Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: W123 kollektori ja turbo mutrid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!
Mootor OM 617A (617.952) auto W123 aastast 1981.
Kas kellegil on käepärast selle mootori kollektori ja turbo mutrite kinnitõmbamiseks vajaliku jõu näitajaid, mitu kilo? Mul nõukaaegne dünamomeeterIcon_smile
Ja ehk teadjad teavad ka lisada, kas nende mutrite/poltide vahetamine on kohustuslik kui juba rooste kallal käinud veidi.
Tänud ette!
Momendi kirjutab sulle vast keegi teine, mul pole hetkel käepärast.

Mutrid võib mõnest vase sulamist uued teha, siis saad nad ka hiljem lahti.
Pronks mutrid poldipoes letikaup.
Tänud! Ma loodan, et need "pehmed" mutrid kannatavad ka seda pingutusmomenti, mis nende kinnitõmbamisel kasutatakse.
Suvine nädalavahetus möödasIcon_smile ehk on kellegil lauaplaati kraabitud ülalmainitud mutrite pingutusmomendid? Oleksin siiralt tänulik!!
Hmmm... vist läks miskit valesti selle küsimisegaIcon_neutral mootor tahaks kokku saadaIcon_smile aga teab keegi siis äkki kust küsida? Internetiavarustest ei ole veel ka inglise keelset abimaterjali leidnudIcon_sad
Sellised kohad olen keeranud kinni nii öelda tunde järgi, et ikka kinni oleks, keeret maha keeramatta.
Leidsin 602, 605 , 606 kohta turbo kinnituspoldid/mutrid 20...25 Nm.
Vaevalt mootoritel selles suuri erinevusi on. Nagu Laur juba soovitas, tunde järgi.
Ma ise keeran ka neid asju tunde järgi. 20-25Nm`i tundub suht väike pinge, nagu küünaldel.
Sellest saab juba midagi tuletama hakata. Ega jah, nende lahtikeeramisel miskit imejõudu ei rakendanud, Tunde järgi keeramiseks peab olema tunneIcon_smile, mis tekib kogemusega, nii et tänan numbrite eest!! Eks seal ole oluline, et kõik saaks ühe jõuga kinni, muidu kuumaga kisub kõveraks. Lähevad siis sellel mootoril kollektor ja turbo 25Nm-iga kinni. Ja mootor istub peagi minu W460-t liigutama. Tänud!!
Mitmel mootoril oli kollektori mutrite kinnitusjõud 30 Nm.
Kusagil nägin, et räägiti stoppermutritest aga enam ei leia.
Selge pilt. Võtan tundega keeramisel arvesse, et kui 25 tundub vähe, siis panen 30. Tänud!Icon_smile