Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: c200cdi 04, esimese el akna süsteem kuidas?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Nüüd siis uus juhtum - külmaga lasin akna veits lahti, et lumi ära läheks sealt alt äärest ja.. hakkasin üles laskma, ukse sees mingid imelikud hääled ning aken väga aeglaselt liikus natuke ülespoole ning siis midagi.. Jamasin siis, et üles saada teda, liigub vahepeal 10 cm lahtiselt.. lasen nagu alla, tuleb hoopis üles, lasen üles, läheb hoopis natuke allapoole jne.

Et siis, tross katki ilmselt. Käisin uurisin, B varuosa trossi ei ole saada. Kataloogist ka ei leidnud trossi eraldi. Kas jälle on nii, et mul on vaja trossi, aga pean umbes kogu esiukse ostma?

Nagu enamus asjadega, mul on midagi väikest vaja - aga pean ostma terve suure ja kalli vidina, kuna eraldi ei müüda.

Teab keegi seda süsteemi üldse, kuidas tal need aknad liiguvad seal, saab üldse trossi vahetada?
ei teadnud et w203l on tross
v-o see aitab
http://www.elcats.ru/mercedes/image.asp?...6U&vin=&ml=
mis asi see on? kuidas ta liigutab neid siis? ega ma ei tea ausaltöeldes. ma seda pilti vaatasin ka eile ja otsisin seda trossi, aga ei leidnud.
Oskab keegi öelda, mis süsteem seal akna tõstukiks siis on? Võtan homme päeval ukse lahti..
Maki update'i teemas on tarkasid küll, miks siin keegi midagi ei ütle? Võtsin lahti ja märkasin, et 2 trossi. Midagi on jamasti, 1 tross jääb lõdvaks ja aken ei liigu.. Lasen akent alla, veits liigub, siis hakkab vastupidi kerima ja ega eriti midagi ei toimu. Ei saa aru, ligipääs ka väga sitt. Ei viitsi jamada vist täna enam sellega.
Mine osta JAWA poest trossi ja keri uus tross sinna võllide ning rullide peale. Mõõda vana trossi pealt pikkus ära ja lase uuele trossile mõnes metallifirmas otsad külge vajutada. Muidu tehase poolt on soovitus terve akna mehanism ära vahetada.
Ongi hea, et huvitavaid lahendusi pakuma ei hakatud.

Mina tahtsin kah kirjutada Edicku pandud pildi järgi, et seda tükki ilmselt ei remondita, vaid vahetatakse. Aga ma ei teadnud ja hoidsin oma suu kinni.

Nagu näha, oli mul kahjuks õigus... Ilmselt on seal siis üks tross 8 kujuliselt? Kui praegu näikse 2 olevat (ehk tross on pooleks), siis ei saagi töötada...

Muide, igasugu ehitusmarketites on trossi meeter mõni kroon... Ei peagi motopoodi minema.

wdb240, kuidas akna kinnitused sinna trossi külge kinnituvad? On lihtsalt pressitud/keevitatud või kuidagi korduvkasutatavad (polditud/needitud)?
Möllasin just jälle - 3 trossi seal, 2 tk katki, kõik räigelt sassis. Hakkan parandama, panen uued trossid (kodus trossi on, juba eelmisel sai remonditud..).
Aitäh.
korras.
trossid olid pooli pealt maha tulnud ja täiesti sassis, kortsus, räsitud.. ei tea miks nii juhtus.
lõikasin samapikad trossid, otsad tegin mingist naela taolisest asjast, puurisin 1mm puuriga augud sisse, lõin haamriga kõvasti kokku - trossi otsteks.
panin trossid peale tagasi, räige möllamine, eriti kui ei tea veel täpselt, kuidas nad seal asuvad.. aga sain korda.

[Pilt: OgAAAMbqaV6bEZpaI7j3_VT6tx5Ji9pTKdZmQ6Ar...ylU2GR.jpg]
nii nägid trossid välja:
[Pilt: OgAAAFP8xL2HY2rjsXhoBOhtjF44KZebYFVX0Q_Y...Avq-PY.jpg]
uus ots:
[Pilt: OgAAAMDOUIJ7WyzgTS37xJ6R8S2n3Dcj6RQqwgCK...WGWkh-.jpg]
asjad küljest:
[Pilt: OgAAADdCCpYdgOg9TqL3Sa68X0d0ATGcP5nvQu2E...b6uxNT.jpg]
pool, uued trossid peale:
[Pilt: OgAAAAdkYvJOsBZtjTq47JuxrCitfQxtFb2xIpV4...KFjmOn.jpg]

mingeid mõistlikke pilte kahjuks ei ole
Väga hää, et teemasse ka remondijuttu tuliThumbsup, mitte see tavaline: korras, teema lukku!

Kas seal ongi 3 erinevat trossi? Siis on süsteem ilmselt üsna huvitav uuesti kokku tagasi panna...Eusa_whistle
3 trossi jah, 2 tk olid katki, või st 2 tk olid sassis. need 2 on 1 pooli peale keritud ja pool on mootori otsas, st see mootor kerib neid 2 trossi. Nuputamist oli veits küll.. Smile