Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millal saab uunikum?
#1
Sooviks siis teada kui vana auto peab olema,et eestis oleks see uunikum ja saab uunkumine arvele võtta ja heitgaasi testidest pääsade ja ei pea enam mootor korrasolekuga koguaeg muretseda kui ÜV minna Eusa_dance
Tänud kõigile kes vastavad !
Vasta
#2
25 aastat vana.
Vasta
#3
Pets77 Kirjutas:25 aastat vana.

Kas asi ikka on nii lihtne? Kuskilt meelde jäänud, et 30 aastat peale tootmise lõppemist ja auto peab olema 9..% originaal, targemad ehk oskavad täpsemat infot jagada.

Edit: kogu tõde siin

http://www.unic.ee/vanasoiduk.htm
Vasta
#4
auto Kirjutas:Sooviks siis teada kui vana auto peab olema,et eestis oleks see uunikum ja saab uunkumine arvele võtta ja heitgaasi testidest pääsade ja ei pea enam mootor korrasolekuga koguaeg muretseda kui ÜV minna Eusa_dance
Tänud kõigile kes vastavad  !

Kui loodad, et sellise jutuga: ei pea enam mootori korrasolekuga koguaeg muretsema:Sulle Must number antakse siis eksid ikka väga rängalt.

Aga diislil ei mõõdeta gaase sõidukil mille tootmis aasta on 1980 ja allapoole.
Vasta
#5
antud teema tekitas mul sellise küsimuse, et kuidas on nende autodega mille mootor ja kere on erinevast aastakäigust?

ntx. auto 1979 ja mootor 1985a
või auto 1985a ja mootor 1979a.

mismoodi siis seda arvestatakse. kontrollitakse ju mootori heitgaase mitte maeiteamida.
Vasta
#6
Nustu826 Kirjutas:antud teema tekitas mul sellise küsimuse, et kuidas on nende autodega mille mootor ja kere on erinevast aastakäigust?

ntx. auto 1979 ja mootor 1985a
või auto 1985a ja mootor 1979a.

mismoodi siis seda arvestatakse. kontrollitakse ju mootori heitgaase mitte maeiteamida.

Soovitan lugeda, hiljuti kirjutati ühe TMis Austin-Healey taastamisest ning olen ka omal käel uurinud. Üldiselt on nii, et see auto peab olema pm tehaseseisukorras - väga kõrged nõudmised, mida uuem auto, seda kõrgemad on. Vähesed on võtnud vaevaks taastada oma uunikum taoliseks, sp on ka äärmiselt vähe musti numbreid tänavatel - päris iga keskmisest korralikum auto seda ei saa, kuid see tagab ka ekslusiivsuse ning taseme Icon_cool
Vasta
#7
Praeguse seisuga peaks Eestis olema kokku vist ca 30 (siia-sinna)musta numbriga masinat.
Nii, et kerge see just pole, kuigi ka mitte võimatu.
Vasta
#8
Nustu826 Kirjutas:antud teema tekitas mul sellise küsimuse, et kuidas on nende autodega mille mootor ja kere on erinevast aastakäigust?

ntx. auto 1979 ja mootor 1985a
või auto 1985a ja mootor 1979a.

mismoodi siis seda arvestatakse. kontrollitakse ju mootori heitgaase mitte maeiteamida.

Ikka auto väljalaskeaasta järgi käib see gaaside mõõtmine. Üldjuhul ei vaata keegi, mis aasta mootor sul seal vahel on (kui sama, mis originaal). Ja eks see on suht keeruline kindlaks teha ka, vähemalt ülevaatuspunktis.
Vasta
#9
Kalev Kirjutas:
Nustu826 Kirjutas:antud teema tekitas mul sellise küsimuse, et kuidas on nende autodega mille mootor ja kere on erinevast aastakäigust?

ntx. auto 1979 ja mootor 1985a
või auto 1985a ja mootor 1979a.

mismoodi siis seda arvestatakse. kontrollitakse ju mootori heitgaase mitte maeiteamida.

Ikka auto väljalaskeaasta järgi käib see gaaside mõõtmine. Üldjuhul ei vaata keegi, mis aasta mootor sul seal vahel on (kui sama, mis originaal). Ja eks see on suht keeruline kindlaks teha ka, vähemalt ülevaatuspunktis.

Kuid eksperdid on hoopis teisest puust, küll nemad oskavad Smile
Vasta
#10
Uku Kirjutas:
Kalev Kirjutas:
Nustu826 Kirjutas:antud teema tekitas mul sellise küsimuse, et kuidas on nende autodega mille mootor ja kere on erinevast aastakäigust?

ntx. auto 1979 ja mootor 1985a
või auto 1985a ja mootor 1979a.

mismoodi siis seda arvestatakse. kontrollitakse ju mootori heitgaase mitte maeiteamida.

Ikka auto väljalaskeaasta järgi käib see gaaside mõõtmine. Üldjuhul ei vaata keegi, mis aasta mootor sul seal vahel on (kui sama, mis originaal). Ja eks see on suht keeruline kindlaks teha ka, vähemalt ülevaatuspunktis.

Kuid eksperdid on hoopis teisest puust, küll nemad oskavad Smile

Oojaa ja mittevähe . On kaks võimalust, et kas tõesti leiad kuskilt vanaisa küünist heintesse peidetud 100% originaal sõiduki, kui on palju raha siis taastad selle ja kui on vägapalju raha siis ostad juba taastatud või originaalina säilinud masina.

Ja teema algatajale : odavam on oma mootor korda teha Icon_idea
Vasta
#11
Aga mul on 1981. aasta välja lase, oleks mul võimalik taodelda musta numbrimärki?
Vasta
#12
inliner876 Kirjutas:Aga mul on 1981. aasta välja lase, oleks mul võimalik taodelda musta numbrimärki?

Kuule, ma olen ise ka 80a. väljalase, kas ma olen ka juba uunikum?
Vasta
#13
Mul on väljalase ja tõenäoliselt ka sisselase täpselt sama vana kui auto. Kui ma krutiks külge 30a vana sisse/väljalaske, kas siis saaks musta märgi külge?
Vasta
#14
inliner876 Kirjutas:Aga mul on 1981. aasta välja lase, oleks mul võimalik taodelda musta numbrimärki?


Valmistamisajaga alates 01.01.1970. a ja vähemalt 35 aastat tagasi – vähemalt 95% ulatuses;
2) originaalsuse hindamisel kontrollitakse sõiduki kere, pinnakatte, veermiku, mootori, jõuülekande, elektriseadmete, interjööri, varustuse ja muude osade vastavust originaalsusele;
3) originaalseks loetakse ka originaaliga äravahetamiseni sarnased detailid, seadmed, pinnakate ja muud osad;
4) sõiduki interjöör, istmed, lahtikäiv katus, polsterdus ning muud riide, naha või muu sarnase materjaliga kaetud detailid (sh plastdetailid) peavad olema terved ja puhtad;
5) sõiduki nähtaval välispinnal ei või olla korrosiooni ega pinnakatte kahjustusi.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Millal on uunikum replika ja millal võltsitud originaal? Riho-Peeter S. 42 51,648 02-08-2011, 02:19 PM
Viimane postitus: Riho-Peeter S.
  Uunikum auto autokauplusess eksponaadiks Rauts 0 3,981 12-02-2011, 02:15 PM
Viimane postitus: Rauts
  Üks kena uunikum vaatamind 1 4,818 29-03-2007, 09:04 AM
Viimane postitus: Truck
  auto24 uunikum meqa 8 12,481 06-06-2006, 08:03 PM
Viimane postitus: Kalev



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne