Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Keemia:millega puhastada klaaspinda betoonipiimast
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Minu keemia oli/on/ilmselt ka jääb liiga nõrgaks, kes teemat jaagavad, oleksin tõsiselt tänulik, kui abi saakisn. Kõik mõttevälgatused on teretulnud.

Tegemist siis tavalise ehk orgaanilise klaasiga, kunagi on sinna peale saanud betoonipiim (valamise käigus irdunud läbi saalungi ja leidnud kuskilt omale väljapääsu ja voolanud peenikeste triipudena pikki klaaspinda) ja tahaksin selle pinna nüüd puhtaks saada.
Proovinud olen - äädikas (esmasel kokkupuutel ei midagi), Domestos (ei lahusta ära, pole muidugi pikalt peal hoidnud), brakecleaner, carburator cleaner, bensiin ja erinevate puhastusainetega ka nühkinud (Cillit, Cif)...ei midagi....
Ainuke toimiv variant, mis senini leidnud olen on mehhaaniline kraapimine, kuid seda veel teha ei tahaks... tahes-tahmtatta kriibib klaaspinda...
Abi oodatud...
Raske öelda. Ise avastasin,et Domestose, katlakivieemaldaja, fairy, seebi ja igasuguse muu keemia koosmõju abiga saab lahti ka torudesse valatud kipsist Eusa_doh

Proovi!
Njaa....betoon tuttav teema.Ning see olemus niisama keemiale järgi ei anna.Kui kellelgi kuskil betoonimeeste hulgas tutvusi...need ehk teavad-oskavad miskit keemilise teema koha pealt öelda.
Aga klaasi peale voolikust lahve vesi...ning mingi plastkaabitsaga või karukeelega tasakesi...ehk siis pole kahjud nii suured.
Kui sa ikka mitte kuidagi ei saa ja peab mehhaaniliselt lähenema, võta ühendust. Annan sulle spetsiaalseid zilette millega autoklaase puhastatakse enne kiletamist ja millega vana kile maha võetakse vajaduse korral.
Karl Kirjutas:Kui sa ikka mitte kuidagi ei saa ja peab mehhaaniliselt lähenema, võta ühendust. Annan sulle spetsiaalseid zilette millega autoklaase puhastatakse enne kiletamist ja millega vana kile maha võetakse vajaduse korral.

Rolz Kirjutas:Tegemist siis tavalise ehk orgaanilise klaasiga,

Ainuke toimiv variant, mis senini leidnud olen on mehhaaniline kraapimine, kuid seda veel teha ei tahaks... tahes-tahmtatta kriibib klaaspinda...
Survepesuriga ei saa toimetada?
marek Kirjutas:
Karl Kirjutas:Kui sa ikka mitte kuidagi ei saa ja peab mehhaaniliselt lähenema, võta ühendust. Annan sulle spetsiaalseid zilette millega autoklaase puhastatakse enne kiletamist ja millega vana kile maha võetakse vajaduse korral.

Rolz Kirjutas:Tegemist siis tavalise ehk orgaanilise klaasiga,

Ainuke toimiv variant, mis senini leidnud olen on mehhaaniline kraapimine, kuid seda veel teha ei tahaks... tahes-tahmtatta kriibib klaaspinda...

Marek, pidasingi ju silmas, et kui ikka mitte kuidagi muud moodi ei saa, need ziletid sobivad siis ehk kõige paremini kui vaja mehhaaniliselt läheneda, selleks nad mõeldud ongi ju.
Tasub proovida veljehappega.
Laur - survekas on mu parim sõber kõikvõimalikul puhastusel, kui on betoonipritsmed ja kivistunud betooni ükskõik mis pinna peal, siis surveka ots vastu pinda ja puhastatavaid jääke ja kõik läheb... Toimib väga edukalt nii klaasi, metalli ja puidu pealt.
Survekas oli esimene asi, mida proovisin, aga tulutult, raibe on nii kinni, et jube... See tekkiv see aasta hiliskevadel ja eks päike on oma töö teinud.

Karl - jätan selle kraapimise viimasesse hätta, sest proovisin ja tulemsueks olid kriiumud pinnal, mida kardan, et päikese käes hakkavad ennast näitama. Miks need žiletid paremad on? Kriibivad samahästi?

Wannaboy - karukeel peaks ju kohe klaapinna ära matistama?

Allan1 -ega selle toote nime välja ei mõtle äkki?

Siis kas keegi on kokku puutunud klaasi poleerimisega? Seal oli mingi reegel, et kui küünega tunda ei ole, siis saab vms... On kelelgi mingeid kogemusi/kontakte.... pind on 40m2....
karukeel on natukene palju, aga on olemas ka vähelahjem keel, ma ei oskatäpset nimetust anda sellele, äki see,millega köögisküüritakse.

Olen teinud bussiaknad puhtas, need mis kipuvad kaheklaasivahel uduseks minema, seal peal on see kõik jama sool jms. selle ka phmt küürid välja. ehk aitab, proovi.

Rolz, klaase annab poleerida ka.
Mina soovitan ka spetsiaalset hapet/puhastusvahendit küsida ehituspoest.
Need maksavad head hinda aga kokkuvõttes tuleb odavam.

Siin link http://www.yespower.ee/?leht=Tooted&id=23
Katlakivi eemaldajaga...