Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: kui laiad veljed mahuks c124'le?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kysimus selles et kui laiad veljed alla mahuks c124jale? Tuli pakkumine 16x9 tollistele velgedele et mind huvitabki et kas hakkab v2ga palju vastu koobast k2ima,velgede et on 30



T2nan ja p2ikest:-)
http://www.mercefreaken.com/modellene/124/320ce.htm

Profiilist vaadates tegemist 1993 CE320 (320CE) Sportlinega mille orig. mõõt 7"x15", ET pole märgitud seega rohkem ei oska aidata.
Mina arvan, et ET30 ja 9" hakkab koopasse käima. Pigem võiks olla ET40 kanti 9" puhul.

Aga alati on parim variant reaalselt alla proovida
et siis igaks juhuks tean et peaks ostma 10mm flantsid ning siit tuleneb järgmine küsimus et kas keegi oskab öelda kust tasuks selliseid asja üldse otsida?
Sorri, minu viga. Panin veits puusse nende numbritega. Kui originaal on nt ET35, siis laiema puhul oleks vaja väiksemat ET`d, et istuks rohkem koopasse.

Põhimure, et hakkab välisserva vastu käima. 10mm flants pole iseenesest midagi müstilist. Neid saab lasta lõigata. db-hp müüs ka vist neid. Nii palju kui ma nende tootevalikut olen vaadanud, siis on tegemist Hiina kaubaga ja hinnad peaksid suht madalad olema.
(30-03-2011, 04:51 PM)hents99 Kirjutas: [ -> ]Sorri, minu viga. Panin veits puusse nende numbritega. Kui originaal on nt ET35, siis laiema puhul oleks vaja väiksemat ET`d, et istuks rohkem koopasse.

Põhimure, et hakkab välisserva vastu käima. 10mm flants pole iseenesest midagi müstilist. Neid saab lasta lõigata. db-hp müüs ka vist neid. Nii palju kui ma nende tootevalikut olen vaadanud, siis on tegemist Hiina kaubaga ja hinnad peaksid suht madalad olema.

NOOO???
Kui ta juba ilma flantista tiiba haukab, siis flants toob ju VEEL väljapooleIcon_cryIcon_cry
Aga see selgub vaid ja ainult katse-eksitus meetodil. 9tolli lai mahub taha vabalt- ruumi jääb sisse välja ca 15mm.
Kuid ette peab ET olema suht õiges kohas, siis jääb 5mm nii tiiva kui ülemise "kondi" vahele.Ja esivedrud ka jäigemadIcon_cool
Tuttaval soomlasel C124-l ees 9 taga 10,5Icon_biggrinIcon_biggrin

Edud.
Janek.
Paar nädalat tagasi panin enda c124-le alla AMG 8x18 et30 225/40 ja 9x18 ET39 255/35 (madaldus -35mm) ja tagant hakkas koopasse käima.Plaanin tagumist otsa suurema vedrukummiga tõsta ja koopa ääri rullida, siis peaks ok saama.Kui keegi teab, kus Tartu ümbruses saks koopaääri rullida andke märku!
(30-03-2011, 04:51 PM)hents99 Kirjutas: [ -> ]Sorri, minu viga. Panin veits puusse nende numbritega. Kui originaal on nt ET35, siis laiema puhul oleks vaja väiksemat ET`d, et istuks rohkem koopasse.

Põhimure, et hakkab välisserva vastu käima. 10mm flants pole iseenesest midagi müstilist. Neid saab lasta lõigata. db-hp müüs ka vist neid. Nii palju kui ma nende tootevalikut olen vaadanud, siis on tegemist Hiina kaubaga ja hinnad peaksid suht madalad olema.

Kas mitte pole ikka niipidi, et mida väiksem ET number, seda rohkem väljapoole ulatub? Proovisin Ford Mondeole ET 30 velgi ja ca 2 CM koopast väljas, ette on nähtud ET 59 vms
Hakkasin isegi mõtlema ja siis vaatasin asjad järgi: http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Et jah...mida suurem ET, seda väljaspool on kinnituspind ja seda sissepoole tuleb velg Smile
Esimene kord ei pand puusse, teine kord kõhklesin ja olingi juba segaduses.
Kui hetkel taga 9.5"/ET46 (mis suht max) ja tahan panna 9"/ET35 kas ok?
(31-03-2011, 05:07 PM)nostromo Kirjutas: [ -> ]Kui hetkel taga 9.5"/ET46 (mis suht max) ja tahan panna 9"/ET35 kas ok?

Ei ole see velje nihkumine nii keeruline ühti - arvutame natuke.Icon_twisted

Praegu on Su velje siseserv kinnitustasapinnast:
(9,5*25,4)/2+46=166,7 mm kaugusel.
"Uuel" veljel on:
(9*25,4)/2+35=160,3 mm kaugusel.

Välisservad vastavalt:
(9,5*25,4)/2-46=74,7 mm
ja
(9*25,4)/2-35=79,3 mm

Ehk Su "uus" velg tuleb väljapoole pea 5 mm (sissepoole jäävat ruumi ju ei märka). Mis minu arvamise järgi on OK eeldusel, et eelmine velg koopaservast vaid pelga õhuvahega mööda ei mahtunud...
Eks ta napikaks läheb kuna hetkel 275 rehviga mahub näpp vaevalt vahele-tänud mata eestThumbsup
Näpp on 10+ mm. Seega, õhuvahe peaks ikka jääma.

Või siis mitte...Badgrin
Endal 18x8.5 ET35 ja rehv 225/45 taga kõik ok aga ees väiksed probleemid. Madaldus on ka.