Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: 300td 6,5 sajale?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
kuulsin sellist juttu et on olemas selline mootor 300turbodiisel mingi uuem mootor,jutt oli selline et 4 meest autos ja käru taga,väike mägi üles ja 6,5 sajale,pidi olema mingi eko mootor???teab keegi sellest midagi täpsemalt või keegi ajas kärbseid pähe:S????
Ei tahaks uskuda. 400 kg mehi + vähemalt 200 kg käru + 1500+kg autot ei liigu tasuta... Seda enam mäkke ronides.

Aga eks neid ökosõitjaid leidub iga automargi juures. Iseasi, kui sõitmine või kui keskmine see number on...

Siit saab mudeli järgi vaadata kütusekulu... Keskmine paistab ikka sinna 7+ kanti jääma.
robix2 Kirjutas:kuulsin sellist juttu et on olemas selline mootor 300turbodiisel mingi uuem mootor,jutt oli selline et 4 meest autos ja käru taga,väike mägi üles ja 6,5 sajale,pidi olema mingi eko mootor???teab keegi sellest midagi täpsemalt või keegi ajas kärbseid pähe:S????

No sellisel juhul peaks ilma käruta ja ainult juhiga sileda peal võtma 4.5, see juu täitsa ebareaalne jutt.
robix2 Kirjutas:kuulsin sellist juttu et on olemas selline mootor 300turbodiisel mingi uuem mootor,jutt oli selline et 4 meest autos ja käru taga,väike mägi üles ja 6,5 sajale,pidi olema mingi eko mootor???teab keegi sellest midagi täpsemalt või keegi ajas kärbseid pähe:S????

no mina olen oma autoga saanud korduvalt tulemuse nii, et kui kütuselambike põlema läheb siis on sõidetud natuke üle 1000km maanteel. Niiet sinna 6,5 ja 7 liitri kanti ta ju jääbki. 124 dislale paaki üle 70-ne liitri sisse ei punnita kah ju. mercefreaken annab andmed 5-sel manuaalil 90km/h kulu 5,4L/100-le ning 120-ga 7L sajale. tundub, et need andmed on 83kW mootori kohta, mis on ilma föönita variant. Fööniga on 81kW ja sellel föönil ongi ökonoomsuse point! Kui ühtlasel kiirusel lasta umbes 115-ga (isegi kui 4 nägu peal kasvõi ja pagass täidetud) ei muutu see tulemus erilist midagi kuna masin jookseb täiesti vabalt ja pöörded on 2500-2600. Käruga ja vastumäge on kindlasti väike külajutu lisa, nagu ikke, igale jutule tuleb natuke otsa panna, et huvitavam oleks :biggergrin:

Üldiselt mina kiidan küll oma autot väga saadud tulemuste üle ja ei pea seda juttu eriti utoopiliseks.
5-ne kepikast R6 tavadiisel 81kW (föön) 1993.
noojah eks ma ise ka vaatasin et mis ime asi see on....kere oli w123 igastahes....