Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: 320Ce käigukast
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kuna olen foorumis ringi vaadanud ning otsest  vastust pole leidnud, otsustasin teema teha. Autoks 94 aasta 320ce, 5-käiguline automaat. Kuna ise suht võhik selle koha pealt, tahakski teada, et kas vanem neljakäiguline sobiks uuemale mootorile . Praegune kast viskab sõidu ajal pöörded üles/libiseb läbi , läheb avariirežiimile. Ning nii palju kui uurinud olen, tean et 5-käigulise parandus mingi odav lõbu ei ole.  Tänud ette ära juba Icon_smile
see leht http://www.mercefreaken.com/ väidab et ka originaalis sellele mudelile 4-seid kaste pandud
samas on vaja vahetada ka kardaan ja kuliss ning reduktor,sest 100km/h sõites on muidu 3500 pööret.
Kast libistab siis kui õli on sitt. Nii vanal autol on seal pigem midagi toiduõli laadset sees mille friktsioonarv on ajapikku VÄGA muutunud. Minu kogemus on näidanud, et kui vähegi õigel ajal korralikku õli sisse panna, siis saab ka libisevad kastid pidama.
Vana 5ne ja vana 4-ne on praktiliselt samad. Ainuke erinevus on V käigu sisse panemine.