Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Velje flantsid?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kas ja kui paljud oleksid huvitatud velje flantsidest.

Teeks nö grupitellimuse, saaks soodsamalt.

25+mm paksusega, pange kirja, kellel, kui paksu flantsi ja mitu vaja läheks.

Teeks mingi 5mm sammuga.


Konstruktsioon oleks lihtne. Flants kinnitub 5 poldiga rummu külge, velg omakorda 5 poldiga flantsi külge.

Flantsi materjaliks 7075 (võib kaaluda ka 6061 parema hinna huvides) anodeeritud alumiinium. Keermeosad oleksid pressitavad ja terasest.

Korralikud tsentritega flantsid.

Enamikul MB`del on tagarattad jubedalt koopas.


Mingi umbkaudse hinna saan ma lähipäevil arvestada, aga kõik sõltub muidugi kogusest.


Mis arvate?


Edit: Keermeosad ikka terasest, mitte alumiiniumist Smile
(15-01-2013, 01:01 AM)hents99 Kirjutas: [ -> ]...
Flantsi materjaliks 7075 (võib kaaluda ka 6061 parema hinna huvides) anodeeritud alumiinium. Keermeosad oleksid pressitavad ja alumiiniumist.
...
Mis arvate?

Rajamasinatele väga bro. Kuigi ma pole päris kindel, kas sertimata tükkidega ikka üritustele pääseb?

Maanteel on need keelatud.Eusa_shifty

Oled kindel, et alumiiniumsulami tõmmbetugevusest piisab ratta allhoidmiseks? Ma võin eksida, kuid kas 6061 oma ei olnud oluliselt kehvem rattapoltide terase omast? Flants peaks ikka poldist parem olemaParanoid
Oh kuramus.

Tegin väikse näpuka.....

Tahtsin just välja tuua, et keermeosad oleksid terasest Smile


Aga...sertide ja asjade kohta...enamusel flantsidel neid nagunii pole, mis poes saadaval. H&R`il näiteks on. Ma olen mõne komplekti ostnud, aga nende hind.....
Mingi teise auguvalemiga ka teeksid? BMW e30 nimelt ja umbkaudne hind?
Mis paksusega. Arvutan siis hinna.

Vahet pole sisuliselt, mis poldivalemiga.

Variant on veel teha nt 5x112 pealt 5x120 peale vms.
2x20mm ja 2x25mm.

Muidu mis see minimaalne paksus oleks et saaks ühe valemi pealt teisele minna, endal hakkas ka mõte liikuma. Unibrow
Ega alla 20mm vast väga ei teeks. Siis jätaks mingi 10-15mm keerme osaks.
Vaatan homseks hinna.
Mis hinnaga siis ühelt auguvahelt teisele üle minevad on?
Mul oleks ka huvi!
Ausaltöelda on päris kiire olnud ja kuna huvi sisuliselt puudub, siis pole ka teemaga enam väga tegelenud.

Hinnaks pakun tükki tulevat ca 15-20€

Lihtsamad flantsid, millel pole keermeid - vast mingi 10€ /tk


Kuna suurem osa mõistliku hinnaga kergvelgedest on mõeldud Jaapani autodele, mille poldivalem on 5x114,3 olex vb kõige mõtekam toota sellise üleminekuga flantse. 5x112 mõõdus kergvelgi leida ei ole eriti lihtne, kuna neid toodavad tavaliselt vaid OZ ja BBS ja nende hinnad on oluliselt kõrgemad kui jaapani autodele toodetavate kergvelgede hinnad.
Põhieesmärk oli ikkagi suurem hunnik tava-flantse teha, et lihtsalt ratast väljapoole tuua.

Omal ajal oli näiteks probleem W126`ga, kus tagaratas nõmedalt koopas istus.

Ju siis nüüd enam sääraseid probleeme pole Eusa_angel


Seega minu pärast võib teema sulgeda, sest ei saa asja mu mõttest.

Kel huvi, eks saan ikka väiksemate partiidena teha.