Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Lehtalumiinium
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kas oskab keegi anda infot,linki kus saaks osta erinevat lehtalumiiniumi.2-3mm. Ca 8m2.
www.toode.ee
www.ssab.com Swedish Steel
Jne...
(04-02-2013, 08:19 PM)ville Kirjutas: [ -> ]www.toode.ee
www.ssab.com Swedish Steel
Jne...
Jne?
Sry aga näita mulle nyyd eraldi selle toode.ee lehe pealt 2-3mm paksusega lehtalumiiniumi valikuid. V6i oled näinud 3mm paksusega katuseplekki?
Rootsi lehe pealt ei saa ligilähedalegi...
miskit sellist vaja :
[Pilt: Aluminum_Embossed_Sheet.jpg]
Kuna ma olen plekksepp, siis tean, et sellised asjad on üldiselt laos olemas. Seda nimetatakse rihvelplaat e. riisiteraplaat- heal lapsel mitu nime.

Kui tahad lausa kodulehelt seda näha, siis palun:

http://www.ruukki.ee/~/media/Estonia/Fil...gramm.ashx

Vaata lk. 82- seal on nad Sinu päralt.

Rootsi lehe panin, sest Su asukohaks Stockholm.

Ja katusel kasutatakse üldiselt 0,5 ja 0,6 mm paksust tsinkplekki- sellest võin vajadusel pikemalt pajatada Wink

Aga edu!
(04-02-2013, 09:11 PM)ville Kirjutas: [ -> ]Kuna ma olen plekksepp, siis tean, et sellised asjad on üldiselt laos olemas. Seda nimetatakse gofreeritud alumiiniumiks e. rihvelplaat e. riisiteraplaat- heal lapsel mitu nime.

Kui tahad lausa kodulehelt seda näha, siis palun:

http://www.ruukki.ee/~/media/Estonia/Fil...gramm.ashx

Vaata lk. 82- seal on nad Sinu päralt.

Rootsi lehe panin, sest Su asukohaks Stockholm.

Ja katusel kasutatakse üldiselt 0,5 ja 0,6 mm paksust tsinkplekki- sellest võin vajadusel pikemalt pajatada Wink

Aga edu!

Tänan, just seda vaja oligi!
Kas keegi veel myyb?

www.metallimyyk.ee

Kõige lihtsam kasutada www.google.ee , otsisõnaks alumiinium rihvelplekk või lihtsalt rihvelplekk, vajadusel kirjuta lisaks veel müük.
(04-02-2013, 09:25 PM)ville Kirjutas: [ -> ]www.metallimyyk.ee

Kõige lihtsam kasutada www.google.ee , otsisõnaks alumiinium rihvelplekk või lihtsalt rihvelplekk, vajadusel kirjuta lisaks veel müük.

Proovisin seal googles sadat erinevat varianti ennem kui siia teema tegin. Aga kui kysida ei oska ega siis sealt ka midagi ei tule, k6ik ei ole pleksepad Unibrow
Aga tänan ,nyyd saan hakkama juba.
(04-02-2013, 09:32 PM)itbilen Kirjutas: [ -> ]
(04-02-2013, 09:25 PM)ville Kirjutas: [ -> ]www.metallimyyk.ee

Kõige lihtsam kasutada www.google.ee , otsisõnaks alumiinium rihvelplekk või lihtsalt rihvelplekk, vajadusel kirjuta lisaks veel müük.

Proovisin seal googles sadat erinevat varianti ennem kui siia teema tegin. Aga kui kysida ei oska ega siis sealt ka midagi ei tule, k6ik ei ole pleksepad Unibrow
Aga tänan ,nyyd saan hakkama juba.
keskmises ehitus poes maksab selline metall umbes 120 eur2 võin pakkuda hetkel 75 eurm2
Vabandan, et teemasse trügin, kuid kas kellelgi on kogemust nimetatud 2-4mm rihvel alumiinium pleki painutamisega? Oleks tarvis teha väga palju 90kraadiseid järske paindeid, minimaalse raadiusega. Kas keegi teab mingeid häid töövõtteid/abivahendeid selliseks painutamiseks või on ainus variant spetsiaalsed hüdro-painutuspingid?
(07-02-2013, 10:08 PM)92S500 Kirjutas: [ -> ]Vabandan, et teemasse trügin, kuid kas kellelgi on kogemust nimetatud 2-4mm rihvel alumiinium pleki painutamisega? Oleks tarvis teha väga palju 90kraadiseid järske paindeid, minimaalse raadiusega. Kas keegi teab mingeid häid töövõtteid/abivahendeid selliseks painutamiseks või on ainus variant spetsiaalsed hüdro-painutuspingid?
painutamine pmst võimatu kui siis ainult tagumisel küljele relakaga lasta väike soon sisse,kuna mul tööl kõikvõimalikud painutuspingid ja ühegiga pole siiani saanud soovitud tulemust. Lihtsam lõigata ja pärast seest poolt kokku keevitada. 2mm hädapärast muidugi painutab aga see kipub murduma kui nurk läheb üle 90c.
(07-02-2013, 11:11 PM)Ermo Kirjutas: [ -> ]
(07-02-2013, 10:08 PM)92S500 Kirjutas: [ -> ]Vabandan, et teemasse trügin, kuid kas kellelgi on kogemust nimetatud 2-4mm rihvel alumiinium pleki painutamisega? Oleks tarvis teha väga palju 90kraadiseid järske paindeid, minimaalse raadiusega. Kas keegi teab mingeid häid töövõtteid/abivahendeid selliseks painutamiseks või on ainus variant spetsiaalsed hüdro-painutuspingid?
painutamine pmst võimatu kui siis ainult tagumisel küljele relakaga lasta väike soon sisse,kuna mul tööl kõikvõimalikud painutuspingid ja ühegiga pole siiani saanud soovitud tulemust. Lihtsam lõigata ja pärast seest poolt kokku keevitada. 2mm hädapärast muidugi painutab aga see kipub murduma kui nurk läheb üle 90c.
Okei, antud soone varianti olen ise ka katsetanud, kuid kuidas nimetatud painded siis tehakse? Tööjuures mitmel kraanal/tõstukil on pealisehituse platvorm kaetud 3mm alu-riffliga, millel äärtes järsud 90 kraadi painded?
Rootsis tegi üks firma tellimustööna seda painutamist, tulemus oli hea. Kõik servad olid ilusti 90 kraadised ja seest poolt vaadatuna polnud sisselõikeid. Tegu oli siis 3mm materjaliga.
Kuidas nad seda tegid ei tea.
Kui omale bussi tagumist astmelauda sellega katsin siis mitme proovimise tagajärjel tegin siiski ümarpainde üle pooletollise toru.
(09-02-2013, 12:15 AM)92S500 Kirjutas: [ -> ]
(07-02-2013, 11:11 PM)Ermo Kirjutas: [ -> ]
(07-02-2013, 10:08 PM)92S500 Kirjutas: [ -> ]Vabandan, et teemasse trügin, kuid kas kellelgi on kogemust nimetatud 2-4mm rihvel alumiinium pleki painutamisega? Oleks tarvis teha väga palju 90kraadiseid järske paindeid, minimaalse raadiusega. Kas keegi teab mingeid häid töövõtteid/abivahendeid selliseks painutamiseks või on ainus variant spetsiaalsed hüdro-painutuspingid?
painutamine pmst võimatu kui siis ainult tagumisel küljele relakaga lasta väike soon sisse,kuna mul tööl kõikvõimalikud painutuspingid ja ühegiga pole siiani saanud soovitud tulemust. Lihtsam lõigata ja pärast seest poolt kokku keevitada. 2mm hädapärast muidugi painutab aga see kipub murduma kui nurk läheb üle 90c.
Okei, antud soone varianti olen ise ka katsetanud, kuid kuidas nimetatud painded siis tehakse? Tööjuures mitmel kraanal/tõstukil on pealisehituse platvorm kaetud 3mm alu-riffliga, millel äärtes järsud 90 kraadi painded?

Natukene vähe infot, et kohe midagi soovitada, sest ei tea:

1. mis on jääk e. painutatava serva kõrgus
2. kogu lehe laius, mida painutatakse e. painutuspikkus
3. milline on nõutud painde R-raadius
4. mis tähendab järske paideid 90 kraadi? Rõhk sõnal järkse

T.