Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: MB W124 250D air box butterfly valve
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ühesõnaga selline asi mul õhufiltri korpuses sees on ja tahaks siis teada mis eesmärgil see seal on? Kas selleks, et kuidagi madalat jõudu juurde saada vms?

Kuna see süsteem on mul ilmselgelt seal vana ja juba logiseb, minul pole mingit tahtmist teda taastama hakata. Kuidas võib mõjuda sellise seadeldise eemaldamine?

[Pilt: m3KTMMdwx4OYDvjisSnuMow.jpg]
http://mb-teilekatalog.info/view_SubGrou...subgrp=015

Tundub olema mingi USA turu tarvis välja mõeldud lahendus, seega tõenäoliselt heitgaaside või mootorimüra vähendamise eesmärgiga. Kuna Euroopa turu autodel seda lahendust kasutatud pole (vähemalt ma ise pole oma silmaga seda ühelgi autol näinud), siis ilmselgelt pole see mootori jaox hädavajalik või kasulik ja igasuguse takistuse eemaldamine sisselaskest teeb pigem head.

Peax olema kogu täiega asendatav tavakorpuse vastu.
Tõesti tundub olevat väga haruldane asi, nüüd oma autol on see teine mida oma elus näinud. Internetist mina ei osanud küll leida mingit infot selle kohta, vaevu leidsin isegi pildi.
Kas selline korpus on äkki nendel auodel millel on egr klapp lisaks?
(08-10-2016, 10:16 PM)124STD Kirjutas: [ -> ]Kas selline korpus on äkki nendel auodel millel on egr klapp lisaks?

Väga tõenäoline, et tegu on osaga EGR süsteemist.
Ilmselgelt tuleb leida asendus plastikust filtrikorpuse näol ja kogu see jama viisakalt maha rookida.