Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Küsimus šarniiri pressi kohta.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!
Pole ennem MB-l šarniiri vahetanud ja küsingi kas sellel interneti lehel olev press sobib šarniiri kättesaamiseks? Auto on 300e 1991 aastast. http://ladu24.ee/et/tooriistad/7014,23107,0,1/31231
Kui ei sobi, siis kas oskate pakkuda paremat tööriista selle jaoks?
Peaks nagu sobima, ainult mina kahtlen selle pressi kvaliteedis. Samas kui sellega 2
Peaks nagu sobima, ainult mina kahtlen selle pressi kvaliteedis. Samas kui sellega 2 sarniiri ära vahetad, on vahetuse rahaga tööriist tasa teeninud.
Ei sobi sharniiri vahetamiseks! Sellega saad sharniiri koonuse heal juhul lahti pressida käändtelje seest, aga sharniiri õõtshoova seest sellega kätte ei saa!
Kuid tavaliselt tuleb sellise hinnaga tööriistadel enne keere maha kui midagi lahti saad Sad
Ok, tänud, targem jälle.
rooliotsad jms olen sellega lahti saanud küll ja küll..
Minul on Balduri toodang, mis maksis kuus korda sama palju. Ka see on nii mõnegi koonuse juures väga kahtlaselt vetrunud kuid seni pole ükski koonus jäänud lahti pressimata. Tõsi, 124 sarniiri pole veel proovinud...

Viidatud pressiga ma küll jõudu rakendada ei julgeks - natuke liiga odav tundub teine... Tööriistade juures kipub odav hind nõudma kasutamisel mõistust ja ettevaatlikkust. Kuni teise riista valikuni väljaWink
Koonuseid tuleb haamriga "ehmatada" Keerad pinge peale ja siis haamriga hele litakas vastu seda külge mille sees koonus istub. Mitte poldi ega rooliotsa pihta. Ja tulevad lahti. Mul sellist vigurit pole, siiani mingi kangi moodi asi vahele, haamert ja tuleb.
124 šarniir pole ju koonusega. Aga šarniiri enda välja ja sisse pressimiseks see ei kõlba. Välja võid küll lüüa kuid sisse pressimiseks peab sobiv tõmmits olema.
üks variant siis majandussurutise kombel vahetamiseks.

kõigepealt peksad vana munaka läbi sarniiri põhja välja, siis võtad rauasae lehe, saed selle allesjäänud ümbrisesse kahele poole sälgud sisse, ettevaatlikult, muidugi. Seejärel peksad need kaks poolt välja või väänad võimisiganes. Tagasi pannes teed uue sarniiri vähe õliseks, mispeale peaks see suht kergelt umbes üle poole sisse ära minema, seejärel sebid kuskilt mingi torujupi, või siis mõne puuhalu, paned selle sarniiri alla, peale poole otsid sellise umbes 5 sendise läbimõõduga torujupi (et uuest sarniirist munakat välja ei peksaks)paned õõtsa peale ja kukud vasardama ning ongi töö umbes poole tunniga tehtud.
Hilja juba, sain tehtud lihtsamalt - üks lahke tuttav laenas korraliku tõmmitsa millega sain sisse pressida. Argonaut'i poolt pakutud variant on päris julmBig Grin
aga töötabBig Grin