Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Millega määrida salongiventika pukse w124
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere

Et küsimus siis juba pealkirjas ära toodud. Siiani kõik määrded mida kasutanud ei ole pikemas perspektiivis tulemust andnud ja mootor vilistab. Peale määrimist mõni nädal, heal juhul olnud ka mõni kuu vaikust ja siis laseb jälle nagu linnuke kapoti all ja vaikse auto pedant nagu ma olen siis ei saa seda kannatada.

Ise olen proovinud erinevaid vabamüügis olevaid määrdeid:

Rattalaagritele mõeldud spetsiaalmääre, vene litool, aerosoolina esinevad valged määrded, tavalist roostesurma, mootoriõli, erinevad ukselukkudele mõeldud määrded jne. Kõike ei mäletagi kohe...

Kõige parema tulemuse andis siiski laagrimääre, mis kõikse kauem kestis. Mootori puksides suuri lõtkusid ei esine, need mis on, on suht minimaalsed.
Variandina mõtlesin veel pukside asendamist laagritega, saab äkki aastakesegi vaikust.

Või on kellelgi paremaid ideid?
Võid proovida ATF'i ja mootoriõli segu, kunagi sain ta päris pikaks ajaks vaikseks, aga üldjuhul aitab pikemas perspektiivis ainult uus mootor.
Mina prooviks White Grease kuna see ei haise ainukesena.
ATF lõhna vabatahlikult nautida....surm peab ähvardama.
Rolz Kirjutas:Mina prooviks White Grease kuna see ei haise ainukesena.
ATF lõhna vabatahlikult nautida....surm peab ähvardama.
Ei mäleta küll, et erilist haisu oleks old. Õlikannu oli tehtud kokteil ja seda sai sinna tilgutatud.
Rolz Kirjutas:Mina prooviks White Grease kuna see ei haise ainukesena.
ATF lõhna vabatahlikult nautida....surm peab ähvardama.

White grease-t aerosooli kujul olen proovinud - tulemuseks 2 nädalat vaikust ja jälle vilistab...
Kui puks on üle teatud piiri kulunud, siis ei aita enam ükski määrimine.
Lõtku ei pruugi veel väga ollagi.

Mis 95% -lise tõenäosusega aitab (sõltub võlli olukorrast), on pukside vahetus.
Aga kuidas sa nende hankimise või vahetusega hakkama saad, on juba kompetentsuse küsimus. Sest nad ametlikult ei ole vahetatavad ja neid pole poest saada...Icon_razz
Harva, kuid mõnikord on vilistamise põhjuseks viletsad, st, viletsast materjalist harjad, kas just antud juhul kuid võiks proovida vahetada kui mootor lahti on.
stihl Kirjutas:...
Sest nad ametlikult ei ole vahetatavad ja neid pole poest saada...Icon_razz

Ilmselt on Sinu käest õige küsida: kus poes üldse müüakse pukse, kui ma tean puksi kohta tema mõõtmeid ja eeldatavat materjali?

Autopood see iseenesestmõistetavalt pole, sest nemad tunnevad ainult margijärgset kataloogi... Ehk ülekuulamine algab: mark? mudel? mootor? väljalaskeaasta....ei, kataloogis pole. Ei saa...
Siiani olen Balti Laagriga hakkama saanud...Aga eks neid laagri ja puksimüüjaid on veel...
Et lähed mõõtudega sinna ja enam-vähem alati on ka laost midagi võtta...
Pealegi, puksil saab hiljem pikkust, paksust jne vajadusel muuta, peaasi, et materjal hea oleks.

P.S. Ventikamootori puksid on reeglina nö pallikujulised, millest auk läbi puuritud.
Vihjena võin öelda, et ristkülikust või ruudust ringi või ovaali treimine (isegi kodustes tingimustes) ei ole just kosmosetehnoloogia...Eusa_whistle (küljelt ristlõikest käib ikka jutt...)
Puksi puhul vahetus ei ole probleem, kuna korra olen juba mootori pooleks võtnud, sest puksid olid võlli peale kinni jäänud ja käisid pesas ringi. See viga likvideeritud ja puksid ka fikseeritud.
Korra olen ka venna auto ventika lahti võtnud ja puksid vahetanud teiste kasutatud pukside vastu.
Iseasi kas jah kuskil Paide lähedal on kohta kust siis saab noid pukse...

Eks katsetan siis veel uusi pukse kui kuskilt saan, aga ilmselt mitte enne sooja aega, siis pole mootorit palju vaja ja saab mõne sõidu ka ilma teha....
Nustu826 Kirjutas:Puksi puhul vahetus ei ole probleem, kuna korra olen juba mootori pooleks võtnud, sest puksid olid võlli peale kinni jäänud ja käisid pesas ringi. See viga likvideeritud ja puksid ka fikseeritud.
Korra olen ka venna auto ventika lahti võtnud ja puksid vahetanud teiste kasutatud pukside vastu.
Iseasi kas jah kuskil Paide lähedal on kohta kust siis saab noid pukse...

Eks katsetan siis veel uusi pukse kui kuskilt saan, aga ilmselt mitte enne sooja aega, siis pole mootorit palju vaja ja saab mõne sõidu ka ilma teha....

  Tere.

Minu w220-l sama jama aint, et enne lume tulekut vilistas ka nagu linnuke ja nüüd, siis kragiseb või krigiseb ei oskagi kohe nimetada seda heli, aga häirib see tõepoolest. Lind ise vist lõunamaal, küll kevadel luleb tagasi... Kui kellelgi juhtub olema sellisele isendile salongiventikat, siis...
  Kui miskit vaja Paidesse tuua, siis käin seal ikka aeg-ajalt õe ja ema juures. 06.03 ka tulemas tõenäoliselt.