Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Esimese salongivalgustuse ja turvavõõ märgutulede relee või kaitsmed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Tere MB-fännid!
Kas keegi teab kus asub MB-124-l laevalgusti relee või kaitsmed?Lasin kogematta lühise srtsu läbi ja tuli ei hakka enam ukse avamisel enam põlema.Samas ei põle ka turvavõõde punane märgutuli.Põleb ainult käsitsi lülitades.Aga kusagil peab olema aegrelee ja ka kaitse.Kaitsmeplokis on kõik korras.Ette tänades.
endal täpselt sama jama.. Smile pean su teemat jälgima Icon_smileIcon_smile
Et kaitsmed peaks asuma mootoriruumis juhipoolses nurgas. Üldiselt on kõik kaitsmed seal ühes kohas olemas, kui just keegi kuhugi midagi vahele ei ole aretanud (kõik on tänapäeval võimalik.) Väga ei tahaks uskuda, et lausa relee läbi, Mersud ikka hästi ehitatud, seega kõigepealt proovi kaitset. See kaitsebloki kaan tuleb ära, kui täielikult avad ja seal ole need seletused kirjas, et mis on mille kaitse. Kui kõik kaitsmed on korras ja see etapp on läbitud, siis võiks edasi uurida.
hmm minul küll kaitsmeploki kaane all seletusi pole kus miskit asub
(ei lähe küll teemasse aga ikkagi )
Usun, et ta siiski läheb, kuna see takistab sind õigeid kaitsmeid leida. Tähendab, et siis täpsustan: Kui kaan lahti teha ja täiesti avada, siis peaks ta ära käima, seal valge leht kleebitud, kus siis seletused. Kui ei, siis ehk homme teen pildi sellest, sellise skeemi autos olemine ei ole sugugi paha mõte.

Kas kaitsmed olid terved?
Kas laevalgusti pirnid on terved?
Seal üleval on võimalik ka terve plokk läbi põletada ja selline olukord ei mahu rahaliselt enam päris pirnivahetus alla
W124 laevalgusteid peaks mul kolm olema, kui ma ei eksi muidugi.
Üks mis minu vana oli, vahetasin ära, kuna klaas oli määrdunud..kui sul klaas korras, siis vahetad sisu ära ja asi OK.

Kuid siiski, tasuks ennem leida viga korralikult üles ja samas ei ole nii realne, et kogu ülemine plokk läbi saab olla. Seal on ju vaid juhtmed ja kontaktid pirnidele. Oleks seal mingit hullu pinget olnud, siis peaks plastik sulanud olema..nagu mul oli..ja samas ei läinud mul midagi läbi ja kõik töötas, lihtsalt sulanud oli veidi Big Grin

1. Kas kõik kaitsmed on terved
2. Kas pirnid on terved
3. Kas vool pääseb üldse ülesse
Peale neid peaks asi vähemalt selgem olema.
Harry Kirjutas:W124 laevalgusteid peaks mul kolm olema, kui ma ei eksi muidugi.
Üks mis minu vana oli, vahetasin ära, kuna klaas oli määrdunud..kui sul klaas korras, siis vahetad sisu ära ja asi OK.

Kuid siiski, tasuks ennem leida viga korralikult üles ja samas ei ole nii realne, et kogu ülemine plokk läbi saab olla. Seal on ju vaid juhtmed ja kontaktid pirnidele. Oleks seal mingit hullu pinget olnud, siis peaks plastik sulanud olema..nagu mul oli..ja samas ei läinud mul midagi läbi ja kõik töötas, lihtsalt sulanud oli veidi Big Grin

1. Kas kõik kaitsmed on terved
2. Kas pirnid on terved
3. Kas vool pääseb üldse ülesse
Peale neid peaks asi vähemalt selgem olema.

Kaitsmed kapoti all on kõik terved ja ühendused korras.Ka vool tuleb vlgustusse sisse kuna käsitsi lülitades tuled põlevad ja katuseluuk töötab samuti.Probleem on siiski ahelas mis tuleb nüüd uste lülititest(neid on kahel esimesel uksel kaks).Ratsitud ei ole ka midagi,kuna auto on täielikult tehase kompleksuses.Vaatasin ka lülitite taha polstri alla,et kuhu need juhtmed siis suunduvad aga ei leidnud seda.
Harry Kirjutas:................

Kuid siiski, tasuks ennem leida viga korralikult üles ja samas ei ole nii realne, et kogu ülemine plokk läbi saab olla. Seal on ju vaid juhtmed ja kontaktid pirnidele. ......

Ei ole asi päris nii lihtne, et vaid juhtmed. Ukse sulgemisel lambi kustumise viide on sinna ehitatud ja turva vööde tule vilgutaja.
[Pilt: laetuli-w124.jpg]
Aitähh vastamast!Ja lähen kohe ja vaatan selle ploki veel kord üle.Asi paistab olevat loogiline!
uxe lülitus tulex kah üle vaadata, minu isendil aitas puhastamine!!
saab kätte suht lihtsalt kruvikaga.
Meenus, et uste avamisel sulgemisel on mõnel autol kuulda mingi relee klõpsu.
Minu 89a. autol seda nagu ei kostu, küll on aga kuulda klõpsumist 93a. autol????
Laur Kirjutas:Meenus, et uste avamisel sulgemisel on mõnel autol kuulda mingi relee klõpsu.
Minu 89a. autol seda nagu ei kostu, küll on aga kuulda klõpsumist 93a. autol????

Kas äkki võimalik, et tegu nende uksepolstrites olevate valgustite releedega?
Et tegelikult ma ei tea, kuid oleks suur huvi selle vastu, mul on need valgustid, kuid ei tea kuidas ära ühendada. Pean selle kohta veel uut teemat alustama ükskord..

Tähendab, tõesti, seal on elektroonika sees..Laur omas mind ära (pimedas ei näinud, kuidas see lahti käib..) Kuid siiski, et mul on 100% teada, et kaks sellist on olemas, seega et kui miski ei aita, võiks minu oma proovida.. Muidu jäävad sellised asjad mulle garaaži vedelema Sad
Mina siis jälle siin ja teemaga päris kurssi viinud.Tõsi see on,et kogu süsteem asub laetule sees.Ma ei võtnud algul piisavalt lahti,et seda nähagi.Nüüdseks on selgunud tõsiasi,et oli seal sõestunud takisti ja integraalplkil oli välises kestas pragu sees(pakatanud) mis on ka ilmselt kahjustada saanud.Leidsin ka tule juba ,et saada teada kui suur on selle takisti aga ei leidnud kuna doonor oli 86 a.oma ja seal ei olnud integraalplokkigi sees ja seega skeem teine.Ka sinu antud pildil on ka see vanem variant.Jätkan seega terve laevalgusti otsinguid.Suured tänud Sulle Lauri teemasse süvenemisel!Viga on vähemasti käes.
Harry Kirjutas:
Laur Kirjutas:Meenus, et uste avamisel sulgemisel on mõnel autol kuulda mingi relee klõpsu.
Minu 89a. autol seda nagu ei kostu, küll on aga kuulda klõpsumist 93a. autol????

Kas äkki võimalik, et tegu nende uksepolstrites olevate valgustite releedega?
Et tegelikult ma ei tea, kuid oleks suur huvi selle vastu, mul on need valgustid, kuid ei tea kuidas ära ühendada. Pean selle kohta veel uut teemat alustama ükskord..

Tähendab, tõesti, seal on elektroonika sees..Laur omas mind ära (pimedas ei näinud, kuidas see lahti käib..) Kuid siiski, et mul on 100% teada, et kaks sellist on olemas, seega et kui miski ei aita, võiks minu oma proovida.. Muidu jäävad sellised asjad mulle garaaži vedelema Sad
Nagu aru saan,et Sul on levalgusti olemas?
wuller Kirjutas:Nagu aru saan,et Sul on levalgusti olemas?

Jah, kui ma ei eksi siis isegi kolm.
Kas su laevalgusti korpus on korras? Kas oleks abi vaid sisust? On üks, millel on klaas sulanud vist, kuid sisu toimib... Ja peaks täitsa terve ka olema, kuid ei ole hetkel veel 100% kindel, et kas on 3 või 2.
Kus asud?

EDIT: Koodiga: 1248202201 HELLA
[Pilt: DSC00712.JPG]
[Pilt: DSC00713.JPG]
Harry Kirjutas:
wuller Kirjutas:Nagu aru saan,et Sul on levalgusti olemas?

Jah, kui ma ei eksi siis isegi kolm.
Kas su laevalgusti korpus on korras? Kas oleks abi vaid sisust? On üks, millel on klaas sulanud vist, kuid sisu toimib... Ja peaks täitsa terve ka olema, kuid ei ole hetkel veel 100% kindel, et kas on 3 või 2.
Kus asud?

EDIT: Koodiga: 1248202201 HELLA
[Pilt: DSC00712.JPG]
[Pilt: DSC00713.JPG]

Jahh!Korpus paistab sama olema.Ega juhuslikult seda luugi lülitit pole lisaks (6 pistikuotsaga)Mul on selles lülitis ka mingi jama,ülesse ja alla liigutab aga edasi ja tagasi ei toimi.Otse ühendan siis luuk toimib.Ise elan Raplas aga mul on ka linna asja ,saaks asja ära korraldada.Tule korpus on ju korralik.
Tsitaat:Jahh!Korpus paistab sama olema.Ega juhuslikult seda luugi lülitit pole lisaks (6 pistikuotsaga)Mul on selles lülitis ka mingi jama,ülesse ja alla liigutab aga edasi ja tagasi ei toimi.Otse ühendan siis luuk toimib.Ise elan Raplas aga mul on ka linna asja ,saaks asja ära korraldada.Tule korpus on ju korralik.

Luugi oma vist ei ole.. Kuid veider, kas ei toimi või otseselt ei liigu? Kui ei liigu, siis veidi õli ja minek..kui ei toimi, siis võib viga kusagil mujal olla.

Korpus on korralik, kuid tolmune ja üldiselt võrreldes teisega on ta kuidagi kulunum..ma oleks ta muidu tulevikus ära visanud.. Tähendab, vastasin sulle E-mailile kah, kuid et aasta on ~87, vähemalt esmane reg. oli passi järgi. Asub Tallinn, kuigi ise olen Tallinnast väljas või sõbra juures hoida, siis on pm. igal päeval ta Tallinnas olemas. Mina võtsin ta lihtsalt ühest vanast mersust kaasa, seega raha ei küsi kindlastiSmile Pigem hea, et ei pidanud ära viskama. (Homme proovin enda sisustuse kastid üle vaadata, võimalik et on üks veel, siis on võimalik ka valida..)

Minu nr. on siis 5141353
Küsiks, et kuidas see turvavöö märguanne töötama peaks?
Kas tuli peaks siis ära kustuma kui turvavöö kinnitatkse?
(29-08-2010, 07:21 PM)rroosna Kirjutas: [ -> ]Küsiks, et kuidas see turvavöö märguanne töötama peaks?
Kas tuli peaks siis ära kustuma kui turvavöö kinnitatkse?
Jahj!!! Just nii ta toimib.
Lehti: 1 2