Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Paisupaagi kork maas
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mis juhtub, kui paisupaagi kork maha unustada? Vahetasin endal jagajakaant ja siis kontrollisin veetaset ka, valasin natukene juurde antifriisi. Siis aga kummalisel kombel unustasin selle korgi peale keerata. Sõitsin mingi paarsada km. ja siis kodus korra tegin täna kapoti lahti. Vaatasin et krt kork läind... õnneks oli paisupaagi taha kinni jäänud.. nii et keerasin peale tagasi. Veetase tundus normis olevat... Mootor üle ei võinud kuumeneda??
Kui tase norm siis...maga rahulikult.Kas sõidu ajal temp näidukit ei vaadanud?
Mis tähendab:Vahetasin endal jagajakaant ja siis kontrollisin veetaset ka....
Veetase normis ilusti...
No vahetasin jagajakaant... vanal oli mõra sees Big Grin. Ja sisi pärast tööd kontrollisin vedelikud ka üle.Ega need 2 asja ei puutugi kokku. Ja pärast kontrolli siis ununeski kork maha. Temp tundus normaalne olevat.. tiba üle 80, nagu ta alati on mul olnud. Sooja puhus ka ilusti..
Said mu küsimusest vist valesti aru,rõhk sõnal "endal".
Enda autol siis ikka Smile... MB 230CE
Selline nüanss on ka asja juures veel, et hiljuti vahetati mul plokikaane tihend ära. Enne vahetust oli jahutusvedelik täitsa õline ja kork ka mingi ilaga koos. Sai kõik korda tehtud, antifriis, õli, tihend jne ära vahetatud. Nüüd aga kui avastasin, et see kork maas oli.. vaatasin paisupaaki kontrollimaks vee taset. Siis oli seal peal väike õlikiht... Kas ei või olla, et siis uuesti plokikaas kõver. Või võis olla see mingi vana õli, mis veel jahutussüsteemis ringleb? Õlivarrast vaadates on õlitase normis ja värv ilus. Mingeid mullikesi õlis pole..
praetor Kirjutas:Enda autol siis ikka Smile... MB 230CE
Selline nüanss on ka asja juures veel, et hiljuti vahetati mul plokikaane tihend ära. Enne vahetust oli jahutusvedelik täitsa õline ja kork ka mingi ilaga koos. Sai kõik korda tehtud, antifriis, õli, tihend jne ära vahetatud. Nüüd aga kui avastasin, et see kork maas oli.. vaatasin paisupaaki kontrollimaks vee taset. Siis oli seal peal väike õlikiht... Kas ei või olla, et siis uuesti plokikaas kõver. Või võis olla see mingi vana õli, mis veel jahutussüsteemis ringleb? Õlivarrast vaadates on õlitase normis ja värv ilus. Mingeid mullikesi õlis pole..

kui korra õli jahutus särki on putkanud, siis ei saa seda õli niipea sealt kätte. Väike õli on seal sees normaalne, kui alles vahetati. Eks pese peale mõnda aega uuesti läbi ja uuesti ja uuesti. Ehk lõpuks saad puhtaks.
Kunagi sai kasutatud suht efektiivset mootori läbipesuvahendit/kleen-flo
www.kleenflo.com. Autoekspert,Kadaka tee 86,Tallinn.tel 6543086.
Olgu, tänud nõuannete ja vihje eest Smile