Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Eesti invaliidid...
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Krdi häasti elavad meil invaliidid ikka Eestis...
http://www.epl.ee/?artikkel=350246
Hämmastav... Mingi konkursi peaks korraldama.. - "osavaim parkimine 2006" vms...
Samas kes ütleb, et invaliid ei või rikkalt elada. Mingi puue ei saa küll olla takistuseks head palka teenida.

Juba päris pikalt ei pea olema invaliidide autodel seda ratastooli märki ja seega ei saa keegi väita, et antud autoga ei sõitnud invaliid.
väga mõttetu teema...

p.s. ilus 124 seal, vist e500...
Indrek Kirjutas:Samas kes ütleb, et invaliid ei või rikkalt elada. Mingi puue ei saa küll olla takistuseks head palka teenida.

Juba päris pikalt ei pea olema invaliidide autodel seda ratastooli märki ja seega ei saa keegi väita, et antud autoga ei sõitnud invaliid.

isegi invaliid ei tohi keset teed parkida (vt Volkswagen touraeg).
h2x0r Kirjutas:
Indrek Kirjutas:Samas kes ütleb, et invaliid ei või rikkalt elada. Mingi puue ei saa küll olla takistuseks head palka teenida.

Juba päris pikalt ei pea olema invaliidide autodel seda ratastooli märki ja seega ei saa keegi väita, et antud autoga ei sõitnud invaliid.

isegi invaliid ei tohi keset teed parkida (vt Volkswagen touraeg).

Kui pealkirja lugeda, siis oli eesmärk teema autoril näidata, et tavakodanikud pargivad invakohale. See touareg oli lihtsalt lisapilt seal ajalehe kodukal.

Samas võin säänseid pilte päevas tuhandeid teha, kus auo "seisab" keset teed - pildi pealt ju liikumist ei näe.
Indrek Kirjutas:Kui pealkirja lugeda, siis oli eesmärk teema autoril näidata, et tavakodanikud pargivad invakohale. See touareg oli lihtsalt lisapilt seal ajalehe kodukal.

Sellise teooria järgi oli seal 4 lisa pilti ja ainult 1 põhipilt. Kui sa hoolega vaatad, siis ainult 1 pilt näitab kuidas auto inva kohale pargib ja mina isiklikult olen nõus kihla vedama, et tolle auto juht ei olnud invaliid. Kui siis võibolla ainult vaimselt, kuid siis on tema liiklemine yldse ebaseaduslik

Indrek Kirjutas:Samas võin säänseid pilte päevas tuhandeid teha, kus auo "seisab" keset teed - pildi pealt ju liikumist ei näe.

Ja mina võin teha päevas tuhandeid pilte, kus auto tegelikult ka sedasi pargib, eile just jagelesin yhe sellise parkimis "kunstnikuga". Millegipärast oli tema ka dsiibiga. Mul on tune, et idiootidel kaon gabariidi tunnetus ära ja auto valitakse vüimalikult suur, samas võib olla ka, et inimesed lähevad lolliks, kui palju raha saavad, ning siis ostavad auto juba täie raha eest. Sveitsi sõltumatu labor võiks seda uurida.
Minu arvates õige kampaania. Kui meie ise ei hakka neid nahaale korrale kutsuma, siis ei tee seda keegi teine. Füüsiline vägivalt pole lahendus ja autot karistada omaniku juhmuse eest pole nagu mõtet vist...

Olen minagi näinud ratastoolis inimest väljumas UUEST S-klassi MB-st. Ja seda invakohast kaugel, kuna invakohad olid hõivatud autodest, mil polnud mingit märki omaniku puudest. See kodanik ei virisenud, sobitas end tooli ja veeres läbi lume kaupluse poole...

Välismaad ei saa tuua eeskujuks. Meie röövkapitalismil on veel pikk tee areneda teinetesiemõistmiseni. Praegu on paljudele auto see "püha lehm", mida peab iga hinna eest kaitsma-päästma. Mujal maailmas on see tarbeese (OK, ei räägi emotsionaalset väärtust omavatest uunikumidest, vaid igapäevasõidukeist). Teistest riikidest ei tea kommenteerida, aga Soomes, Saksamaal ja Šotimaal olid invakohad enamasti vabad või parkisid seal sinise kaardiga autod.

Pean tunnistama, et olen tunnusteta autost invakohal möödudes ikka avaldanud valjuhäälselt kaastunnet omaniku invaliidsuse aadressil. Invakaardi saamine pole kuigi keeruline. Vaja vaid arstitõendit, keerulisemal juhul komisjoni otsust. Seega pole kaardita auto invaliidi oma ja kui on, siis on ta ise väärarusaama levitamises süüdi ja peab nüüd minu kommentaari üle elama.

P.S. Täpselt sama kommentaar kuulub poe ukse ees kollasel joonel parkijatele ja pangaautomaadi ette sõitjaile siis, kui parklas on ukselt näha vabu kohti.

Olen kord juba selline õel inimene:evil:
Võsaga 100% nõus...
Küsimus ei ole niivõrd pakrimistes, vaid üleüldse igapäevases liikluses sõitvates idiootides......Krt, igapäevaga läheb minu kihk suuremaks kellelgi suunatulekang ära murda rsk....

Mis invaliidi puutub, siis mulle meeldis see aeg, millal invaliidid said auto importimisel Eestisse aktsiisivabastuse.......Invaliidid, kallid autod, kuldketid nabani...aga ega aktsiisi maksta ei jõudnud ju...
Rolz Kirjutas:...
Küsimus ei ole niivõrd pakrimistes, vaid üleüldse igapäevases liikluses sõitvates idiootides......Krt, igapäevaga läheb minu kihk suuremaks kellelgi suunatulekang ära murda rsk....

Never argue with idiots. They take you down to their level , and beat you with experience....

Ära oma allkirja unusta :evil:

Veidi pehmendan oma hommikust sõnavõttu.

Meil kõigil võib olla vahel kiire. Invakoha jooned võivad olla kulunud/päike pimestab jms. Aga pole võimalik, et need asjad juhtuvad just parematel autodel pidevalt. Muidugi, leidub ka odavaid räimi sinistel ruutudel. Aga olgem ausad, enamus rikkujaid on head ja kallid autod. Kui me neist lihtsalt külmalt mööda kõnnime, siis anname signaali, et kõik on OK ja võib edaspidigi sinna laiemasse ruutu parkida.

Aga kui ikka iga kolmas mööduja kaastundlikult küsib :"Kas väga valutab?" siis võiks vähemalt terve mõistusega inimesel hakata miskine häirekell lööma. Iseasi, kas lööma ei hakka esmalt üla- ja alajäsemed...

Lootusetu naiivitarina arvan, et parim ravim on eeskuju. Kui saaks kasvõi meie klubi masinad invakohtadelt/kollastelt joontelt ära, oleks seegi asi. Tõsi, väike, aga ikkagi... Ei arva, et nüüd peaks kõik homsest hakkama headeks....

Aga püüda ju võiks...
IMO on kõige hullem see vahepeale "kiht". Autojuhid, kellel uuemad kallid eksklusiivautod(ikka tippklass), samuti ka nn "tavakiht" siis, on üldjuhul viismakamad, kui see vahepelane kiht.. Kõige hullemad on IMO mingid mazda 6, passatite, korralikud w124(lihtvandid arvavad, et kui neil on neli, on kohe tegijad....) omanikud...... Mnt.l vaatad ikka hirmuga, kui need vennad linnast välja saavad, ja mida nad mnt-l teevad, aga kõik on ju marko märtinid.....kõik oskavad sõita, kõik tunnevad liiklust, kõik on tegijad...üks rohkem kui teine....
Minuarust on see pask kampaania.
Kui keegi kõiksugu säärase tegevuse kohta midagi öelda tahab, siis võiks seda teha otse, mitte argpükslikul kombel nurga tagant pildistada ja onanüümselt teistele sõimata panna. Eriti käib see muidugi parkimise kohta, kuna on olemas reaalne vähe vaeva nõudev võimalus oma arvamust näost näkku väljendada.
Rahvast ei tohiks tagant kihutada teineteise järele nuhkima, kuna võimalus süütutele liiga teha on kordi suurem, kui selleks volitatud inimeste puhul.

pee-ess: mul pole parklates probleeme. Olen laisk ega viitsi nikerdada usteesistes kitsikustes. Sada meetrit eemal on tavalislt ruumi kuidas iganes parkida.
jansa Kirjutas:Minuarust on see pask kampaania.
Kui keegi kõiksugu säärase tegevuse kohta midagi öelda tahab, siis võiks seda teha otse, mitte argpükslikul kombel nurga tagant pildistada ja onanüümselt teistele sõimata panna. Eriti käib see muidugi parkimise kohta, kuna on olemas reaalne vähe vaeva nõudev võimalus oma arvamust näost näkku väljendada.
Rahvast ei tohiks tagant kihutada teineteise järele nuhkima, kuna võimalus süütutele liiga teha on kordi suurem, kui selleks volitatud inimeste puhul.

pee-ess: mul pole parklates probleeme. Olen laisk ega viitsi nikerdada usteesistes kitsikustes. Sada meetrit eemal on tavalislt ruumi kuidas iganes parkida.


Jansaga täitsa nõus, ku ma ikka väga korralikku ja avarat kohta ukse lähedal ei leia, siis pargin ka kaugemale.


mis puutub otse ütlemisse nn. invakohale parkijale, siis sellega võib ka väga piinlik mment tekkida. Nimelt ei tea sa kunagi, kas invakohal seisev sõiduk ei olegi mitte invaliidi oma. Sõiduki väärtuse järgi ka seda hinnata ei saa. Invasõidukitel ei pea olema seda nn ratastooli märki peal ja ainsaks tõendiks on juhi taskus olev invaliidi tunnistus. Seega kui näed ilma märgita masinat invakohal ja kobisema lähed, siis võib asi vägagi piinlikuks ja ebaviisakaks kujuneda, kui tegelt oligi tegu invaliidiga
Oda-oda. Minu teada peab invaliidi autol või teda teenendaval autol olema nähtavas kohas invaliidi tunnusmärk. See märk annab eriõigusi alles siis, kui märgitud autos ka tegelikult vastavat tunnistust eviv indiviid leidub.

Kampaaniat ma küll pasaks ei nimetaks. Vähemalt mõnigi jobu saab oma viis sekundit kuulsust. Samas, eks mõni invaliid võib kah pihta saada. Aga kui me tahame "õiglaselt" toimida, siis me ei saagi toimida. Sest alati võib leida vabandused ja põhjused "ülekohtu" tõestamiseks...

Las pildistavad terviseks...
No ütleme siis nii, et mulle sümpatiseerib rohkem Oja Petsi kampaania kui see EPL oma Big Grin
mano a mano või kuda need matadoorid ütlesid. Ja mul on tunne, et näkku röökimine v niisama õiendamine mõjub vähe rohkem ka, kui pilt lehes. Ma tean niigi, et osad pargivad valesti ja sõidavad valesti. Arvate, et märgin numbreid üles v 'jätan nägusid meelde?' Milleks mulle see. Sama vähe tolku on ka nendest piltidest- näen korra ja kogu lugu.
Aga rahva teineteise järele nuhkima õpetamine ei ole hea mõte kuskilt otsast.
A tegelt naljakas on küll... Just stokis kepsles üks noormees (silma järgi küll mitteinvaliid) oma Z3-e mis asus invakohal...

Asja jaburus seisnes selles, et ümberringi oli vabu kohti murdu!

Võib-olla selline seltskond pargibki invakohtadele MEELEGA, aka nagu staatusesümbol uus EstOnias?

Ah eks see parkimine ole üks asi, mind häiris rohkem selline teema:

Sõitsin mööda peterburi teed. Minu ees sõitis üks vanem Volvo. Lasnamäe poolt keeras Volvo ette (ülinapilt) üks uus hõbedane M klass. kuna süstimine oli ülinapp viipas volvo juht käega (NB! Mitte ei näidanud fakki, lihtsalt nõutult tõstis käe üles), mille peale Mercedes-Benz lõi pidurid plokki.

Õnneks volvomehel olid head refleksid ja ei pannud tagant sisse. Mis edasi sai oli eriti jabur:
M mees hakkas lihtsalt rammima volvot, sõna otseses mõttes keeras volvole külge, nii et vend teelt välja pidi keerama ja nii korduvalt... lõpuks pidurdasid hood maha, volvo jäi peaaegu et seisma, siis M mees lõi gaasi põhja ja kadus silma järgi hinnates 200+ minema...

Sõitsin taga ja nägin kogu seda tsirkust peal, ausalt öeldes ma pole elusees midagi sellist varem ega hiljem liikluses näinud. Kahju et Mercedes-Benz pidi see olemaSad tõenäoliselt mõni kokaiiniuimas "must" roolis:/

Mis puutub "mine räägi mees mehega" teemasse, siis see on väga õige. Aga antud juhul kui oleks võimalik olnud seda autot peatada, ei oleks ma julgenud seda teha ka siis kui oleks endal auto rusikakangelasi täis - too tüüp oli lihtsalt nii psühho oma sõidustiililt, et relva olemasolul (mis üsna tõenäoline) oleks vast kohe kuuli kah andnud...
Enda tänane juhtum:
Saku suurhallis oli mingi suuremat sprti üritus, kell oli mingi 22:40...
Tahtsin minna Citymarketisse, tulin müüda ehitajate tee pikendust, Haabersti ringilt keerasin siis statoli/saku suurhalli/citymarekti poole.
Suurhallist tuli nii jõhker mass, kõik oli jumala umbes...meeletu vool tuli suurhallist haabersti ringi peale. Sõitsin statoilist mööda, jäan vasakpööret citymarketi parklasse ootama, ja siis tuleb vastassuunast mersumees (punn), jumala vastassuunas, seisame ninad koos, vilgutab tulesid ja vahib mind nagu debiilikut.....et ma nagu sõidaks valesti....
Mingi vene vant oli lõusta järgi, anine ka kõrval....Tra, kus oli tatmine autost välja hüpata ja pasunasse ära panna või lihtsalt täiega gaasi anda....
Ja kõige rohkem ajab närvi, et neil m*nnidel jääb veel õigust üle ka....
Mony Kirjutas:Mis puutub "mine räägi mees mehega" teemasse, siis see on väga õige. Aga antud juhul kui oleks võimalik olnud seda autot peatada, ei oleks ma julgenud seda teha ka siis kui oleks endal auto rusikakangelasi täis - too tüüp oli lihtsalt nii psühho oma sõidustiililt, et relva olemasolul (mis üsna tõenäoline) oleks vast kohe kuuli kah andnud...
Jaa, vot see ongi, et mees hindab omi võimeid ja hetkeolukorda ega lähe ennast mõtetult tapma. Teinekord jälle ei viitsi või on omal mingi jama mõtteis, mistõttu liiklus tühisena tundub jne. Vaevalt nüüd Ojagi päevast päeva rullnokki nuhtleb Smile Mõnel on jälle leebe natuur.
Aga- jällegi kordan end- mehed salaja ei pildista.
Sellega olen nõus, et salaja pildistada pole ilus. Kohapeal võiks verbaalse autasu üle anda. Või üle andmata jätta, kui see tundub endale/ümbritsevale ohtlik. Nagu Jansa siin ennist ilmekalt kirjeldas. Analoogseid idioote olen pidanud isegi taluma. Siiski leebemas vormis...

Aga avalikus kohas päise päeva ajal tehtud pilt pole minu arusaamist mööda mitte kuidagi salajane. Kui seda idiooti on näha, siis võib teda ka pildistada. Mida selle pildiga edasi teha, on juba igaühe enda asi. Ja EPL ei oma mitte mingit karistuskompetentsi, seega võib neid invaliidide ja "invaliidide " pilte vabalt avaldada. Tuletan veelkord meelde - parkla on AVALIK koht!

Ikkagi loodan, et oma "kangelasteo" lehes nägemine muudab ehk mõne mõtleva inimese tegutsemismustrit. Kui endal pole häbi, siis ehk naabrite kaudu...

Lehti: 1 2