Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: W212, millised rehvid veljed sobiks
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Sooviks nõu, millised oleks mõistliku suurusega veljed rehvid, mida W212 -le alla panna, et kuhugi vastu ei käiks. Hetkel all 235/45 17", need tunduvad küll kui rularattad väikesed. Ise olen mõelnud 18 või 19 tolli, suverehv 50 kõrgusega, talveoma kõrgem.
On kellelgi kogemusi soovitusi?

Raimo
Tehas annab 18" velje mõõduks ette 245/40/18 ja taha(kui tagumine laiem) 265/35/18. 19" veljega 235/35/19. 18 v 19 velje peal 50 kõrgus rehv sinna alla minu teada ei mahu. Endal on 245/35/19 ja olen väga rahul, kuskilt vastu ei käi, teed ei otsi ja mugavus ei ole ka kadunud. Aga maitse asi.

Tänud, need mõõdud sul suverehviga?
MarkoH, kas sa Tallinnas ka liigud, kui liigud ja väga tülikas pole, hea meelega tuleks vaataks kuidas nad sul all istuvad?
Ikka suverehvide mõõdud jah. Talveks mul 245/45/17. Aga mingi aeg ikka liigun, saan teada anda sulle, kas 26 aug pean tulema või mitte.
Marko, ehk oled valmis autost pilti saatma kus need 19-tollised ja auto proportsioonid näha?
Olen ise ka just valiku ees kas osta 18 või 19 tolli suveks ...hea meelega vaataks kuidas see 35 profiiliga 19-tolline rehv-velg auto all välja näevad. Tänud ette!

Tekkis veel paar küsimust velgede valikul, ehk teadjamad oskavad kommenteerida ...

1) Ühed 18" valitud veljed on offsetiga 35, manuaali järgi peaks aga w212-l olema offset 48 kui olen õigesti aru saanud. See kes müüb ütles et mida väiksem offset seda rohkem koopast väljas...et w212 amg offset on nt ka 35. Kas see asi võiks nii toimida? Mul on kõhklus, et kui tulevad liiga koopast välja, hakkavad kuhugi vastu käima või rattalaagrit sööma või see ~1cm väljapoole on nii väike vahe et ei tee midagi?

2) Teised 19" valitud veljed on 9,5" laiad. Kui manuaali jällegi õigesti loen, on esiteljel 19" puhul ette nähtud laius 8,5", taha võiks panna ka 9,5". Kui ma nüüd ette ka 9,5" laia panen, mis juhtub?