Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: roolivõimendi õli
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
mul selline küsimus, et kas keegi teab, milline õli käib w210 95a e320-le roolivõimendisse (ise vaatasin, et mingi rohekas või midagi sellist) ja kust seda saab ja palju maksab?
Minu teada soovitav ainult MB originaal roolivõimu õli. Peaks olema kollane, ilmselt siis vajab Sul õlivahetust (aja jooksul värvi vahetanud?)? Õli vahetatakse kindlasti koos filtriga.

Saab vahetada (või osta) näiteks Kadaka Imre juures (õli on tal Febi Bilsteini toodang, MB roolivõimu jaoks). Hinda ei mäleta, sest tegin ise veel muid asju, aga midagi märkimisväärset küll ei maksnud.

(Endal W124 E220, arvan, et jutt käib ka Sinu auto kohta)
No roheline hüdraulika õli täitsa olemas BP LHM aga kas sobib, ei tea.Oma 123 voolab see nivoos.
Heinar Kirjutas:No roheline hüdraulika õli täitsa olemas BP LHM aga kas sobib, ei tea.Oma 123 voolab see nivoos.

Kui õli puhas ja roheline, siis tahab lisamisvajaduse korral kindlasti välja vahetada, kui ei tea, mis täpselt sees on (segamise korral teise õliga tulemus ettearvamatu). Aga läheb teda roolivõimu väga vähe, mul läks alla liitri.
Priit Kirjutas:Minu teada soovitav ainult MB originaal roolivõimu õli. Peaks olema kollane, ilmselt siis vajab Sul õlivahetust (aja jooksul värvi vahetanud?)? Õli vahetatakse kindlasti koos filtriga.

Kus filter asub?
minuarust seal küll filtrit ei ole
marko600 Kirjutas:minuarust seal küll filtrit ei ole

Filter on õlipotsiku põhjas, polegi näha.

Edit: Kas on metallist roolivõimendi anum nagu vanematel? (auto24-s fotodelt ei leidnud, w124-l on kohe näha)

Edit2: Helista Imrele 5024722 ja küsi järele
mis hüdraulika õli segast pexate ve punane ATF läheb sinna
Markko Kirjutas:mis hüdraulika õli segast pexate ve punane ATF läheb sinna

Ei lähe mitte punane originaalis, kuigi vanematele autodele valatakse punast ATF ka osades kohtades. Mulle öeldi, et punase ATF ja MB originaalõli baasõli on põhimõtteliselt sama (vahe lisandites), aga MB soovitab ainult originaali panna. Ega õlitootjad päris muidu eraldi MB roolivõimuõli ei valmista.
Kui on rohelist värvi õli sees siis tuleb panna seda sama. Ei soovitata ka vahetada teist värvi õlide vastu.
silberist öeldi, et tavaline ATF (Win koodi järgi vaadati) panin seda
Ja peaks ikka üle liitri minema, ka roolilatis ju õli sees.