Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: 124 õhuvõtuavad salongis
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kus asuvad salongis need avad, mille kaudu tõmmatakse õhk soojendusse/konditsioneeri, kui see ringikujuliste nooltega nupp armatuuris on sisse lülitatud (siseõhu soojendus/jahutus)?
Hea küsimus. Vastan w126 kliimasüsteemi tundes, olen 99% kindel et sama süsteem ka w124.
Suletud asendis (ehk värske õhk siis) võetakse õhk salongi ja mootori vahelisest nn tulemüürist, kus asuvad kojamehed, uuematel elektroonika jne. See kliimaüsteemi kobakas on otsaga selle vastas kohe, mootor ju ka sealsamas kõrvalistuja jalge kohal. Kui nüüd sisse lülitada see nupp, mis on väga õigesti tähistatud - ringlus - täpsemalt siseõhu ringlus, siis suletakse see klapp kliimaüsteemi ja välismaailma vahel. Mootor ja kõik muu käib vanaviisi edasi. Ehk õhu võtab ta sealt kus saab, ehk nendest avadest, mis on sul avatud, mitte suletud, mida saad ise reguleerida vastava puhumistsooni kaudu.
Rolz Kirjutas:Hea küsimus. Vastan w126 kliimasüsteemi tundes, olen 99% kindel et sama süsteem ka w124.
Suletud asendis (ehk värske õhk siis) võetakse õhk salongi ja mootori vahelisest nn tulemüürist, kus asuvad kojamehed, uuematel elektroonika jne. See kliimaüsteemi kobakas on otsaga selle vastas kohe, mootor ju ka sealsamas kõrvalistuja jalge kohal. Kui nüüd sisse lülitada see nupp, mis on väga õigesti tähistatud - ringlus - täpsemalt siseõhu ringlus, siis suletakse see klapp kliimaüsteemi ja välismaailma vahel. Mootor ja kõik muu käib vanaviisi edasi. Ehk õhu võtab ta sealt kus saab, ehk nendest avadest, mis on sul avatud, mitte suletud, mida saad ise reguleerida vastava puhumistsooni kaudu.


Nu samu avasid ei saa vast kasutada, sest siseõhu peaks ta võtma ikkagi selle klapi mis välismaailma suleb ja soojendusradika/kliimaradika vahelt. Sissepuhumise avad peale neid radikaid.
Jah, ma hakkan juba vanaks jääma ja rooste minema...
Loomulikult on sul õigus. Kui see klapp on nn suletud asendis ehk siseringluse peal võetakse õhk enne radikaid....Ja see tuleb armatuuri alt, kindalaeka tagant. Eemalda kindalaegas, näed ja saad aru asjast. Lisas pildimaterjali...