Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Mb W124 3.0 Diisel eelsüüde
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere sõidan Mb w124 80 kw 1988a ga igapäev ja täna 6kraadi sooja ja auto ei käivitu,armatuuris ei hakka põlema ka eelsüüte pirn mis muidu kenasti põlema lõi.Käiiad ja käiiad ja midagi.Siiani oli käivitades ,et läks hästi käima aga korra puterdas 1 või 2 pütta nagu ei saaks kütet kätte või midagi ja kui käima läks lõi korraks musta suitsu sek või paar siis töötas ühtlaselt milles viga võib olla ja ehk ka juhised?
Reedel nadi jalamees ka olla ja neljapäev toimetas auto kenasti
Otsing--> hõõgküünlad.

Ei ole seal mingit eelsüüdet...Eusa_naughty

Ning käima peab korras mersudiisel praeguste ilmadega minema ilma elektripulkadeta. Seega on Su autol mitu viga korraga.
(06-05-2016, 07:45 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Otsing--> hõõgküünlad.

Ei ole seal mingit eelsüüdet...Eusa_naughty

Ning käima peab korras mersudiisel praeguste ilmadega minema ilma elektripulkadeta. Seega on Su autol mitu viga korraga.


Eks proovin uuesti kui koju saan
(06-05-2016, 03:50 PM)007MCX Kirjutas: [ -> ]
(06-05-2016, 07:45 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Otsing--> hõõgküünlad.

Ei ole seal mingit eelsüüdet...Eusa_naughty

Ning käima peab korras mersudiisel praeguste ilmadega minema ilma elektripulkadeta. Seega on Su autol mitu viga korraga.


Eks proovin uuesti kui koju saan

Kodus vahetasin 3küünalt ära ja ikka sama jama ,tagant tuleb summutist suitsu aga käima ei lähe käiiasin pikalt ja ei midagi

Viga leitud ,veaks eelsüüterelee ,sai otse releelt voolu anda küünaldele ja moto läks poolest pöördest,lisaks oli relee kaitse läbi kärsanud .Keegi teab mis selline relee ka maksab või vedeleb kellegil pärnus ise
20 eurot küsitakse tavaliselt nende eest.
(06-05-2016, 08:00 PM)007MCX Kirjutas: [ -> ]Viga leitud ,veaks eelsüüterelee ,sai otse releelt voolu anda küünaldele ja moto läks poolest pöördest,lisaks oli relee kaitse läbi kärsanud .Keegi teab mis selline relee ka maksab või vedeleb kellegil pärnus ise

Tubli, et ära lahkasid.Eusa_angel

Aga ikkagi peab OM603 minema plusskraadidel ka hõõgküünaldeta...Confused
Mul oli kunagi 2.3D sierra mis sooja mootoriga peale kahte minutid seismist ilma eelsüüte küünaldeta käima ei läinud.

Kahe nädala pärast, kui saan enda 3.0turbo juurde proovin kas läheb käima kui võttan küünalde pistiku lahti.
Ei lähe ilma eelsüüteta,panime uued kaitsmed 2tk 2 eur sellised plekist ja praegu toimib kenasti,Vend rääkis,et 2,4TD e34 l sama ,väljas võib 30 kraadi sooja olla ja ei lähe ilma eelsüüteta käima aga korra eelsüüdet saab käib paugust ,Ilmselt see erinevate aastaarvude teema ka või midagi Smile Omal käiiasin mitu min eile starteri võttis suitsema tagant tuli tossu aga käima ei läinud Smile Täna poole keerde pill eelsüütega
Arvestades, et W124-al isegi +35 kraadiga põleb küünalde tuli üsna mitu sekundit, siis ma ka veidi kahtlen, kas ta on tehasest ette nähtud ka ilma küünaldeta käivituma. Paljud teised automargid ei pane soojade ilmadega üldse küünalde tuld põlema.
mul praegu õues om 601. om603 mootoriga autod ilma releet ja igapäevaselt saab käma . puterdab natuke , aga käima läheb
(07-05-2016, 01:46 AM)124STD Kirjutas: [ -> ]Mul oli kunagi 2.3D sierra mis sooja mootoriga peale kahte minutid seismist ilma eelsüüte küünaldeta käima ei läinud.

Kahe nädala pärast, kui saan enda 3.0turbo juurde proovin kas läheb käima kui võttan küünalde pistiku lahti.

Sõbral oli kunagi 2.3d sierra mis 0 kraadiga ei läinud küünaldega ka käima, need on erilised kärakad.
Vanal w124-l pole mootori küljes relee jaoks tempi andurit, ma ei tea kas relees sees on tempi andur aga need näitavadki igal ajal tuld, faceliftil ja w202-l on juba 5 juhtmega pistik ja mootori temp andur. Vanad releed ei hoia küünlaid pärast mootori käivitumist järgi, uuematel kahe nukaga mootoritel hoiavad 3 minutit.
Hoiavad osad vanad ka ja on sammuti tempi anduriga
(07-05-2016, 01:49 PM)Werewolf Kirjutas: [ -> ]Arvestades, et W124-al isegi +35 kraadiga põleb küünalde tuli üsna mitu sekundit, siis ma ka veidi kahtlen, kas ta on tehasest ette nähtud ka ilma küünaldeta käivituma. Paljud teised automargid ei pane soojade ilmadega üldse küünalde tuld põlema.

Ette nähtud ei ole hõõgküünladeta käivitust.

Aga korras mootor (piisav kompressioon, kvaliteetne ja ÕIGEAEGNE pihustus) käivitub plusskraadidel küll. Mitte kohe ja ei käi alguses puhtalt, aga käivitub.

Küünlad teevad elu muidugi lihtsamaks ja õhu puhtamaks, see on õigeEusa_angel
Mu s350 om603 läks ka ilma küünaldeta käima.külmalt hoidis 3 minutit küünlaid järgi veel.