Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: w140 s320 probleem starteriga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Oskab keegi kaasa rääkida äkki, nimelt ei hakka starter alati kohe järgi korra tõmbab ja siis hüppab tagant ära ja nii vahel mitu korda, teinekord aga ei mingit muret. Ise arvan et pendix, kui keegi on sellise veaga kokku puutunud siis andke teada, võib ka soovitada kohta kust saaks hinda uurida. Auto nimel S320 w140 96a

Tänud ette M6tu
Kas jookseb hammastest üle (kõriseb) või annab vabajooksusidur üle (lihtsalt undab)?

Raplas on ju mingi starteriremontija Viljandi maanteel...

Kindlasti saad abi Hiiult, Salve tänava meestelt. Kuigi tasuks küsida ka Baktist Boschi vahetusstarteri hinda - see võib olla samas suurusjärgus Hiiu meeste tööga.

Ahjaa, Melasis on vahel olnud mingeid Itaalia omi, mis on odavamad.
Äkki oskad selle rapla starteri parandaja kohta midagi täpsemalt öelad.

PS: lihtsalt viskab vabajooksu ei ragise ega midagi muud ka ei tee. korra veab ringi ja see kõik.
Kas sa ostsid selle auto alles kaks nädalat tagasi Viljandist?

Kui see oli nii, siis on tõmberelee viga.

(04-10-2010, 10:14 PM)m6tu Kirjutas: [ -> ]Oskab keegi kaasa rääkida äkki, nimelt ei hakka starter alati kohe järgi korra tõmbab ja siis hüppab tagant ära ja nii vahel mitu korda, teinekord aga ei mingit muret. Ise arvan et pendix, kui keegi on sellise veaga kokku puutunud siis andke teada, võib ka soovitada kohta kust saaks hinda uurida. Auto nimel S320 w140 96a

Tänud ette M6tu
(05-10-2010, 08:34 PM)m6tu Kirjutas: [ -> ]Äkki oskad selle rapla starteri parandaja kohta midagi täpsemalt öelad.

PS: lihtsalt viskab vabajooksu ei ragise ega midagi muud ka ei tee. korra veab ringi ja see kõik.

Raplast läbi Viljandi peale sõites on paremat kätt üks eramaja, mille küljes silt "Autode elektritööd " vms. Veidi enne mahlamäele keeramist. Ega ma muud oskagi öelda...

Mismoodi saab tõmberelee sellist efekti tekitada?
(06-10-2010, 08:37 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(05-10-2010, 08:34 PM)m6tu Kirjutas: [ -> ]Äkki oskad selle rapla starteri parandaja kohta midagi täpsemalt öelad.

PS: lihtsalt viskab vabajooksu ei ragise ega midagi muud ka ei tee. korra veab ringi ja see kõik.

Raplast läbi Viljandi peale sõites on paremat kätt üks eramaja, mille küljes silt "Autode elektritööd " vms. Veidi enne mahlamäele keeramist. Ega ma muud oskagi öelda...

Mismoodi saab tõmberelee sellist efekti tekitada?

kui viskab tagant ära ja mootor jääb tööle, siis pendiks, kui starter ei tule järgi siis tõmberelee.
See viljandi mnt ääres tegutsev nn autoelektrik ei jaga mersudest mitte midagi ja üldse ei viitsi midagi ette võtta. Vabandan ette kui kedagi solvasin aga nii see kahjuk on.

Auto juba üle kahe aasta minu käes olnud. Ma ise kaldun arvama ikka et pendiks, kuna kui võtit keerad ajab korra ringi ( käima veel ei lähe ) ja kohe viskab tagant ära jääb vabajooksu nii öelda. Arvan et pendiksi hambad maas, sest relee ju tõmbab aga hambumine ei ole see mis peaks või mis...
Pendiksi viga tõepoolest. Aga ära ei kulu mitte hambad, vaid pendiksi sees olev vabajooksusidur, mis on kuullaagritel. Kuulid kuluvad ära ja ei jookse enam ühtepidi oma pesasse kinni ja nii ta üle viskama hakkabki. Diislitel näiteks võib hakata samasugust nalja tegema siis kui enamus hõõgküünlad läbi.
(06-10-2010, 07:18 PM)m6tu Kirjutas: [ -> ]See viljandi mnt ääres tegutsev nn autoelektrik ei jaga mersudest mitte midagi ja üldse ei viitsi midagi ette võtta. Vabandan ette kui kedagi solvasin aga nii see kahjuk on.

Auto juba üle kahe aasta minu käes olnud. Ma ise kaldun arvama ikka et pendiks, kuna kui võtit keerad ajab korra ringi ( käima veel ei lähe ) ja kohe viskab tagant ära jääb vabajooksu nii öelda. Arvan et pendiksi hambad maas, sest relee ju tõmbab aga hambumine ei ole see mis peaks või mis...
Täpselt see sama jama on ka minu starteril (veab OM602 ringi) aga minul algab see jama alles kui temperatuur alla -13 kraadi ning mida külmem on, seda hullemini hakkab jupsima. Kui välistemperatuur soojem või mootor soe/leige siis seda probleemi enam ei esine-muul ajal töötab minu starter ideaalselt.
Seega järeldan et su starteril mingeid hambaid küll maas ei ole.