Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Raamideta kojamehed S124-le / G-klassile?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Olen kuulnud et raamideta kojamehed ei taha hästi W124/S124-l püsida kui tekib väiksemgi takistus nt talvel väike jääriba, et tulevad kergesti küljest kuna kinnituvad liiga körgele mistöttu surutakse liiga tugevalt vastu klaasi?

Kas kellelgi ka korralikult püsinud? Sooviks 1994 ja 1996 S124 universaalidel nende vastu välja vahetada (nii esimesed kui tagumised) kuid klaasi kriimustamisega ka riskide ei tahaks.

2006 G-klassile peaks need vist hästi istuma nii ette kui taha?

Kas neid peaks igas suuremas autopoes (BEN jne) kohapeal olema vöi peab tellima hakkama?
Mul olid Säästukal (Trico), on praegusel HH-l ja Kaubaliftil (Bosch).

Ei ole probleeme täheldanud. Kui, siis Trico omal oli "aerodünaamiline" ristlõige, mis tagasikäigu alguses kippus teatud nurga all puhuva tuulega põristama. Kuid see probleem kadus vanusega.

Olulist eelist ei ole märganud tavaliste ees. Võib-olla koguvad vähem jääd...
Selge, tänud. Eks siis panen enda omadele ka. Meeldivad juba välimuse pärast lihtsalt rohkem.

Samas siin soovitatakse siiski originaal BOSCH-i kojamehi kasutada mis raamideta omadest mönevörra kallimad:



Kas neid BOSCH originaale müüakse samuti igas suuremas poes vöi peab vaid esindusest ostma/tellima ja mis umbes maksta vöiks?
Tean, et Bosch kojamehi saab Teeme Varuosadest Kadaka Teel. Mul W126-le maksid nad u 50€ paar.
Njaa, odavad just pole, tänudThumbsup
Endal on "valeo" kojamehed ja pole probleemi olnud.
(31-08-2013, 11:34 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]Selge, tänud. Eks siis panen enda omadele ka. Meeldivad juba välimuse pärast lihtsalt rohkem.

Samas siin soovitatakse siiski originaal BOSCH-i kojamehi kasutada mis raamideta omadest mönevörra kallimad:



Kas neid BOSCH originaale müüakse samuti igas suuremas poes vöi peab vaid esindusest ostma/tellima ja mis umbes maksta vöiks?

originaalid ei ole boschi omad, saksa auto pealt võeti OEM kojamees, mille peal oli SWF(Valeo) kirjas. See sama http://4car.ee/et/catalog/passenger/merc...7005/164/2
(31-08-2013, 11:34 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]Selge, tänud. Eks siis panen enda omadele ka. Meeldivad juba välimuse pärast lihtsalt rohkem.

Samas siin soovitatakse siiski originaal BOSCH-i kojamehi kasutada mis raamideta omadest mönevörra kallimad:



Kas neid BOSCH originaale müüakse samuti igas suuremas poes vöi peab vaid esindusest ostma/tellima ja mis umbes maksta vöiks?

Pealinnas tasub Boschi asju ikka BAKTist võta. Kalevi kommipoe kõrvalmajast.

SELlile sai võetud raamiga Boschid - ei saa laita. Hind oli krõbe, kuid pühivad hästi.
(02-09-2013, 08:48 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Pealinnas tasub Boschi asju ikka BAKTist võta. Kalevi kommipoe kõrvalmajast.

BAKT on nüüd AdBaltic ja viimanekord kirtsutati nina kui esinesid lõpptarbijana. Võibolla on vahepeal olukord muutunud. Ei ole mitu kuud salongi külastanud.
(02-09-2013, 09:32 AM)Henry Kirjutas: [ -> ]
(02-09-2013, 08:48 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Pealinnas tasub Boschi asju ikka BAKTist võta. Kalevi kommipoe kõrvalmajast.

BAKT on nüüd AdBaltic ja viimanekord kirtsutati nina kui esinesid lõpptarbijana. Võibolla on vahepeal olukord muutunud. Ei ole mitu kuud salongi külastanud.

Aha, jälle targem.
Ma ei ole neid julgelt aasta enam külastanud... Seega, tasub mu soovitusse BAKTi, vabandust, AdBalticu poole pöörduda, arvestada kriitiliselt.
Endine Bakt Kaubandus ehk tänane ADBaltic ei asu enam päris ammu Pärnu maanteel Kalevi kommipoe kõrval. ADBaltic kuuldavasti on keskendunud ainult lepinguliste klientide teenindamisele ja lõpptarbijaid tänavalt eriti ei teeninda.
Bosch kojamehi saab pealinnas osta mitmest kohast, näiteks Fixuse Mustamäe teel asuvast kauplusest.
Njah, ise Baktist vaid Bosch S6 aku ca 4a tagasi oma CL-ile ostnud. Jälle targemThumbsup

Ega muidu Boschi raamidega kojameestel eraldi ainult neid kumme ei saa vahetada?
(03-09-2013, 03:02 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]Njah, ise Baktist vaid Bosch S6 aku ca 4a tagasi oma CL-ile ostnud. Jälle targemThumbsup

Ega muidu Boschi raamidega kojameestel eraldi ainult neid kumme ei saa vahetada?

Minu W126-le soovitati Teemest just nimelt Bosche - ühekordne suurem investeering ja siis saab iga aasta kumme vahetada paari euri eest. Seega minu omal saab ja usun, et saaks ka Sinu omal.
Soovitan Teeme poodi minna Mustamäe teel siiski, seal üks halli peaga härrasmees vahel, kes annab MB-de osas väga head nõu ka.

Tänud hea nõu eestThumbsup
Põhimõtteliselt saab raamiga kojamehel kumme vahetada. Samas kui raam väga vana on ja liigendid kulunud, siis ei ole sel kummi vahetamisel mõtet. Teine aspekt on rahaline. W124 mõeldud Bosch kojamees (tootekood 3397018300) maksab umbes 11-12 €. Kas sel kummi vahetusel on mõtetEusa_angel

Teine asi on W126 kojameeste komplekt. Bosch komplekt (tootekood 3397001014) maksab umbes 55-60 €. Siin tasub mõelda kummide vahetamise peale. Seega tasuks ikkagi lähtuda sellest, kui palju maksab uus kojamees ja kui palju uus kumm.
Minu arvates ei ole mõtet W124 kojamehe kummi vahetada, küll aga võib seda teha W126 kojameeste puhul.
Selge, jälle targem. Mõtlesin et W124 kojamehed u sama kallid kui W126. 11-12eur ostan loomulikult uued. Kas saaksid ka 1994 S124 TAGUMISE BOSCH kojamehe koodi öelda?
Mul oli w210-nel ostetud Prismast hädaolukorras kojamehed ilma raamita, mis sobisid miskile teisele mudelile kinnituse poolest, w210-nel jäi natuke lahtiselt ja kinnitus eemale liiga palju klaasist. Automaailmast sai soetatud Hella kojamees raamiga. Sellega jätab juba märgi laike klaasile, ei tõmba korralikult puhtaks, klaas on uus! Mina eelistaks raamita kojameest selle kogemusega.
(03-09-2013, 08:37 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]Selge, jälle targem. Mõtlesin et W124 kojamehed u sama kallid kui W126. 11-12eur ostan loomulikult uued. Kas saaksid ka 1994 S124 TAGUMISE BOSCH kojamehe koodi öelda?

Universaalkerega 124 tagumise kojamehe Bosch tootekood on 3397004763.

(04-09-2013, 11:19 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]BOSCH 600mm esikojamees 20,81.-

BOSCH 450mm tagakojamees 8,93.-

Küsi Lesvenist ka hinda, arvan, et saad odavamalt.
Lehti: 1 2