Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: M 103 undab
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Teema, mida minu mäletamist mööda ka vanas foorumis arutatud.
Küsimus, miks M103-d eriti 3,0 ka 2,6 kohati, mingi (teadmata) läbisõidu juures kräunuma pistavad nagu vanad vene pesumasinad. Mingi lihtne laager või rullik see olla ei saa? Vanas foorumis keegi kasutaja Jaanis kirjutas ülesse rodu asju mis välja sai mootori juures vahetatud ent ei ma enam mäleta mis lahendus probleemi kaotas
Heli võimendumine käib käsikäes mootoripööretega, avatud kapotiga tuuritades võib kõrvalseisana üsna närvi minna.

Jagage mõtteid Pelle, Tõnu_111 jt.
samas on minu 3,2 ka mingi inin juures.Sai ju seda seal suvel kuulatud .
võta rihm maha ja keeruta rullikuid alustuseks.
rullikud, geneka laagrid

veepump kolmanda võimalusena

samas- ma olen kahed esimesed vahetanud, undamisest päris lahti polegi teglt ikka saand Smile
vb peaks pumba ka vahetama, aga nii pede enam pole. Tuppa nagunii ei kosta see.
jansa Kirjutas:rullikud, geneka laagrid

veepump kolmanda võimalusena

samas- ma olen kahed esimesed vahetanud, undamisest päris lahti polegi teglt ikka saand Smile
vb peaks pumba ka vahetama, aga nii pede enam pole. Tuppa nagunii ei kosta see.

vaheta pump ka ära, saab põhjuse ehk teada Icon_razz
Mina kahtlustaks ketiajamit ja mootori eripära.
BMW R6 mootorid käivad kõik ka uutena klõginaga, kuigi kõik on korras.
Kõik 3.2 M104 mootorid, mis ma olen kuulnud käivad ühtemoodi vigase häälega - pigem süüde, ketiajam. Laagrid/rullikud teevad teist häält.
hents99 Kirjutas:Mina kahtlustaks ketiajamit ja mootori eripära.
BMW R6 mootorid käivad kõik ka uutena klõginaga, kuigi kõik on korras.
Kõik 3.2 M104 mootorid, mis ma olen kuulnud käivad ühtemoodi vigase häälega - pigem süüde, ketiajam. Laagrid/rullikud teevad teist häält.

Vat midagi sellist on mulle ka meelde jäänud, asi pisut tõsisem.
Hoorattad jne mis kõik ära katsetati. krt ma ütlen, vana foorum võiks tagasi tulla.
noh, eks neid undamisi on mitmeid.
mul aftekas ventika sidur ka undab näiteks pööret andes. Ja päris rõvedalt tegelt, kostab tuppa. (aga ikka pole piisavalt pede :p)

nagu marek ütles- rihm maha, saad aimu, kas kett või rihma otsas keerlevad vidinad

a no rullikud on klassika- kui küsid lihtsalt, mis 103-l undab, saad default selle vastuse.
jansa Kirjutas:a no rullikud on klassika- kui küsid lihtsalt, mis 103-l undab, saad default selle vastuse.
ma M104'l vahetasin kõik ära, siis saabus vaikus alles. aga no loll olin, milleks... Badgrin
hents99 Kirjutas:Ralak, kas selline hääl(undamine), see on Roman`i auto. Tal seal teine M103 turbomootor tegi sama undamist.

M104 spetsiifiline lennukihääl. OK, detonatsioon käib kah kergelt juurde. Selline kõrge kõlisemise hääl.

Vol.1 videos on tõesti see sama pinin. Äärmisel ebameeldiv ja tobe hääl ma ütleks. Kui nüüd tõesti probleem ketiajamis vms näikse kõige lihtsam tee tuunida väljalaset mis sellest kõigest üle müriseks. Ma isegi võin seda teha, projektimasin mis igapäevaseks nii või naa ei kõlba.
Väljalaset üsna raske eestpoolt vajuks saada, lihtsam on sisselase häält tegema panna, selleks peaks aga õhu tee mootorisse üsna hea olema Smile
Pythoni vana 16V sisselase teeb metsikut häält, isegi väljalaskest üle.


Eks iga ketiajam teeb häält, mistahes määre vms seal on. See on ju loomulik mehaanilise liikumise hääl, mõnel mootoril kostub valjemini kui teisel.
hents99 Kirjutas:Väljalaset üsna raske eestpoolt vajuks saada, lihtsam on sisselase häält tegema panna, selleks peaks aga õhu tee mootorisse üsna hea olema Smile
Pythoni vana 16V sisselase teeb metsikut häält, isegi väljalaskest üle.


Eks iga ketiajam teeb häält, mistahes määre vms seal on. See on ju loomulik mehaanilise liikumise hääl, mõnel mootoril kostub valjemini kui teisel.

Näha on et nii lihtsalt mürinaga ei summuta seda jama, video:

http://www.youtube.com/watch?v=4Do_naRAZ...re=related
Enda autol probleem ikka ilmselt veepumba, geneka vms laagris- see tuleb kohe justkui sealt eestpooltTongue Kuid kerge undamine on kõigil vanadel bensuka mersudel- vanal kutsikal täpselt sama moodi, isa mersudel jne. Praegusel neljal on hääl üldse kuidagi karedam ja teistsugune- selle pärast kahtlustangi laagreid. Sellega vaja veel tegelema hakata, kui garaasi lõpuks tühjaks saab, või...

Tegelikult ma arvan, et ainuke võimalus sellest häälest 100% lahti saada, on peale panna üks korralikumat sorti kompressor Icon_twisted