Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: MB 190e 1987 geneka rihma pingutamine!!! Kõik teadjamehed,HELP!!!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervist.
Mure siis selline, et MB 190e-l oli genekas läbi, vana genekat mina maha ei võtnud, niisiis hakkasin uut genekat peale panema, kuidagi sain siis rihma kaa õigesti peale aga jäi mingi 3-5cm puudu et rihm genekale peale läheks, ei teadnud milles jama ja kuidas pingutada, siis sain vanalt omanikult teada, et see keskmine ketas millel pole sooni on pingutamiseks ja auto pingutab ise selle ära, et ma pean väänama selle tagasi ja rihma peale panema, tegingi siis nii, väänasin ja väänasin ei läinud peale, väänasin siis kõvemini korra veel käis nõks ja naq vedru toime kadus ära ja sain ilusti rihma napilt peale, lootsin et panen käima siis pingutab ära aga ei pinguta Sad selles siis jama ongi, et kas lõhkusin midagi ära vms. ?Teadja mehed palun HELPPIGE nüüd !!! Icon_cry Ise olen suht algaja.

ja teine küsimus et kui mersul käimise ajal klemmi maha võtad, kas ta peaks edasi käima või mitte ?
Jah ilmselt lõhkusid midagi ära.
Kui diisel mootor siis käib see ka ilma geneka ja akuta vabalt.
Bensiinimootor jääb korras generaatori puhul käima kui akul juhe maha võtta, kuigi see pole nüüd kõige targem viis laadimist kontrollida.

Murphy ütles ikka õieti, et "lollikindlat asja pole olemas, kuna lollid on erakordselt leidlikud"
Jamh, Tänud. Aga kuidas oleks siis parem viis kontrollida kas genekas töötab? Smile Koduste vahenditega muidugi Big Grin

2,0 90kw bensiin.

Ootan veel targemaid vastuseid Smile
Rihm peab sedasi peal olema.
[Pilt: 190E.jpg]
jah, selle sama pildi järgi ma ta peale paningi Smile

Aga nüüd veel teadjamehi et mis ma seal ära lõhkusin, kuidas korda saab ja kui raske vahetada/lahti võtta on ???
Icon_rolleyesIcon_cry
Pinguti lõhkusid ära ilmselt...

Uus vaja leida ja kokkupanekul mõistus appi võtta, mis muud.
Mis te arvate kui jätaks asja nii naq on ( Kuna vastu ta kuhugi ei käi vms) ja teeks genekale pinguti naq tavaliselt autodel, seda vaja mingi ~5cm eemale mootorist, et sinna mingi spets vahetükk või koguni selline pinguti naq tavaliselt autodel. Mis sellisest porrist arvate siis? Big Grin
Arvangi, et see on porr.

Võta lahti vaata mis katki läks.
Kuidas arusaada kas genekas laeb või mitte ?
Kas soovid teada kuidas mõõta generaatori laadimist?
Mootor käima ja voltmeeter peale.
Ning mida peaks korras generaatori puhul voltmeeter näitama? Smile
Siiski mõtlesin kuidas teada saada kas akut laeb ilma klemmi maha võtmatta ja ilma testeriga proovimatta. Kui on ültse sellist võimalust? Smile
Foorum on küll koht abi küsimiseks kuid enne seda kasuta otsingut - näiteks sõna LAADIMINE. Keegi ei viitsi ühte ja sama teemat korrata.

Aga üldiselt keegi sind siin elektrikuks või luksepaks ei õpeta - need algteadmised pead paraku ise kuskilt mujalt saama. Loe mõni raamat näiteks läbi vms.

Aga OK: pane aku juhtmed akule peale. Auto käima ja voltmeetri üks ots + ning teine ots - klemmi külge. Pilge peaks töötava mootoriga ül 13,+ voldi olema. Soovitavalt sinna 14 kanti.

Aga su küsimus: Siiski mõtlesin kuidas teada saada kas akut laeb ilma klemmi maha võtmatta ja ilma testeriga proovimatta. Kui on ültse sellist võimalust? : ma ei saa hästi aru - kui aku ots klemmi küljest maha võtta siis mis laadimisest sa räägid .... Retard
Vahetpole Big Grin võib teema lukku panna Smile
Ja tänud kõigile kaine mõistuse säilitamise ja abi eest Smile
Big GrinBig Grin