Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: K: W123 kupee akna tihendid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Auto andmed- W123 280CE 77 aasta. Arusaadav et auto on vana ja avastasin, et mõlema poole ülemised akna tihendid on nagu kokku kuivand ehk, siis seal kus on esi klaasi ja taga klaasi liite koht on umbes 5 cm pikkune vahe kust puhub tuul sise ja vihm tuleb kolinal läbi salongi. Siit ka küsimus, et kas saab kuidagi tihendid ühendada omavahel kokku tagasi või tuleb uus täispikkuses tihend osta?
See on valus teema, kuna need tihendid on pehmelt öeldes kallid.
Eks sa kaalu oma olukorda väheke- auto väärtust ning enda huvi, võimalusi ja plaane temaga. Mina omal ajal möksisin tagumiste küljeakende allääre tihendeid musta silikooniga. Said enamvähem. Need muidugi lihtsama kujuga ka.
Kuna autoga on plaanid tugevad ja jääb pikemaks ajaks mulle siis vist peab ikka uued ostma. Aga praegu eriti ei võimalda. Äkki sobib mingi muu Mercedes-Benz tihend sinna vahe jupiks?
Kui sa hästi oled märganud, siis see tihend seal üleval on nagu a'la vilt materjalist... kui ma sust õigesti aru saan. Sinna mõne muu Mercedes-Benz tihendit on raske pookida, pigem tuleb sul asjale vast veidi loovamalt läheneda.
Muide see tihend maksab poes ca 8K tükk.

p.s. ütle oma masina vin koodi 6 viimast numbrit Icon_cool
Milleks vin koodi 6 numbrit?
kristo1990 Kirjutas:Milleks vin koodi 6 numbrit?

Et su pangaarve ära nullida!
Lõoke Kirjutas:
kristo1990 Kirjutas:Milleks vin koodi 6 numbrit?

Et su pangaarve ära nullida!

Irw, ära jama, ehmatad teise päris ära :-)

Eks Janter tahab sind aidata tihendite asjus, selle jaoks vaja VIN koodi.
Muu hulgas huvitab ka VIN'i viimased 6 numbrit sellepärast, et ka minu kupee on 1977 ja 280C.
Tegelikult on üllatav, et nii vanu masinaid veel on.
Eeldan, et sama aastakäigu masinad on päris sarnased ja tahaks tegelikult sinu kupeest rohkem teada, aga eks sa pipardad meil üsna palju ja tahad masina ennem korda saada ja alles siis teema teha.

Kui mina oma masina ostsin, nüüd vist kaks aastat tagasi siis mul üks sõbrapoiss ütles, et see on sul mingi 5 aasta projekt. Algselt olin naiivne ja arvasin, et fa-fa kevadel juba sõidan.. aga nüüd arvan, et tal oli õigus.

Nii, et tee aga pildid ja pane teema üles. Vanu masinaid on kõigil hea vaadata ja arengut jälgida.
Mõnel areneb asi kiiremini, teistel jälle aeglasemini.
Selle teemaga on nüüd nii, et ilma pole olnud, et mingeid kõlbulikke pilte saada ja garaasis ei ole õige piltIcon_smile aga no eks ma tegele sellega ja selle nädala jooksul teen ka teema. VIN koodi annan pärast poole praegu ei saa kuna paberid kaugelIcon_smile Praegu on too masin esimene siin Ida pool minu arust mis liigub tänavatelIcon_biggrin
Kere peal on kah vin kood kirjas...
Aga, et paberid kaugel - vot see on kahtlane!
Ja sellest esimese masina jutust tänaval - kiskus liiga keeruliseks minu jaoks.
Icon_smile
Janter Kirjutas:Kere peal on kah vin kood kirjas...
Aga, et paberid kaugel - vot see on kahtlane!
Ja sellest esimese masina jutust tänaval - kiskus liiga keeruliseks minu jaoks.
Icon_smile
Paberid olid alumisel korrusel ja oli arvutis vaja üks asi valmis teha ja ei viitsind alla pabereid tooma minnaIcon_smile Aga see esimene masin teema on see, et ma elan Ida-Virumaal Jõhvi lähedal aga tööl käin jõhvis ja no masin puidevalt jõhvis ja peaks olema ainuke siin kandis. Loodan et nüüd saite aruIcon_biggrin
Selge pilt! Icon_smile
Mina olen üks väheseid lolle, kes on raatsinud uued tihendid osta.
Ostsin kõik ukse ja akna tihendid mõlemale poole. Kerge alega läks kokku üle 20k.

Edu sulle selle projektiga.
Kui silberauto lähedusse satud siis käi läbi ja küsi.
sm. pelle Kirjutas:Kui silberauto lähedusse satud siis käi läbi ja küsi.

Kirjutada võib ka . Vastus tuleb suht kiiresti .

http://www.silberauto.ee/mercedes-benz/?...0c75830e98
liisel Kirjutas:Selge... lootsin lihtsamat teedpidi minnaSmile aga tänan nõuande eest...
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=5124

ca 1300kr/tk
Sattusin lugema kupee muresid ja äkki saan teid aidata.Endal oli 560 sec ja mure sama ,et tuul puhus ja vesi tilkus.Algul oli ahastus aga siis sai lahendus lihtne kuid kindlasti mitte MB orig. armastajale südame lähedane.
leidsin nimelt Riiast kaupluse mis tegeleb restauraatoritele vajalike mat. müügiga (ennast huvitab vana mööbel ) ja selgub ,et sama profiiliga kummitihendit mis pealt kaetud sameti laadse mat. oli müügil hinnaga ca 40 EEK-u meeter (Läti rahas 1.60). Algul ei uskunud ,et see sobib aga ostsin ehku peale 8 meetrit.Pagan sobis ,ainult ise oli vaja päevake nikerdada ja liimida.Auto müüsin aasta pärast ära ja selle aja kestis see material hästi.
Kui Teile lugupeetud kupee kummardajad ei ole selline tegu pühaduse teotus siis võin järgmine kord Riiga minnes asja uurida.
Mis need "tihendid" sobisid normaalselt või pidid palju muutma?
Muutma ei pidanud mälu järgi vist suurt midagi.Ainult see soon millega tihend läheb kere külge oli pisut väiksem ja parema tulemuse saamiseks liimisin tihendi kinni.
Minugipoolest võiks seda teemat uurida
123 kupeele kulub seda paar meetrit
sest tagumised kuljeklaaside tihendid on ju juba kah teistsugused