Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: säde piibu ja mootori vahel.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Selline ollus siis on õlikorgi alla tekkinud. Pilt pole küll kõige parem, aga loodan et annab ette kujutuse.

[Pilt: P310110_14.372.jpg]
Minu arust täiesti tavaline kondents. Karmimad puurpingid ja teised metallitöötlemispingid kasutavad jahutamiseks õli ja vee segu ning see on ka selline valge-kollakas vedelik. Minul on pea igal autol sellist asja esinenud.
kust saab kondents karterisse?
erinevalt kütusepaagist, kuhu kondents sageli tekib, on mootori karteri ruumil ju karterituulutus (kütusepaagil seda pole). mootori soenedes peaks vesi aurustuma (kui üldse mingi vesi sinna peaks sattuma) ja tuulutuse kaudu ka välja minema.
auto sõidab palju lühikesi otsi järelikult.
Eks õhk ikka sisaldab niiskust ja kui karteris on õhk(igal autol on seal õhk) siis pole vahet kas tuuldub või mitte- koguneb seda kondentsi mingil määral ikka mõnda kohta. Ma ei ole proovinud mis tekib kui segada tosooli õliga, kuid olen näinud paisupaake kus leidub õli ja minuarust muutub seal õli lihtsalt paksuks ja ei segune eriti hästi tosooliga.
Lehti: 1 2