Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Summutid väga soodsalt!!!
#1
Kuna meie MB-l (S124 250TD) on summuti täiesti läbi ja vajab otsast lõpuni vahetust sai asja veidi uuritud. Originaalsummi eest küsitaxe meil Eestis 6000 EEK-i ja Bosali toodang ei kõlba meie märga ja soolast kliimat silmas pidades kuhugi (omast kogemusest teada).

Seejärel sai appi võetud internet ja leidsin sellise hea aadressi:

http://www.exhauststore.eu/

Meie autole pakutav summuti (3 osa) läheb koos transpordiga Eestisse maxma u 2000 EEK-i. Mis kõige tähtsam, tegu on 2 kihilise terasest ja alumiiniumkattega summutiga, millel on 2 aastane garantii.

Andsime tellimuse sisse ja nüüd umbes järgmisex nädalax peax summuti käes olema. Ex siis annan siin teemas täpsemalt teada, kui kvaliteetne see välja näeb, kuid kui tegu on pooltki nii hea tootega nagu kirjeldatud, on 2000 EEK-i selle eest küll väga hea hind.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#2
krt.... sai juba uus alla keeratud....:demond: neid hindasi siin vaadates siis Confusedmash: vägev....keegi sai jälle rikkaks...:tongue:
Vasta
#3
Kas summuti käes ja kuidas muljed?
Vasta
#4
Summuti jõudis kohale esmaspäeval kuna pankade toimetamise aeg on 5 päeva ja kuna sai tellitud 23-ndal jäid pühad ka veel sisse. Laupäeval jõudsin ta alla keerata ja esmamulje on selles suhtes hea, et vaikne on Big Grin ja tagumikudüno järgi on ülemises pööretevahemikus rohkem minekut, ennem vajus nagu peale 3500 - 4000 pööret ära aga ex tunne võib petlik olla, täpsema tulemuse saame Võsaga kiirendades. Eelmine aasta jäin just ülemise pööretevahemiku võrra talle alla, iga käiguvahetusega läx veidi eest ära, kuna tal jõudis kiiremini pöördesse ja vahetas varem käiku kui meie MB.

Visuaalselt tundus ka kvaliteetne olevat, kuid ex vastupidavuse kohta oskab täpsemalt rääkida aasta või paari pärast. Igax juhux sai summuti veel spray tsingiga üle lastud et roostele paremini vastu peax.
Näha saab summi suvepäevadel lennuväljal.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#5
Kui kõik hästi läheb, siis Suvepäevadel me kiirendust võrrelda ei saa. Tahaksime ikkagi SELlised suvepäevad teha endale.

Aga mõnikord võime niisama joonele panna. Tegelikult huvitaks ennastki tulemus: Sinu toru versus Bosal. Näiteks Saugal...
Vasta
#6
Nüüd juulis saab siis 3 aastat summi paigaldamisest täis ja paras aeg kvaliteediraport siia esitada.

Hetkeseisuga leidub summutil ainult veidike pindmist roostet keevituskohtades, seega selle hinna eest on kvaliteet ikka väga hea ja oma paar aastat peax veel tublisti kestma, ennem kui läbivaid auke tekkima hakkab. Kuna auto aastaringselt kasutuses ja vähemalt 20000 ikka iga aasta läbi sõidab ja kahjux ka pesu väga tihti ei saa, on saavutus seda silmapaistvam.

Võrdlusex, Bosali sumps, mis meie autol eelnevalt all oli, vajas korralikke keevitustöid juba 2 aasta möödudes.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#7
Kiidusõnad ka minu poolt.Tänu Petrile sain oma massinale ka uued,samast kohast tellitud pütid kõhu alla ning veidi pindmist roostet näha. Tuld ja kuuma on need ajaliselt pisut vähem saanud,kui Petri omad aga selle raha eest on asjad ülimalt ausad.
Ikkagi Inimene.
Mis sest,et Muhulane.
Suiti lastakse maale...enamus ajast merel :)
Vasta
#8
Pindmist roostet - millise aja jooksul umbes? 1-2-3 a?
Vasta
#9
Miks teile Bosal ei meeldi?Icon_eek Tuttava Audil 3a ja väike rooste keevituskohtades. Endal tagumine pada 4a ja samuti ainult väike rooste keevituskohtades.
P.S mõlemad autod sõidavad aastaläbi.
Vasta
#10
Panin umbes 1,5 aastat tagasi alla ema autole bosali jooksu. Nüüd umbes kuu aega tagasi paikasin seda plekikruvide ja plekitükkidega. Miks nii - aga seetõttu, et ei olnud enam keevitamiseks materjali ja maja ehitus on võtnud mu pangaarvelt pea enamuse... Iseäranis tore on asja juures see, et autoga on selle 1,5 aasta jooksul sõidetud umbes 10 000. Ülejäänud aja on seisnud kuivas kohas katuse all, kus välismõjud kallale ei pääse peale miinuskraadide. Niisamuti on masinat pestud pea iga kuu(nii suvel kui talvel)

Teine tuttav sai oma bosaliga igapäevaselt sõita 11 kuud, siis roostetas eest toru läbi. Summutit lappimiseks alt võttes aga juhtus selline tore asi, et torustik pääses näpuvahelt lahti ja kukkus 1,5m kõrguselt põrandale......... ja noh, pärast tuli lihtsalt roostepuru harjaga kokku lükata, sest üles tõsta ja auto külge panna ei olnud enam midagi - ja ma ei liialda selle asjaga. Täpselt nii oligi

Järgmise jooksu ema autole tellin ka sealt exhauststorest. Hind koos transpordiga on sama mis siin ainult jooksu hind..., seega kaotada ei ole miskit.....
Vasta
#11
Mul ka nüüd poolakate summuti juba 3 aastat all. Mina värvisin veel enne paigaldust tsinkvärviga üle (milleks kulus 2 Motipi aerosooli) ja pole veel ühtegi kahtlast kohta tekkinud. Ps see summuti on võrreldes mõnede muudega päris raske, ju seal rohkem metalli sees on.
Vasta
#12
Ex see summuti kestmine on ka sõidustiiliga seotud. Kui autot vaid iga päev linnas 2km raadiuses tööl ja poes käimisex kasutataxe ja vaikselt külma mootoriga ringi töristataxe, siis tekib summutisse nii palju kondentsi, et summuti roostetab seestpoolt väljapoole. Rääkimata sellest, et ka mootorile ei mõju selline sõit hästi ja mootor tahmab ära.

Kuna elan linnast 7km kaugusel saab minu auto alati mootori ja summuti soojax ning ega ma pööretega ka kokku ei hoia (seda siis sooja mootoriga, külma mootoriga sõidan algul rahulikult kunix soojax läheb), torud peavad ikka punased olema Icon_twisted. Tänu sellele ei ole autol ka mootori poole pealt erilisi probleeme, kalla ainult kütet sisse ja vaheta õli ja filtreid, aegajalt sekka mõni eelsüüteküünal ka.

Kes harrastavad rahulikku sõidustiili ja 90+ protsenti linnasõitu, neil soovitan nädalas korra ka maanteel 10km ots teha või aegajalt mootorile ka korralikult pöördeid anda. See mõjub mootori tervisele ainult hästi ja jäävad igasugu katalüsaatorite, lambdade ja tahmafiltrite vahetused ära.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#13
Huvitav on asja juures see, et sõidan tööle 20 km maanteed. Siis 150-200 km linnateid ja taas 20 km maanteed koju. Aga ikka tuleb tagant musta.
Ja ka linnas sõites pole just kerge jalaga.
Kurjajuur
Vasta
#14
Sul järelikult reaskõrgrõhupump nii reguleeritud, et annab kütet tiba rohkem peale. Minu autol on pump nii maha keeratud, et summutist ei tule praktiliselt üldse mingit tossu (vahel käivitades külma mootori korral viskab tagant korra kerge vine, aga see ka kõik) hoolimata sellest, kuidas sõita.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#15
Mul siis 200 cdi 99 aastast.
Mingi hetk sai kõrgsurvepump laiali aetud ja välja vahetatud aga see, et pump pärit 2,7 cdi pealt ei tohiks sellel rolli mängida. Seda pumpa ju näppida ei saa.
Kurjajuur
Vasta
#16
Vabandust, ma vaadanud nii täpselt, kes postitas, arvasin et Muhulane ja seetõttu rääkisin reaskõrgrõhu pumbast. Sinu autol peax siis vist juba jaotur või rootorkõrgrõhupump olema, ei ole nende uuemate diislitega nii kursis. Kas CDI-del mitte aju ei peax kütuse ja õhu vahekorda reguleerima?
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#17
Summuti kah siis tellitud sealtsamast exhauststorest. Tellimuse tegin neljapäeva õhtul peale kella 20 ja järgmisel kolmapäeval kell 13,30 oli pakk käes. Tellisin sealt ainuüksi seetõttu, et saada seda roostevaba summutit. Aga mida pole seda pole. Silma järgi on tegemist täiesti tavalise raudtoruga, ja pütidki samast materjalist. Ainuke särav detail asja küljes oli kroomitud sumutiots.
Eks enne allapanekut võõpan paar korda värviga üle.
Vasta
#18
Naljakas w210-le universaalile nad ei pakugi summutit...
Vasta
#19
(21-09-2011, 03:07 PM)Werewolf Kirjutas: Vabandust, ma vaadanud nii täpselt, kes postitas, arvasin et Muhulane ja seetõttu rääkisin reaskõrgrõhu pumbast. Sinu autol peax siis vist juba jaotur või rootorkõrgrõhupump olema, ei ole nende uuemate diislitega nii kursis. Kas CDI-del mitte aju ei peax kütuse ja õhu vahekorda reguleerima?

Khm....Muhulase jõuvanker veereb pintslipesuaine mõjul....Unibrow
Ning summutid kestavad siiamaani ning näevad kahtlaselt head välja.
Ikkagi Inimene.
Mis sest,et Muhulane.
Suiti lastakse maale...enamus ajast merel :)
Vasta
#20
(10-03-2012, 05:36 PM)Nustu826 Kirjutas: Summuti kah siis tellitud sealtsamast exhauststorest. Tellimuse tegin neljapäeva õhtul peale kella 20 ja järgmisel kolmapäeval kell 13,30 oli pakk käes. Tellisin sealt ainuüksi seetõttu, et saada seda roostevaba summutit. Aga mida pole seda pole. Silma järgi on tegemist täiesti tavalise raudtoruga, ja pütidki samast materjalist. Ainuke särav detail asja küljes oli kroomitud sumutiots.
Eks enne allapanekut võõpan paar korda värviga üle.

Vabandan siinkohal, ma olen ise vist valesti kirjutanud. Tegu ei ole siiski roostevaba terasega vaid 2 kihilisest terasest alumiiniumkattega toruga.

Teemasse veel niipalju, et hinnad on vahepeal ikka märgatavalt tõusnud, kuna 2008 maxis sealt tellitud summuti mu autole koos saatmiskuluga umbes 2000 EEK-i, kuid nüüd maxab sama summuti koos saatmisega u 3800 EEK-i

Minu auto all olev summuti on nüüd lõpux viimase püti juurest silmnähtavalt rooste läinud, mis meie soolalögaste teede puhul (mu auto saab ka kahjux väga harva pesu) ei ole eriline ime, kuid auke sees veel ei ole ja 4-ja aasta peale on see ikkagi päris hea tulemus.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  On vaga vaja Teie arvamus... VitalityEE 0 1,906 14-03-2016, 05:11 PM
Viimane postitus: VitalityEE
  Kasutatud murutraktor soodsalt? Karl 4 7,997 26-06-2011, 11:19 AM
Viimane postitus: punnsilm
  Mett soodsalt pakkuda Heinar 47 24,860 16-01-2010, 11:47 AM
Viimane postitus: jansa48
  Odav aga väga hea "alarm" autole petronas 7 8,136 11-01-2010, 09:13 AM
Viimane postitus: indrek
  Üks väga huvitav sec. 3.0 eesel Ardo 10 7,884 20-07-2009, 10:15 PM
Viimane postitus: hents99
  Väga huvitav värvivalik eDiCk 3 3,130 06-09-2007, 09:33 AM
Viimane postitus: hents99
  Soodsalt uued rehvid saksamaalt roman 8 7,337 16-04-2007, 07:08 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Väga lahe screensaver roman 3 3,751 05-12-2006, 09:13 PM
Viimane postitus: Joonas
  Kui ikka väga igav hakkab...... Karl 1 2,890 13-03-2006, 07:50 PM
Viimane postitus: nordrainbow
  "Autopesula" väga hästi koolitatud pesijad Rolz 6 10,591 15-02-2006, 04:29 PM
Viimane postitus: Demoz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne