Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Visco sidur
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mure 190e jahutusventilaatori visco siduriga. Nagu ma aru saan on selles siduris sees mingisugune silikoon mis kuumaga paisudes paneb ventika ringi käima. Kui ventilaator ei käi enam nii pädevalt ringi nagu võiks siis kas see sidur on omadega läbi või on võimalik seda sidurit kuidagi uuesti täita ? Olen kuulnud,et veoautodel mis samalaadset ventilaatorit omavad, saab neid ka tühjenedes silikooniga uuesti täita....
(13-09-2013, 09:18 AM)matuboyu Kirjutas: [ -> ]Mure 190e jahutusventilaatori visco siduriga. Nagu ma aru saan on selles siduris sees mingisugune silikoon mis kuumaga paisudes paneb ventika ringi käima. Kui ventilaator ei käi enam nii pädevalt ringi nagu võiks siis kas see sidur on omadega läbi või on võimalik seda sidurit kuidagi uuesti täita ? Olen kuulnud,et veoautodel mis samalaadset ventilaatorit omavad, saab neid ka tühjenedes silikooniga uuesti täita....
Ei ole need täidetavad, aga nt Alvadist saad täitsa ok tundmatu tootja B toote, mis võrreldes originaaliga vähe maksab. Kui aga saad kuskilt nt Ava Coolingu jms korraliku B-osa tootja asja, pole ka originaaliga vahet.
Visko peab minema "jäigaks" soojalt ja pöördega (soojalt tühikäigul töötab oluliselt aeglasemalt)
Ok,tänud.