Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: w124 diisel mootori eelsoendus-lisaahi
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Jutt käib siis diiselmootoriga isenditest. Külm aeg tulekul ja tekkis mõte lisada mootori eelsoojendus. Elektriline plokisoojendus tenn on mul iseenesest olemas, kuid ei näe sellel erilist mõtet (igasugune elektrikaablite vedamine on tülikas, eriti kui oled võõras kohas). Kas on kellelgi kogemusi originaal lisaahju süsteemi paigaldamisega? Kas sobivad ka teiste autode lisaahjud, taimerid? Kuidas tunda ära töötav lisaahi?
Uuemad ahjud on kuidagi seotud autoga, vähemalt on ahju veakoode võimalik lugeda ja nullida auto diagnostika kaudu. Ilmselt ka sellevõrra raskem tööle saada, parandage kui eksin.
Taimereid peaks saama kõikki kasutada kui toitepinge klapib.
Põhimõtteliselt pole ka originaal taimerit vaja, kui elektroonikat jagad võid ise teha.
Ma tegin omale telefoniga sisse lülitatava. Peale korra kutsumist lülitab ahju sisse pooleks tunniks, või mis iganes aja sa valid.
Kui huvi võin juhised anda.
Kas Sa seda juhist kuhugi DIY-sse ülesse ei tahaks panna?
Pean kusagilt tuulama oli soomekeelne leht mille järgi taimeri tegin, aga autopoolse ette valmistuse tegi keegi teine, tõi mulle otsa välja millele + peale andes läks kogu kompott tööle. Ahi + kliima+ tsirkulatsiooni pump.
Mul oli ka see lihtsal mootori lisa soojendi mida ise sisse lülitada ei saanud.
(19-10-2010, 10:34 PM)Laur Kirjutas: [ -> ]Uuemad ahjud on kuidagi seotud autoga, vähemalt on ahju veakoode võimalik lugeda ja nullida auto diagnostika kaudu. Ilmselt ka sellevõrra raskem tööle saada, parandage kui eksin.
Taimereid peaks saama kõikki kasutada kui toitepinge klapib.
Põhimõtteliselt pole ka originaal taimerit vaja, kui elektroonikat jagad võid ise teha.
Ma tegin omale telefoniga sisse lülitatava. Peale korra kutsumist lülitab ahju sisse pooleks tunniks, või mis iganes aja sa valid.
Kui huvi võin juhised anda.
Ma saan õigesti aru et paigaldasid terve selle süsteemi ise (ahi+nn.taimer)? Hea meelega tutvuks nende juhistega. Bensiinil töötav ahi on ilmselt diisli omast erinev?
Ahi oli peal. Taimerit ega mingit muud moodust ise lülitamiseks polnud, lülitus ise sisse kui mootor külm oli.
Kui ahju saad siis kaevan selle skeemi ka kusagilt välja.

Taimeri skeem leitud. http://www.saunalahti.fi/~tovaska/gsm/No...index.html
Kas bensiini autole paigaldatud webasto ahi (1986 aasta) diisliga ei tööta?
(06-12-2010, 09:52 PM)hannes_s Kirjutas: [ -> ]Kas bensiini autole paigaldatud webasto ahi (1986 aasta) diisliga ei tööta?

Bensiiniahi ei tööta diisliga, põleti ehitus on erinev ja ka soojendi juhtplokk.

Webasto soojendite ja varuosade kohta saab infot siit:
Autostuudio