Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: CD/DVD vahetus W211.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere,
plaanis vahetada originaal CD stero selle vastu:

http://www.clarion.com/us/en/products/20...24085.html

Selline "adapter" on kah olemas: http://www.sonicelectronix.com/item_2514...4MB11.html

Asjad ei ole veel tellitud.
Sooviksin teada mis ohut/probleemid võivad tekkida? Või mida ma peaksin veel teadma? Kas kellelgi on kogemusi?

Tänud ette!
(30-11-2010, 05:31 PM)Guess Kirjutas: [ -> ]Tere,
plaanis vahetada originaal CD stero selle vastu:

http://www.clarion.com/us/en/products/20...24085.html

Selline "adapter" on kah olemas: http://www.sonicelectronix.com/item_2514...4MB11.html

Asjad ei ole veel tellitud.
Sooviksin teada mis ohut/probleemid võivad tekkida? Või mida ma peaksin veel teadma? Kas kellelgi on kogemusi?

Tänud ette!

Mis mudel see "originaal CD stereo" on?
(30-11-2010, 05:31 PM)Guess Kirjutas: [ -> ]Sooviksin teada mis ohut/probleemid võivad tekkida? Või mida ma peaksin veel teadma? Kas kellelgi on kogemusi?

Tere!
a) uue raadio signaal võib vahetamisel moonutatuks saada ning sellisel juhul tuleks ka antenn uus sebida.
b) pättidele väga meeldivad 7" 1 DIN ja 2 DIN multimeediakeskused...

Parimat,
[Pilt: mbklubi_2.gif]
Tere.
Hetkel on vana originaal väikse ekraaniga, seal on veel kassetide kuulamise võimalus.. ((:
Jah.. pätid.. seda küll, kuid samas kui neid karta tuleks üldse paljudest asjadest loobuda. raadio signaali moonutamine ehk ei ole suur probleem.. Kas siis vana antenn ei sobi?
On veel mingisuguseid arvamusi / mõtteid.
(01-12-2010, 11:08 PM)Guess Kirjutas: [ -> ]Tere.
Hetkel on vana originaal väikse ekraaniga, seal on veel kassetide kuulamise võimalus.. ((:
Jah.. pätid.. seda küll, kuid samas kui neid karta tuleks üldse paljudest asjadest loobuda. raadio signaali moonutamine ehk ei ole suur probleem.. Kas siis vana antenn ei sobi?
On veel mingisuguseid arvamusi / mõtteid.

Ilmselt tegu siis Audio 20 CC'ga. Ümberehitamisel on tööd kõvasti. Sellel on kõik asjad pagassis, ehk on 2 võimalust: 1. vead uue maki tagant kõlaritesse uued juhtmed või 2. vead pagassi RCA'd ja paned sinna kõlaritele eraldi võimu(d) lisaks. Lisaks on ka raadioplokk pagassis, ehk ette antennikaablit ei tule. Mõistlik oleks ilmselt teine antenn panna näiteks esiklaasile või siis armatuuri alla kuhugi võimalikult klaasi lähedale. Lisaks lakkab töötamast ka orig. cd-boxi luuk. Kõige mõistlikum oleks sul see audio20cc vahetada vana comandi vastu, kuna selle paigaldus on "plug and pray" Smile See vana comand suhtleb boxga, mängib mp3, toimib boxi luuk ja näeb ka ilus välja ehk siis sobib keskkonsooliga. See 2din makk on õudus kuubis seal keskel. IMO.
Marek, tänud sulle. 2DIN keset konsooli see on tõesti maitse asi. Aga muu eest veel kord tänud - ajad mõistuse tagasi pähe.. ((: Tegeliku kogu asi hakas pihta sellest, et mul viskas kopa ette mp3 kuulamine läbi mp3/fm transmittreri (tom tom il sisseehitatud) - ei sõida ju kogu aeg tomtomiga, ja box i kah pole. Mõtlesin, et saaks äkki sellise boxi mis ka mp3 loeb aga hetkel ei leidnud. Noh neid ehk liigub küll aga just kuidas kindlaks teha, et see valitud mudel mulle sobib..
Muidugi kõige mõistlikum oleks variant kus saaks kõike vahetada a-la plug and play..
Kokkuvõteks:
1. See mis mul on hetkel (Audio 20CC) alles jätta ja soetada, kui toetab (Audio 20CC), sellist boxi mis mängib ka mp3 (oskad midagi soovitada?)
2. Olemasoleva Audio 20CC väljavahetada vanema Comandi vastu. Kas kõik comandid toetavad mp3? ja kas mulle sobib konkreetne mudel või vahet pole?
Isiklikult meeldiks ehk variant nr.1
(02-12-2010, 10:58 AM)Guess Kirjutas: [ -> ]Marek, tänud sulle. 2DIN keset konsooli see on tõesti maitse asi. Aga muu eest veel kord tänud - ajad mõistuse tagasi pähe.. ((: Tegeliku kogu asi hakas pihta sellest, et mul viskas kopa ette mp3 kuulamine läbi mp3/fm transmittreri (tom tom il sisseehitatud) - ei sõida ju kogu aeg tomtomiga, ja box i kah pole. Mõtlesin, et saaks äkki sellise boxi mis ka mp3 loeb aga hetkel ei leidnud. Noh neid ehk liigub küll aga just kuidas kindlaks teha, et see valitud mudel mulle sobib..
Muidugi kõige mõistlikum oleks variant kus saaks kõike vahetada a-la plug and play..
Kokkuvõteks:
1. See mis mul on hetkel (Audio 20CC) alles jätta ja soetada, kui toetab (Audio 20CC), sellist boxi mis mängib ka mp3 (oskad midagi soovitada?)
2. Olemasoleva Audio 20CC väljavahetada vanema Comandi vastu. Kas kõik comandid toetavad mp3? ja kas mulle sobib konkreetne mudel või vahet pole?
Isiklikult meeldiks ehk variant nr.1

Ainult boxist mis mp3 toetab pole kasu sest mp3'ga suudab toimetada ikkagi ainult comand! Kui tahad seda kassetikat säilitada, siis on 3 võimalust:
1. kuulad samamoodi edasi fm saatjaga
2. paned antennikaabli vahele fm modulaatori mis tekitab raadiole sisendi ja kasutad nt. ipodi.
3. leiad mõne elektrooniku kes ehitab kassetimängija asemele sisendi, aga see saab keeruline olema, kuna kodus laua peal seda makki mängima saada väga keeruline, sest puudub ju ülejäänud kola autost mis vajalik.

Kõik comandid peaks mängima mp3, kui ei mängi siis peaks seda engineering menüüst saama muuta, netist leiab juhendi. Uuema softiga oli vist juba tehasest see lubatud. Sobima peaksid kõik NTG 1 comandid.

Üks võimalus on veel panna Parroti HandsFree, saad telefoni HF (uuest aastast ei tohi ju telefoni käes hoida), SD kaardi toe, ipodi juhtimise, usb sisendi ja 3,5mm pistikuga audiosisendi. See karp pannakse kõlari juhtmete vahele, iseasi muidugi see, et ega see Parroti karp eriti võimas ei ole.
Parrotil on ka Line in ja Line out otsad, kui võimsusest puudu jääb.
Kaubikus see parrot paras mp3 esitama, sõiduautos tahaks siiski natuke paremat soundi.
(02-12-2010, 02:45 PM)marek Kirjutas: [ -> ]Ainult boxist mis mp3 toetab pole kasu sest mp3'ga suudab toimetada ikkagi ainult comand! Kui tahad seda kassetikat säilitada, siis on 3 võimalust:
Mp3 tugi sõltub ikka ainult CD-box-i eripärast. Mängib ka AUDIO20cc MP3-me.

Soovitan sisse panna NTG2.5 comand. Sellega saad DVD, TEL.(HFP), NAVI, MP3(plaadilt,SD kaardilt,või võimaluse kuulata MP3-me Comandi siseselt kõvakettalt.4GB) ,Häälvalimise. Tõsi. Liikumisel pildi vatamiseks tuleb lisa vigureid juurde osta.
No jah.. NTG2,5 oleks vist kõige mõtekam.. Kuid vist ka kõige kallim lõbu. Üritan siin koos Teie abiga leida see optimaalne lahendus. Uus NTG2,5 on 1500-2000.- euri.
Marek, kas sa viitsid seda asja puust ja punaseks teha? "2. paned antennikaabli vahele fm modulaatori mis tekitab raadiole sisendi ja kasutad nt. ipodi."

See et mp3 tugi sõltub ikka cd-boxist seda ma olen ka kuulnud. Sest cd-box mängib ise plaate ja edastab läbi Audio 20CC heli (sama nagu mp3/fm transmitter keerab signaali söödavaks).
Ja esialgu variant cd-boxiga mis toetab mp3 oleks vist siiski parem (see maksab max 6-7 kilo). Leiaks sellist venda kes ütleks, et a-la vot osta selline cd-box, ühendan sulle mingi raha eest kogu staffi ära (noh kui seal midagi keerukamat on vaja teha) ja asi toimib - oleks ideaalne ((:. Sest esialgu navist puudust ma ei tunne.. olemas korralik tom-tom.. videot.. noh kui ei ole autos ega ma ära sure ka nüüd.. ((:

Muide saatsin päringu silberisse ka.. aga noh nede jaoks on vist 2003 aasta auto ammu vana ront juba.. ((: eks näeme vastus pole veel tulnud.
Mina kunagi otsisin lahendust, kahjuks ei ole vist linke säilinud aga Googeldama peab natukene.
Olid olemas spetsiaalsed magasinid CD-boxile - läpaka 2,5" HDD ja/ning SD ja muude mälupulkade näol, mis on minu arust üks parimaid lahendusi.

Edit:
See eeldas D2B olemasoluga makki vist ainult.
See on tegelt ideaalne lahendus, kui auto "sööks" seda, 270 EUR
http://www.mercedes-player.com/epages/61...ucts/10040

Või interface Ipodile:
http://www.installer.com/item/display_it...MLINK1-V1B
(02-12-2010, 04:12 PM)wdb240 Kirjutas: [ -> ]
(02-12-2010, 02:45 PM)marek Kirjutas: [ -> ]Ainult boxist mis mp3 toetab pole kasu sest mp3'ga suudab toimetada ikkagi ainult comand! Kui tahad seda kassetikat säilitada, siis on 3 võimalust:

Mp3 tugi sõltub ikka ainult CD-box-i eripärast. Mängib ka AUDIO20cc MP3-me.

3-4a tagasi küsisin Silberist ja väideti, et ainult comandiga suudab mp3 box mp3'sid mängida... Netis siis nende kohta jutt praktiliselt puudus.


Huvipärast guugeldasin pisut ja tõepoolest suudavad ka Audio 20'd mp3 mängida kui vastav cd-box olemas.

***
A2118275542 -> Probably not MP3 (depends on hardware revision)
A2118703889 -> May be MP3 Compatible (depends on hardware revision)
A2118700889 -> MP3 Compatible
A2118705390 -> MP3 Compatible, new mounting hardware

***
чейнджер 1-din на 6 CD Mercedes Benz
MH3511 (MH 3511) A211 870 3889
MH3510 (MH 3510) A211 870 0889
(mp3, оптический интерфейс)

***
чейнджер 1-din на 6 CD Mercedes Benz
MH3210 (MH 3210) A211 827 5542
(mp3, оптический интерфейс)

***
чейнджер 1-din на 6 CD Mercedes Benz
MH 3512 (MH3512) A211 870 6189
(mp3, оптический интерфейс)

***
Hind 5-6k ja suht pooletoobine lahendus... piirangud 99 lugu juurikas ja folderitega ei oska midagi teha.

Lisaks leidsin juttu, et alates 2005a autodes on enamasti mp3 võimeline box? Mõistlikum on ikkagi NTG1 comand (liiguvad vist kuskil 5-6k kandis), see suudab DVD'lt ka mp3'sid mängida. Veel parem muidugi NTG2.5 comand, aga ca 20k selle alla panna... Rolleyes


to Rolz, Need on vanemale D2B süsteemile, w211'l on MOST.

to Guess, Põhimõtteliselt ongi kõik öeldud. Võtad mingi suvalise mp3 mängija (nt. ipod), sealt läheb heli mööda juhet sellesse fm modulaatorisse mis ühendatakse antenni ja raadio vahele. Modulaatoris tehakse see heli raadio sageduseks, raadiost ja modulaatorist paned sagedused paika ja korras. Kuna kõik käib mööda juhet, siis kvaliteet on päris hea. CD'ga muidugi päris ei võrdle, aga mp3 pole ju ka päris CD. Smile Modulaator tahab ka eraldi toidet saada, siis tuleb kuskile veel lüliti paigaldada. Sinu auto puhul tuleks see modulaator siis pagassi panna ja ette tuleb vedada toite lüliti ja rca juhtmed. Hind võiks olla umbes 1000kr ringis + mp3 mängija.

Kui teemat edasi arendada, siis võiks ju mingi dvd/hdd mängija kindalaekasse panna ja mingi ekraani ka lisaks, need vist eriti palju ei maksa enam. Smile
Igal juhul, kui mina omale midagi tahaks, siis kuna ma olen "lugude ketraja", peaks jääma võimalus auto originaaljuhtimise läbi lugusid kontrollida.

Üks asi, mis veel leidsin: M.O.S.T ja jääb auto kontroll-nupustik.
http://www.installer.com/item/display_it...it=GWL1MO1
Ja sinna järgi kas siis ipod või pigem juba HDD läbi USB.
(02-12-2010, 07:50 PM)Rolz Kirjutas: [ -> ]Igal juhul, kui mina omale midagi tahaks, siis kuna ma olen "lugude ketraja", peaks jääma võimalus auto originaaljuhtimise läbi lugusid kontrollida.

Üks asi, mis veel leidsin: M.O.S.T ja jääb auto kontroll-nupustik.
http://www.installer.com/item/display_it...it=GWL1MO1
Ja sinna järgi kas siis ipod või pigem juba HDD läbi USB.

See on väga asjalik, kunagi maksis see karp üle poole rohkem!
(02-12-2010, 07:50 PM)Rolz Kirjutas: [ -> ]Üks asi, mis veel leidsin: M.O.S.T ja jääb auto kontroll-nupustik.
http://www.installer.com/item/display_it...it=GWL1MO1
Ja sinna järgi kas siis ipod või pigem juba HDD läbi USB.

Kui tellimiseks läheb, paluks teada anda, võibolla kaalun sarnase asja soetamist oma autole, jagaks postikulusi.

http://www.installer.com/item/display_it...it=GWL1DB1
Tere,
See GWL1MO1 maksab Eestisse tuua (läbi netikuller.ee) ca 6200.- eeku. Postikulud on ca 500.-/tk. NTG1 saaks kah ca 6500-7000.- eeku kasutatud.. Endal hetkel siiski Audio-50-APS.
Mõtlen.. Pakutakse väga palju erinevaid variante.. aga kuidas saaks kindlaks teha mis just minu autole sobiks? Ma eeldan, et paigaldus oleks a-la plug and play..
Näiteks selline asi http://www.trendcar.ru/product/magnitola...ct-request
ja saatsin neile ka enda VIN - väidavad, et sobib..
To Lauri, kui tellimuseks läheb, siis annan kindlasti teada. Aga siiani siis võiksite veel jagada mõtteid kust oleks hea koht asjade soetamiseks..
Tere,
kas keegi jagaks linke kust euroopast kõige paremini soetada NTG1? Googeldasin küll, kuid annab mingid jura.. või ebay.de st kus ka suht mõttetu..
Tänud ette!