Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: ABS-i tuli ja tahhomeeter.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere siis!
Olen oma massinaga hädas!Autoks on siis MB-124, 3,0, diisel ja automaat aastast 1988.Probleem nimelt selles,et suvalisel hetkel hakkab ABS-i tuli põlema ja lakkab ka tahhokas töötamast ning langetab ka mootori põõrdeid.Kuhu võiks oma pilgu põõrata ja asjale ravi teha?
Löö otsingusse märksõna: "ülepinge relee"
Sama asi sul nöögibki.
(13-06-2010, 07:36 PM)Laur Kirjutas: [ -> ]Löö otsingusse märksõna: "ülepinge relee"
Sama asi sul nöögibki.

Kui õieti aru sain siis ülepinge relee asub kaitsmetega ühes korpuses.Mitte geneka peal olev pingerelee.Võtsin mõlemad karbid välja ja lahti.Vaatasin lausa luubiga üle ega avastanud midagi.Muidugi ma ei tea ka,et kas õiget asja torkisin.Laadimisega on asi täitsa korras (14,2 V),vea ilmnemisel 13.2 v.Mingi mega tarbimine tuleb veaga.
Aku taga asub, relee peal on tavaliselt veel 1 kaitse, osadel ka 2 kaitset.
Aitab enamasti kehvade ühenduste ülejootmine.
(17-06-2010, 01:45 AM)Laur Kirjutas: [ -> ]Aku taga asub, relee peal on tavaliselt veel 1 kaitse, osadel ka 2 kaitset.
Aitab enamasti kehvade ühenduste ülejootmine.

Suured tänud Laur!
Lähen ja uurin asja!
No nii!Leidsin relee ülesse.Sai lahti võetud ja uuritud jooteid luubiga.Sealt midagi ebakindlat ei leidnud.Aga pistiku otsad olid matistunud ehk kerge oksüüdiga kaetud.Sai need puhastatud ja WD-40 määritud.Nüüdseks olen 200 km.sõitnud ja pole kordagi antud viga andnud.
Veel kord Laurile suured tänud ja teema lukku!