Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Lampvõimendi autosse?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lugupeetud audiohuvilised. Küsimus teile järgmine: Kas oleks pointi teha autosse lampvõimendit?

Enamuse arvamus on, et lampvõimendi on üleüldse pehmelt öeldes kehva, mõttetu jne. Ok, selle vastu ei hakka vaidlema.

Küsimus on pigem konkreetselt selles, kas autosse on seda mõtet teha? Vibratsioon jne.

Hetkel peas selline mõte, et teeks midagi huvitavat ja teistmoodi, nagu mu autode puhul ikka tavaks.
40-60W peaks küll ja veel olema. Küll head kõlarid ka kusagilt leiab.
Ei ole mõtet teha, on olemas, võib osta, kuid minu arvates pole mõtet, kui ei taha lihtsalt poosetamiseks, et näe mul on. Või kui siis High end võistluste jaoks.
Lihtsalt autos on ikkagi müra mis summutab lambi pisut parema heli ära, võrreldes transidel oleva võimuga.
Lisaks on sul vaja veel vähe teisemaid kõlared.
Eeldusel, et võimendi tuleb enivei ise ehitada. Kas lambikas, hübriid või tavaline transvõimendi.

Normaalset asja ei saa odavamalt, kui ise teha, see ongi point.

Iseehitamisele on ka teine väljund lisaks omatarbele. Seega mingi 10000+megawatti embleem mind ei rahulda.
Kui ise teha lihtsalt huvi pärast siis tee. Lampvõimendit pole teinud, küll transidel on mõned tehtud.
Autosse on paras pusimine toiteka tegemine, transidel võimule vaja vähemal +35v ja-35v Lihtsam oleks kasutada mingi autovõimu toiteosa...kuid siis pole ise tehtud. Big Grin

Valmis asi oleks siin: http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_209
Tehnilise poole pealt olid ju autodel lausa lampraadiod, mis takistab seega vaid võimendit ehitamast. Seega Edu ja Jõudu!
Lampide negatiivne külg ilmselt madal kasutegur ning tuleb kasutada küllaltki suure takistusega kõlareid (olenevalt võimendist). Kui kodus lauapeal on ilus lampide hõõgumist vaadata, siis auto pagasiruumis asjas nii suurt ilu ei näe.
Samas on väga hea kui keegi reaalselt lampvõimendit autos kasutab ja selle lahenduse teostab. Edu!
Niipalju kui mina hea/väga hea heliga autosid kuulnud olen, pole lampe kasutatud (mis ei välista, et võiks muidugi). Auto hea heli sõltub kogu kompotist tervikuna (alustades sellest, et kõlarid saavad õigesse kohta õige nurga all, omavad sobiva suurusega jäika kasti, saavad signaali korralikest kaablitest, mis on ühendatud kvalitetsete võimudega, mis omakorda võimendavad puhast ja kvaliteetselt töödeldud helisignaali).

Kui sa just ei hakka 10K+ euri soundi peale panema (ma ei tea, äkki hakkad) siis pole lampidel vast erilist kasu (need DLSid olid miski 1.5k euri tükk ja sul on ilmselt vähemalt 2 vaja), kogu tervik peab ikka väga hea olema, arvan, et võimendist olulisemad on see kust signaal tuleb (ja kus teda töödeldakse) ning valjukad ja eriti install. ägedast võimendist üksinda tuleb vaid südamesoojus sellest, et on äge võimendi, nõrgemad lülid ketis rikuvad maksimumi ära.

Mis sul helisüsteemi muud osad muidu plaanis on ja kuidas kavatsed installi teha?
Lampvõimendi autosse?

Icon_eekIcon_eekIcon_eek

Kuidas hoiad seda vibratsiooni/põrutuste eest sõitmisel?
Välistemperatuur/niiskus?
Rääkimata sellest, et enne kuulamist lased 1,5-2 tundi lampidel soeneda?
Etc, etc....

Aga.... "Noor mees, soovi-tahtmist on, miks mitte..." Thumbsup
Seda on varemgi tehtud.