Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Ajavõtusüsteem
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Jäi siin silma, seoses Haapsalu üritusega, et nii mõnigi on mõelnud ajavõtusüsteemi ehitamisele.
On kellelgi rohkem antud teema kohta teadmisi? Ütlen ausalt, lähen lihtsama vastupanu teed ja ei hakka mööda foorumeid infot taga ajama, kes mis ja kuidas on analoogseid süsteeme teinud!
Kuidas ajavõtt üldse käib, kuidas mõõdetakse kiirust (kas doppleri effektiga, või mingi kindla vahemaa läbimist)?
Milline peaks asi olema, kas ainult lõpu aeg, rekstiooni aeg, 60 jala aeg vms? Milline peaks olema kuusepuu (mitu tuld, millise intervalliga)! Ühesõnaga ootaks asjatundlikumatelt inimestelt, kui mina, mingit tagasisidet.
Proge tegemine ei tohiks ju eriti raske olla - võib kasutada programmeeritavaid kontrollereid või tavalist PC-d.
Rohkem valmistaks muret ilmselt andurite ja pikkade juhtmete teema, ning kõiksugu häired. Selge see, et kohe ei saa "mersut" ehitada, alustada tuleb mossest ning algupärane asi ei ole kindlasti mingi edev profisüsteem. Kuid mulle piisaks juba alguses lihtsalt lõppaeg ja kiirus näiteks. No Ok, reaktsiooni tahaks ka ikka teada vist (hakkab pihta juba Shy).

Ma arvan, et klubile oma süsteemi ehitamine oleks ju igati tervitav ettevõtmine. Iseasi kui palju see maksab ja aega võtab jne.
http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=74
edit: see muidugi mitte kiirenduse teema
Pole küll ekspert aga midagi on silma jäänud:

Stardis on 3 andurit:
2 stage oma ja 1 VIST reaktsiooni jaoks

60 jala peal 1 andur

Finishis 2 andurit:
Vahemaa oli neil umbes kuhugi 10m kanti vist (ei tea miks selline vahemaa, eeldan et nendega võetakse lõppkiirust)

Kuusk:
Kummalegi rajale siis 2 valget stage tuld (üks on prestage anduri jaoks teine stage jaoks)
Selle all 3 kollast intervalli ei tea (sõltub minu teada mis klassi sõidetakse, outlaw klassis peaks kiiremini käima)
Kollaste all on roheline ning viimasena punane (valestardi tuli)

Hetkel rohkem ei oska midagi tarka öelda, eks targemad seletavad.
Mõtted liiguvad juba sel teemal ... Aga see kõik võtab aega.
Ma arvan, et kollaste tulede intervall pole üldse tähtis. Osadel võistlustel näitex süttivad kõik kollased korraga ja roheline kohe otsa. Seega kui ei ole 100% keskendunud võistlusele ja hetke maha magad on kaotus stardis meeletu. Mis on tegelt isegi huvitavam, kui need võistlused, kus sul on aega kollaste intervalli vaadata ja rohelist oodata. Esimesel juhul on ka reaktsiooniajad autentsemad.