Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: W140 1992a - kliimaseade viskab villast, pärast talve
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Talvel õues seismine - avastasin uue "kala", mis sellega tekkinud on:
Palavate ilmadega olen pidanud EC välja lülitama, et kont sees oleks. Aga avastasin, et pärast mõningast sõitu äkki ei tule enam jahedat õhku - tuleb lausa sooja, kuigi temp. on 15-18 juures. Teisipäeval kulus paar-kolm tundi selleks, et see "kala" tekiks, täna sõitsin ja juba tunniga tuli see veider asi. Võin lülitada EC sisse-välja, aga miski ei muutu. (Toimimise korral tekitab sisse-välja lülitus kerge muudatuse mootori pööretes kohapeal tühikäigul.)
Keeran mootori välja ja uuesti sisse -- siis on korras. Kont tühi ei ole, külma tuleb vägagi hästi, kui ta töötab.
Ja täna tuli see viga esile nii, et olin sõitnud tunnikese, siis käisin bensukas (mootor väljas) ja kui edasi sõitsin, siis 3-4 minuti pärast hakkas see "kala". Restart mootorile ja jälle korras mingiks ajaks.
Milles võib viga olla, et ta ise kaob ära? Ei tundu mehaanilist tüüpi viga, aga ma ei tea.

Ja veel avastasin, et esiklaasi avadest tuleb igal juhul sooja, kui salongi ja jalgade poole puhub külma. Ja REST enam ei taha ka jahedat õhku anda kohapeal seistes. See kütab, kuigi mõlemad pooled on külmaks keeratud.
Enne talve polnud selliseid jamasid...
[Pilt: foto-776.jpg]