Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: MB E-200 1991 a 124 katuseluuk
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Olex selline kysimus kuidas saada katuse luugi polster kyljest ära
Lihtsalt. Ava katuseluuk tahapoole(mitte üles). Katuseluugi polster on 4 tüübliga tuuleklaasi poolt kinni. Aja näpud vahele ja kisu allapoole, seejärel lase katuseluuk täielikult lahti ja tõmba polster ülalt välja.
Aga jama selles et ei tulegi ültse lahti ja viga on polstri all alla poole tõmmata siis on näha ka kus tross liigub lahtiselt
Või siis teine variant kuidas saax luugi pealt ära
Juhtus ka nii et luuk ei taha lõpuni enam kinni minna edasi tagasi sõidu asendist.
Mis seal viga võiks olla?
Ka vaja lahti võtta vist
Sain kyll lahti aga ei saa poindile pihta. Kas ei ole mingit pilti trossist milline ta otsast välja paistab ja pesast ka
Kaugel sa oled sellega siis?

1. Võtad küljest päikesesirmid, peegli jne. Võtad selle nahatud tüki ära
2. Eemalda kõik muu mis jalgu näeb, nagu näiteks kaasreisijate sangad laes
3. Lase katuseluuk hästi natukene tahapoole ja aja sõrmed just selle luugi küljes oleva polstri ja luugi vahele. Tiri kõvasti ALLA. Ta on vaid paari plastik-naksuga kinni. Hoia polstrist kinni ning lase luuk võimalikult taha ehk polster jääb omale kohale ja luuk kaob katuse sisse. Nüüd peaks ta ära tulema
4. Hakkad eest lae polsterdust eemaldama
5. Nüüd peaks avanema sulle selline pilt: http://pildipark.clubmb.ee/pilt/23933-DSC04708.JPG
6. Peaksid ka nägema 2x2mutrit luugi küljes. Peale nende lahti kruvimist saad luugi väga kergesti lahti.

Kuna ma ei tea, milles probleem on, siis ma edasi ei kirjuta.
(01-07-2010, 07:20 PM)Harry Kirjutas: [ -> ]Kaugel sa oled sellega siis?

1. Võtad küljest päikesesirmid, peegli jne. Võtad selle nahatud tüki ära
2. Eemalda kõik muu mis jalgu näeb, nagu näiteks kaasreisijate sangad laes
3. Lase katuseluuk hästi natukene tahapoole ja aja sõrmed just selle luugi küljes oleva polstri ja luugi vahele. Tiri kõvasti ALLA. Ta on vaid paari plastik-naksuga kinni. Hoia polstrist kinni ning lase luuk võimalikult taha ehk polster jääb omale kohale ja luuk kaob katuse sisse. Nüüd peaks ta ära tulema
4. Hakkad eest lae polsterdust eemaldama
5. Nüüd peaks avanema sulle selline pilt: http://pildipark.clubmb.ee/pilt/23933-DSC04708.JPG
6. Peaksid ka nägema 2x2mutrit luugi küljes. Peale nende lahti kruvimist saad luugi väga kergesti lahti.

Kuna ma ei tea, milles probleem on, siis ma edasi ei kirjuta.
probleem selles et katuseluuk ei liigu kuhugi, tross on lahtiselt, mootor töötab,aga tross liigub aind midagi muud mitte. Võtsin lahti kõik aga ei tea milline trossi ots välja peax nägema ja kuhu ta kinnituma peax
Kust poolt sa ta lahti võtsid?

[Pilt: 99583-23933-DSC04708.JPG]
Punane = Toru või siin, millel on peal väike ava. Seal sees jookseb toru, mis on kinnitatud:
Sinine = See on trossi kinnitus otseselt luugi küljes
Orants = Luugi osa, mille abil tross luuki kontrollib ehk mis liigub edasi ja tagasi

Kui sa sinise küljest teed lahti, siis pm oleks nagu tross lahti ühendatud.
Kui tross on katki läinud, siis tee ta mootorist lahti ning luugi küljest ja SIIS tõmba salongi kaudu välja ning asenda uuega.

Mida sa teha kindlasti ei tahaks:
- Eemaldada trossi-toru, mis pagasnikust salongi tuleb. Seda on nõme pärast tagasi saada
- Et punase triibu kõige paremas otsas asuv kinnitus katki ei läheks. Pane tähele, et selle kinnituse lahti tegemine on vajalik, kui soovid katuseluugi struktuuri alla lasta. Kui tagasi paned, siis veendu, et see kinnitus on hästi hästi tugevalt kinnitatud. Kui ta on veidikenegi vigaselt seal, siis juhtub selline asi, et see punane toru või siin läheb kõverasse ning seda sa sirgeks enam ei saa.

Sorri, ma ei mäleta, kuidas mootori külge see sai monteeritud, kuid salongi osa on mul meeles.

Oled sa kindel, et tross on katki? Äkki on trossil hambad maas mootori juures ja keerab üle?
Kas luuk on kiilunud täielikult või saad teda manuaalselt liigutada?
Võtsin algul luugi polstri ära alt poolt siis võtsin ka luugi kyljest. Aga mul luuk ültse ei liigu aind tross liigub ja polstri kyljes oli ka mingi plastikust kanal ja trossi otsast tuli liblika taolin jupp kyljest ära. Põhimõtteliselt ei kinnitu tross kuhugi. Puru läx nii et kunagi sai lollust tehtud ja luugist väljas oldud sõidu ajal, istutud katuse peal, siis vast läkski
Nyyd vaatasin seda pilti ka ennem ma ei märganud oranzi osa ex ma uuri täna
Pm ei tahaks uskuda, et katusel istumisest ta katki läks. Pigem ikka, et auto on 20 aastat ühe ja sama trossiga sõitnud + ega seda ju keegi määrinud vahepeal ei ole?!

Lahendus on lihtne: http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=19011 tal on katuseluugi teema vist veel tervik, seega lammutad asja lahti ja vaatad, kust katki on. Äkki on mingid liistud jne..

Pm ma ei viitsi väga pikalt kirjutada, kuid endale on need katuseluugi kogemused tulnud nii.. Vaata see oranz osa peal oli liist, mis püüdis kinni kõik vee, mis katuselt katuseluugi auku võis tulla -- juhul, kui katuseluuk oli üleval. Selle liistu kinnitus andis otsad ning kogu teema kiilus seal kinni. Ma arvan, et sul nii ei ole, kuid kindlasti uuri väga hoolega igasuguseid pisikesi asju.

Luuk käib maha väga lihtsalt: Kuna sul tross on katki, siis lihtsalt tee trossi-siin lahti punase-paremast-otsast ning mutrid, mis laes on. Võta keegi appi ja esiuksest välja kogu süsteem. Soovitan kindlasti luugi ennem eemaldada, kuna see vähendab raskust süsteemi eemaldamisel.