Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: w124 pidurite anomaalia
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!

Autoks 91 a w124, 200E, bensiin ja manuaalkast.

Suvel juhtus miskit piduritega, nimelt pedaal läks pehmeks, vajus läbi, pidurdas ainult järsul vajutamisel ja sedagi väga vaevaliselt.
Piduriõlipaak oli kenasti täis, mingit õlikadu polnud.

Vahetasin peasilindril mansetid ära, ühel oli pisike lõhe sees.
Peale õhutamist oli pidur 5+ , aga kuskil 2 nädalaga vajus aegamisi tagasi pehmeks. Siis sai vahetatud ära esimene juhipoolne suport, kuna tollel oli õhutusnippel ära murdunud ja õhutasin nii, et võtsin pidurivooliku lahti. Nüüd on sellest nädal möödas ja taas hakkab pehmeks muutuma pidur.

Kas minu probleemid piduriga võiks lõpetada see, et panna uue peasilindri? Või on seal veel mingeid võimalikke vigu?

Aitäh!
olen isegi selle probleemiga maadelnud
panustaks jah peasilindrile!
abs on sul?
minu omal samamoodi pidurid pehmed ning kuna abs on puudu, siis küsimus, et kas 124del on olemas miskine pidurileevendi tagumistele piduritele, kuna kruusa peal plokki lastes tagumised loha ei võta?
klotsid asjad on silma järgi head.
Minul sama jama,et pedaal hakkas vaikselt läbi vajuma.Tekkis ta siis,kui
ABS ära kadus.Kas need asjad võivad omavahel seotud olla ei tea,või on lihtsalt juhus.
Pmst kui sul ABS on, siis oleks hea kui paak oleks täiesti täis, sest vastasel juhul võib juhtuda nii, et õli ei jõua korralikult sinna absi torudesse, sest need on enamvähem paagiga samal kõrgusel. Niiet pane seinna paaki niipalju kui mahub ja õhuta pidurid ära.

Ma loodan et sellest jutust midagi aru ka saad.Eusa_whistle
Jah, ABS on olemas.
Sain marguse jutust väga hästi aru. Paak on tõesti ääreni täis, nii et selles ei tohiks kindlasti probleemi olla.
Pealegi on saanud ka korralikult õhutatud, nii mitu korda iga ratast kuni õli tulema hakkab. Siis ülevalt paak taas triiki täis kallatud.
Imelik on lihtsalt see, ta kuidagi ajaga pehmeks vajub, olgu see siis 1-2 näd.

No ju siis tuleb teha see kulutus ja uus peasilinder võtta. Eks siis ole näha. Kui sama asi jätkub, on küll mõistus otsas.
Kas vaakumvõimendi ei või teha trikke?
Kui võimendi jamab, siis peaks pidur raskeks minema lihtsalt.
Kui võimendit pole, siis pead lihtsalt rohkem vajutama.
Hmm... no siis ei tohiks võimendi viga olla.
Kas keegi teab, miks mansettide komplektis üks mansett üle on?
Seal on 3 pisikest, 1 keskmise suurusega ja 1 päris suur. Seda suurt ei ole seal peasilindril küll kuskile panna...
Ja veel... miks tekib õhk ainult kõrvalistuja poolsesse esirattasse. Õhutamisel mujalt õhku ei tule...
piduritorud ja voolikud on korras? ei aja õli välja?
Voolikud ja torud korras, õlikadu ei ole.
Nagu ma aru saan, siis sa tegid midagi peasilindriga. Midagi ei muutunud?
Jah, ma vahetasin peasilindril mansetid ära. Pidurid olid head 2 nädalat, peale seda pehmenesid ära.
jan110 Kirjutas:Jah, ma vahetasin peasilindril mansetid ära. Pidurid olid head 2 nädalat, peale seda pehmenesid ära.

Siis on sul kuskil ikkagi väike leke ...
Leke? Hmm... kas ei piisa ka sellest, kui peasilinder ise niivõrd kulunud, et enam uus mansett ka enam ei aita ja laseb õhu sisse? Või on see välistatud?
tead välistatud ei ole siin ilmas midagi. ei pea olema just nii kulunud et mansett ei aita. piisab ka sellest kui on tööpinna peal mingisugune kriimustus kuskohast õhk sisse pääseb ja siis ei aita manseti vahetus.
Ostan siis uue peasilindri ja eks ole peagi näha, kas asi paraneb.