Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
võsareporteris: diisli asemele toiduõli
#1
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=282884
Ida-Virumaal elav mees kasutab oma päevinäinud Mercedes Benzi kütuseks tavalist toiduõli.

Mees ütles Kanal 2 "Võsareporterile", et kui õli diisliga segada, veab auto paremini.

Mees selgitas, et auto võtab 100 kilomeetri kohta toiduõli veidi rohkem kui bensiini, ning õli saab ta söögikohtadest.

"Raske elu paneb aju tööle," ütles Võsa ja kinnitas, et auto summutitorust tuleb koogilõhna.
Vasta
#2
Seda õliga sõitmise teemat on korduvalt lahatud. Sõita saab, kuid probleemide tekkimine on otseses seoses kasutatava õli sogasisalduse ja tankimiskultuuriga. Mida uuem masin, seda suuremaid (loe: kallimaid) probleeme tekkida võib. Lisaks veel talverõõmud.

Tüüpiline võsapets: ...raske elu...
Vasta
#3
Tuttaval olid paar aastat tagasi prantslased oma masinaga külas, need 75 prossa kütusest ainult hulgilaost ka tankisid. Tanklast lasid 25-30 prossa diislit ka. Ütlesid et Prantsusmaal paljud nii teevad.
Vasta
#4
huvitav aga läbi töödeldud toiduõli ju hangub ära , sihuke rasv jääb just põhja?
Kas paagi filter umbe ei lähe?
Siis küll kui diisliga segada et on vedelam,aga muidu...
Vasta
#5
turbol põlevad labad ära, omal nahal tunda saanudSmile, ilma turbota võib lökudada küll
Vasta
#6
Ja see õli tahab soojenemist, siis kütusekulu väiksem, nii et tavaliselt kui puhasõliga sõita tehakse kütusetoruga ringid ümber radika lõdviku.
Vasta
#7
Varsti kolvid rõngadega kleepuvad kokku.:thumbdown:
Vasta
#8
aga sinisega sõites? Tongue
Vasta
#9
marek Kirjutas:aga sinisega sõites? Tongue

Kui vahele jääd saad trahvi... muud ei juhtu midagi...:demond:
ja kui tanklast ostad siis küsitakse isikukoodi kah... siis tollile vahelejäädes kohe näha kus kütus pärit on...Confusedmash:
Vasta
#10
Wiha Kirjutas:muud ei juhtu midagi...:demond:
kindel? naised saunas rääkisid, et värv sadestub pihustitesse ja silindritesse jne. krt sinist liigub nii ulmeliste hindadega, et osta või traktor. :lol:

kui tanklast ei osta, siis vahelejäämise % suht väike. Smile
Vasta
#11
marek Kirjutas:
Wiha Kirjutas:muud ei juhtu midagi...:demond:
kindel? naised saunas rääkisid, et värv sadestub pihustitesse ja silindritesse jne.

kle siis oleks kõikide põllumajandusmasinate mootorid seestpoolt sinised... :eureka:
mul sõber talunik... sõidab viimased 3 aastat sinisega... ptüi ptüi ptüi ...
Vasta
#12
allan1 Kirjutas:Ma tean et üks 95 aasta ford mondeo sõidab väga ilusti sinisega, ka talvelSmile


sinisel sama moodi talvine ja suvine... minu teada...
Vasta
#13
marek Kirjutas:
Wiha Kirjutas:muud ei juhtu midagi...:demond:
kindel? naised saunas rääkisid, et värv sadestub pihustitesse ja silindritesse jne. krt sinist liigub nii ulmeliste hindadega, et osta või traktor. :lol:

kui tanklast ei osta, siis vahelejäämise % suht väike. Smile

Ladestub nii,et kui pärast sõidad õige kütusega siis on see ka tykimat aega sinine ja raiu palju tahad, et just Statoilis tankisid.
Kulub ikka mitu paagitäit ennem kui ei värvi enam.
Vasta
#14
Wiha Kirjutas:kle siis oleks kõikide põllumajandusmasinate mootorid seestpoolt sinised... :eureka:
mul sõber talunik... sõidab viimased 3 aastat sinisega... ptüi ptüi ptüi ...
sinine siniseks, aga sadestub ja kulutub mootorit ja pihusteid... kuigi jah, tean ka mitut kes sõitnud mitu aastat ja pole probleeme. isegi CDI mootoritega. Smile
Vasta
#15
Vajaliku atribuutika õliga sõitmiseks leiab siit.

http://www.dieselveg.com/

Inglimaal peab toiduõliga sõitmise eest aktsiisi tasuma.
Vasta
#16
mul oli peale sinist juba teine paagitäis normaalse värviga kui valget tankisin. aga sinine on puhtam kütus, sest valgele aetakse igast sodi sisse ja tehakse muudki et värvi muuta.
Vasta
#17
ja alati tuleb võtta tsekk et kus viimati tankisid ja kuipalju. ja ega sina ei tea mida sulle torust paaki tuleb. sinist või valget või rohelist või punast...Smile)
Vasta
#18
Õige diiselküte peaks olema läbipaistev,või kollaka varjundiga.Olen tankind erinevatest kohtadest,kuid sellist enam saada ei ole.Kõigil on kerge sinakas varjund juures.Arvata võib et vedukeid-pütte ei pesta korralikult puhtaks kui sinist veetakse ja värvaine on nii aktiivne,et jääb valgele kütusele külge.
Parandage mind kui ma eksin või mainige koht,kust saab õige värviga kütust.
ps.kellelgi foorumi külastajatest on kokkupuudet kütuseveokiga,ootaksin kommentaare.
Vasta
#19
nordrainbow Kirjutas:Õige diiselküte peaks olema läbipaistev,või kollaka varjundiga.Olen tankind erinevatest kohtadest,kuid sellist enam saada ei ole.Kõigil on kerge sinakas varjund juures.Arvata võib et vedukeid-pütte ei pesta korralikult puhtaks kui sinist veetakse ja värvaine on nii aktiivne,et jääb valgele  kütusele  külge.
Parandage mind kui ma eksin või mainige  koht,kust saab õige värviga kütust.
ps.kellelgi foorumi külastajatest on kokkupuudet kütuseveokiga,ootaksin kommentaare.

Nafta on alati olnud valgusekäes kollase varjundiga ja sinaka keskosaga kui kanistrist kallutada.. Kütuseveokitel on mitu pütti ehk sektorit mis sisaldavad erinevat kütet. Kas tõesti arvad, et iga 95E/95E ultima 98 / Diesel/ jne. käivad erinevad autod..

infot kytuse kvaliteedist

https://kytus.keskkonnainfo.ee/?page=pub...&start=201

vaata Seired
Vasta
#20
Tahtsin lihtsalt seda öelda,et kui võrrelda näiteks kütet,mida tuuakse
venest ja meie oma,siis läbipaistvas kanistris valguse käes vaadates meie tanklatest ostetav on sinaka tooniga.Kes ei usu,proovigu.Millest see on tingitud,ei tea.Keemiline koostis peaks ju olema sama.Praegu tangin Olerexist.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  mb 617 mootori diisli pumba peale keeramine? voolavvesi 1 2,582 23-03-2015, 01:50 PM
Viimane postitus: 124STD
  OM601 asemele OM603 W124 Sasskin 1 2,749 07-12-2014, 09:06 AM
Viimane postitus: apsik
  c220 70kw diisli käivitusprobleem CNNC 1 1,970 14-11-2014, 03:47 PM
Viimane postitus: CNNC
  Diisli pihustid R129 19 25,134 22-11-2013, 08:45 AM
Viimane postitus: Volts
  W211 2.7 diisli head ja vead ???? tauno939 2 4,623 30-06-2013, 12:23 PM
Viimane postitus: tauno939
  Diisli suhtes vajan abi Reddog 6 5,314 22-09-2008, 03:38 PM
Viimane postitus: Reddog
  diisli kütusepumba reguleerimine ja joonised Nustu826 1 4,955 01-09-2008, 08:50 PM
Viimane postitus: Laur
  Diisli õlirõhk jkristjan 8 5,852 11-07-2008, 09:35 PM
Viimane postitus: taanneell
  diisli soojendus? Hydroid 25 15,864 07-06-2008, 09:47 AM
Viimane postitus: Hydroid
  Diisli lisandid Rico 7 9,140 26-05-2008, 10:30 AM
Viimane postitus: cox



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne