Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: 1994 E300TD 4MATIC mootoril kett/rihm?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
3.0 R6 108kW Turbo diisel
1994
4MATIC

Kas mootoril kett või rihm?
See küsimus tundus isegi naljakas või olen mina loll...loomulikult kett Eusa_angel
Viimsi ülevaatuses küsiti.
(25-04-2013, 01:56 AM)nostromo Kirjutas: [ -> ]...
Kas mootoril kett või rihm?

Viimsi meestele võid öelda, et mõlemad on ette näidata: soonikrihm väljas ja kett sees.

Millal kett vahetatud on? 1994 aasta autol võiks juba teine kett sees olla - poole miljoni pealt neid vahetatatakse kindluse mõttes.
Korrektne välp on 200 000km, poole milli pealt on juba veninud kett kahjustanud hammakaid ning sel juhul kulub uus kett juba kiirelt- teooria.

Loomulikult reaalsuses vahetusvälbast kinnipidamine sòitmust ei sega.
Vabandust, aga tõepoolest oli natuke rumal küsimus.
Pole kahjuks jah mootori hingeeluga hästi kursis kuid TÜV töötaja ei tohiks küll W124 diislit elus esimest korda näha et seda küsida. Ütles et kui rihm siis enne ÜV see kindlasti ära vahetada et seal midagi puruks ei läheks.

Samuti käskis need mootoripealsed vist pihustid (mustad kaablitaolised 6tk R6-l) ära vahetada kuna paar tk olid märjad kuna hoiavad mootorit 4000RPM juures et midagi ära ei laguneks.
Päris hullult vist piinavad jah seal, olen kuulnud ka kui on mõni diisel kotti lastud.
(29-04-2013, 06:04 PM)jegesmesh Kirjutas: [ -> ]Päris hullult vist piinavad jah seal, olen kuulnud ka kui on mõni diisel kotti lastud.

Linnalegend.Eusa_snooty Kui mingi Fordi püksirihmaga ajami saav paadiankur Retardtõesti ei oma varu, siis Stuttgardi poisid on ikka kodutööd ka teinud ja need piirajast lubatud 5x00 pööret on mootorile täiesti talutavad.

Ning pealegi on oluliselt ohutum lasta mootor laiali ülevaatusel, kui maanteel mõnda hapuksminevat möödasõitu lõpetades...

Aga eks ikka teeb meele mõruks, kui hooldamata masin oma peremehe häbisse jätabEusa_shifty
Eile läbis ülevaatuse edukalt-tahmasisaldus 0,75 kui lubatud max 2,5.