Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Jälle see offset.......
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Pagan,pole mina sellest offseti asjast lõpuni aru saanud,kas keegi oskab tarka nõu anda?

124-l ette nähtud ET35.
Kas ET 30 läheb alla,tegemist 16 tolli velgedega? Mis suunas (sissepoole või väljapoole) ta siis kitsam-laiem on ja mis risk vastukäimisega on?
Velg liigub 5 mm väljapoole.
Heinar Kirjutas:Velg liigub 5 mm väljapoole.

Ja kas hakkab vastu käima? :cool2:
ei tohiks, sest originaalis ongi natsa liiga sees - 30 peaks just kenasti hoidma
Mul orikad veljed ET 41. Peal orikas mõõdus kummid.
Autol kliirens nagu vormelil, kõrvalt vaadates tundub võimatu, et rattaid vähe rohkem pöörates need üldse koopast välja mahuks. Aga mahuvad, vastu ei käi mitte kuskilt.
Ehk siis väiksema ohvsetiga velje panekul jälgi ka vedrustuse mängu. Kui seal midagi madalamaks suditud, muutub lugu kahtlasemaks.
kindel, et sissepoole ei liigu? mul ees offset 35 7,5" ja taga laial veljel et30. kus on loogika, et laiemat velge veel rohkem välja aetakse?

[Pilt: offset.gif]
mida väiksem nr ET, seda väljaspool on velg, ehk velje keskkohast on kinnituskoht vähem välja nihutatud. Offset siis velje keskkoha ja kinnituskoha vaheline mõõt millimeetrites.
nujah kuna velg laiem siis tasakaalustab..
w124 ei tea, aga W210 E420 on 17" ET35, 18"(AMG) ET31.
ET erinevus tuleb piduri suppordi suurusest.
w124 E-klassil (93-95) on tehaseandmete järgi originaalmõõdud E200, E220 ja E280-l (E320-l ka, ainult neile terasvelgi ei paigaldatud):

6 1/2 J*15 H2 veljed:
terasveljed ET49
15 avaga originaalvaluvelg ET48
8 avaga originaalvaluvelg ET44

7 J* 15 H2 veljed:
terasvelg ET42
valuvelg ET41


E420 (8 avaga valu):
7 J*16 H2 ET46

E500 (8 avaga valu):
8 J* 16 H2 ET34


Priit kirjutas:

E420 (8 avaga valu):
7 J*16 H2 ET46

Krdi &%/¤,siis pole mul vist ET 30 midagi teha või,tahangi E 420-le panna....

Mõni räägib,et läheb alla,mõni väidab vastupidist,saa siis aru.......

Martiini,suppordid suuremad? Jahh,neljal sama mootoriga variandil sama asi,seepärast ka 16 originaalis,mitte 15 nagu väiksemate mootoritega variantidel.Kuid kas ja kui palju offset siin rolli mängib.....
nagu näha siis sa ei uskund mind omikul, irw. aga kui suport on suurem, siis peab velg olema väljaspool(ET väiksem), muidu lääb kolksti vastu... mul 124'l olid ka suuremad suportid 4 kolviga, ET35 siis oli suporti ja velje vahe kuskil 1-2mm Tongue

kasutatud velgi ma ei julgeks puhtalt offseti järgi osta, krt teab mis nendega tehtud on... kindlasti peab alla proovima.
Minul oli W124 2,0 86a. ja sellele sai ostetud 16" velg ET30, rehv oli vist 225/50 ja hakkas tagant vastu ratta koopa välimist serva nühkima, kui mõnest jõnksust läbi sõitsin või rohkem rahvast peal oli
roman Kirjutas:Minul oli W124 2,0 86a. ja sellele sai ostetud 16" velg ET30, rehv oli vist 225/50 ja hakkas tagant vastu ratta koopa välimist serva nühkima, kui mõnest jõnksust läbi sõitsin või rohkem rahvast peal oli
mul käis taga 225/55 7,5Jx16 ET35 sisse vastu... Tongue
Muidu siin foorumis oli 124'le velgede sobivus tabel kah olemas aga krt ma ei suuda seda enam leida. Otsing mul viskab kah praegu miski errori ette.
Keegi (mode?) kellel otsing toimib või teab kus see teema on/oli siis võiks selle ülesse kaevata ja selle sticky'ks teha. Kõigil oleks siis see silme ees ja vähem küsimusi kah, vähemalt 124 omanikel :tongue:
sm. pelle Kirjutas:Muidu siin foorumis oli 124'le velgede sobivus tabel kah olemas aga krt ma ei suuda seda enam leida. Otsing mul viskab kah praegu miski errori ette.
Keegi (mode?) kellel otsing toimib või teab kus see teema on/oli siis võiks selle ülesse kaevata ja selle sticky'ks teha. Kõigil oleks siis see silme ees ja vähem küsimusi kah, vähemalt 124 omanikel :tongue:
ma otsisin seda juba eile nii netsit kui oma arvutist...kadund mis kadund.
W124 ET on vahemikus 35...42. kusagil netis oli seda näha!

üks tabel siin http://lauren.kosei.ee/pcd-tabel.html
marek Kirjutas:ma otsisin seda juba eile nii netsit kui oma arvutist...kadund mis kadund.

Ai kui jama, väga asjalik asi oli.
Kuld leidis meie arutelu peale a´la "mis krt see kuue ohvset siis ikkagi on??" netis sellise hea tabeli:

http://www.buntal.org/merc_wheelFitments.pdf
Karl Kirjutas:Kuld leidis meie arutelu peale a´la "mis krt see kuue ohvset siis ikkagi on??" netis sellise hea tabeli:

http://www.buntal.org/merc_wheelFitments.pdf

Ei jõua ennast ära kiita selle heateoga.:biggergrin:
Lehti: 1 2