Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M/V: MB w123 2.4l 82a või vahetada bussi või kastika vastu!
#1
Autode õige läbisõit ja odomeetri näit on ilmselt mõnede inimeste jaoks kaks täiesti erinevat asja ja mõnede jaoks täiesti tähtsusetu. Osade autode puhul ka võimatu kontrollida, kuid teema algatuse mõte on see et kuna Mercedes-Benz on üks paremaid ja kvaliteetsemaid autosid siis usun et ka Mercedese omanik  (kes ka autot müüb)võiks omal soovil selgitada välja, viimase reaalse odomeetri näidu (viimase saksa või eesti esinduse külastus info järgi). Mis iseenesest on täiesti avalik info.  Kui seda ei oska siis pane auto müügikuulutuse juurde vin-kood ja oskajad saavad kontrollida seda. Mitte et ei tekiks olukorda kus klubi liige müüb teadlikult/teadmatult autot mis on reaalselt läbi sõitnud ca 400 000 km, aga odomeeter näitab poole vähem.


NB! See on MB märgi au, et kestab nii palju kilomeetreid. Paluks neid mitte tagasi kerida ja võimaluse korral näidata, läbisõitu, õiges valguses. Kui ei oska, lisa kuulutusele VIN - kood.


Ja lõppude lõpuks on see iga MB klubisse kuuluva liikme südameasi......olla aus!!!!

NB! Minu auto odomeeter näitas ka ostes 210 000 km......reaalselt aga oli läbinud 310 000 km. Ja ma ei häbene kellelegi öelda et tänaseks on mu auto läbi sõitnud 367000 km.
Ps! Odomeetri kerimine on sedausega karistatav.

Teema ajendatud ühest rutiinsest auto läbisõidu kontrollist, mille läbisõit tänu vin koodile reaalselt teada aga kuulutusest asi vääär!!! Omanik, reaalse läbisõiduga, kursis!!!

Sina kes sa kuulutust hetkel lugedes ehk oled parasjagu müüa rollis ja mõtled et mis pläma ma siin ajan?!?!?! Kui sul masin ükskord müüdud ja uue otsinguil oled........küll sul see teema meelde tuleb.


Aitähhhhh!!!Confusedmash:Confusedmash:Confusedmash:
Vasta
#2
Ei saagi aru miks Sa seda pläma ajad. Vaevalt siin leidub lolle kes ostavad odomeetri järgi. Mõnikümmend lolli on küll kes kerivad oma odoka 700.000 peale, et näidata oma reaalset läbisõitu . Kui ma saaksin siis ajaksin oma 123 Taxil selle 2.9 miljonit kilomeetrit ette mis tal alates 1977 aastast kuni 1994 aastani läbitud oli. Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on 1.8 milli ja nende tootmis aasta on 1994 .

Siia võiks parem siis teha sellise teema, et: Hoiatused ja Tähelepanekud müüdavate autode suhtes.
Vasta
#3
kalacompany Kirjutas:Ei saagi aru miks Sa seda pläma ajad. Vaevalt siin leidub lolle kes ostavad odomeetri järgi. Mõnikümmend lolli on küll kes kerivad oma odoka 700.000 peale, et näidata oma reaalset läbisõitu . Kui ma saaksin siis ajaksin oma 123 Taxil selle 2.9 miljonit kilomeetrit ette mis tal alates 1977 aastast kuni 1994 aastani läbitud oli. Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on 1.8 milli ja nende tootmis aasta on 1994 .

Siia võiks parem siis teha sellise teema, et: Hoiatused ja Tähelepanekud müüdavate autode suhtes.

Vot ei ajaks seda pläma siin kui mõni klubi liige ei müüks oma 450000km sõitnud liikurit nii et tegelik läbisõit talle teada aga ikka süüdimatult kirjas.......mingi kilometraaaz.

Loe uuesti postitust ja seal välja toodud põhjus ka miks ma selle teema algatasin.
Vasta
#4
ee.. tahaks vin-koodi järgi osata reaalset läbisõitu vaadata...
perpetum mobile
Vasta
#5
kalacompany kirjutas:
Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on 1.8 milli ja nende tootmis aasta on 1994 .

Sulo kirjutas: Esiteks ei ole see pläma vaid üks reaalseid põhjuseid miks MB kvaliteet on Eestlaste silmis kahanenud. Ehk et......kuna nii palju tagasi keritakse siis järgmisel ostjal ei ole aimugi reaalsest läbisõidust ja arvab tõemeeli et on ostnud auto mis on läbinud 190 000 km. mis tegelikult on läbinud 390 000 km. Järsku hakkab lagunema ja siis ongi süüdi MB kvaliteet.

Ehk mõnele tundubki see teema mõttetu kuid loodan et mitte enamusele!
Vasta
#6
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:Ei saagi aru miks Sa seda pläma ajad. Vaevalt siin leidub lolle kes ostavad odomeetri järgi. Mõnikümmend lolli on küll kes kerivad oma odoka 700.000 peale, et näidata oma reaalset läbisõitu . Kui ma saaksin siis ajaksin oma 123 Taxil selle 2.9 miljonit kilomeetrit ette mis tal alates 1977 aastast kuni 1994 aastani läbitud oli. Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on 1.8 milli ja nende tootmis aasta on 1994 .

Siia võiks parem siis teha sellise teema, et: Hoiatused ja Tähelepanekud müüdavate autode suhtes.

Vot ei ajaks seda pläma siin kui mõni klubi liige ei müüks oma 450000km sõitnud liikurit nii et tegelik läbisõit talle teada aga ikka süüdimatult  kirjas.......mingi kilometraaaz.

Loe uuesti postitust ja  seal välja toodud põhjus ka miks ma selle teema algatasin.

Ei loe !!! Tongue Sest see on selle inimese probleem ja on siin nii mõnigi teine kes kuulutab oma headusest. Aga BenzWorldi foorumis halab, et tal mootor on kohekohe lahkumas.
Vasta
#7
rauntz Kirjutas:ee.. tahaks vin-koodi järgi osata reaalset läbisõitu vaadata...


Ok! Parandan end veidi. Et siis võimalik kontrollida reaalsele läbisõidule, ligilähedast, läbisõitu (loe: 100 000 km sõitnud auto äkki on sõitnud juba 2 aastat tagasi 150 000 km).
Vasta
#8
Sulo Kirjutas:kalacompany kirjutas:
Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on uus ring+800.000 km ja nende tootmis aasta on 1994 . seega kokku 1.8 milli.
Ära nüüd solvu :lol:
Vasta
#9
kalacompany Kirjutas:
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:Ei saagi aru miks Sa seda pläma ajad. Vaevalt siin leidub lolle kes ostavad odomeetri järgi. Mõnikümmend lolli on küll kes kerivad oma odoka 700.000 peale, et näidata oma reaalset läbisõitu . Kui ma saaksin siis ajaksin oma 123 Taxil selle 2.9 miljonit kilomeetrit ette mis tal alates 1977 aastast kuni 1994 aastani läbitud oli. Kahjuks odokas levib ainult kuni 999.999 ni. Ja lõpetuseks mida ka ennem maininud olen, Lõunamaades liiguvad sellised miisud MB d mille odokal on 1.8 milli ja nende tootmis aasta on 1994 .

Siia võiks parem siis teha sellise teema, et: Hoiatused ja Tähelepanekud müüdavate autode suhtes.

Vot ei ajaks seda pläma siin kui mõni klubi liige ei müüks oma 450000km sõitnud liikurit nii et tegelik läbisõit talle teada aga ikka süüdimatult  kirjas.......mingi kilometraaaz.

Loe uuesti postitust ja  seal välja toodud põhjus ka miks ma selle teema algatasin.

Ei loe !!! Tongue Sest see on selle inimese probleem ja on siin nii mõnigi teine kes kuulutab oma headusest. Aga BenzWorldi foorumis halab, et tal mootor on kohekohe lahkumas.

Millest sa räägid???
Vasta
#10
Sulo Kirjutas:
rauntz Kirjutas:ee.. tahaks vin-koodi järgi osata reaalset läbisõitu vaadata...


Ok! Parandan end veidi. Et siis võimalik kontrollida reaalsele läbisõidule, ligilähedast, läbisõitu (loe: 100 000 km sõitnud auto äkki on sõitnud juba 2 aastat tagasi 150 000 km).

Nii, ja kus see kontroll peale silberi veel võimalik? kusagil on-line ka?
perpetum mobile
Vasta
#11
rauntz Kirjutas:Aga ikkagi, kust saab vin-koodi järgi teada reaalset läbisõitu? st hoolduseid vms... võib-olla oleks kasulik teada, see läbisõidu teema on tegelt üsna huvitav, isegi kontrolliks ära...
Sinule on see kasulik ja isegi võimalik elektrooniliselt. Minu 123 77a taxil on lihtsalt takso firma päevik mis väidab. et masinal on kolmas mootor.... ja 94 aastal kuulus mahaarvamisele millega seoses ta eestisse toodi ja siia seisma jäi. Aga ennem seda pandi lihtsalt kap.rem mootor peale, et kergem müüa oleks...
Vasta
#12
rauntz Kirjutas:
Sulo Kirjutas:
rauntz Kirjutas:ee.. tahaks vin-koodi järgi osata reaalset läbisõitu vaadata...


Ok! Parandan end veidi. Et siis võimalik kontrollida reaalsele läbisõidule, ligilähedast, läbisõitu (loe: 100 000 km sõitnud auto äkki on sõitnud juba 2 aastat tagasi 150 000 km).

Nii, ja kus see kontroll peale silberi veel võimalik? kusagil on-line ka?

Vot täpselt! Seilberi abil ongi võimalik määrata seda asja ja see ei ole mingi privileeg vaid avalik info, kui viitsid küsida. Silber näeb asja üle Euroooopa.....õnneks.
Vasta
#13
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:[quote=Sulo]

Millest sa räägid???

Ma räägin sellest, et võiks olla eraldi teema : Tähelepanekud ja Hoiatused.
Ma saan aru küll, et täht on kaugel ja kuu vaatab pealt aga ikkagi Confusedilly:
Vasta
#14
kalacompany Kirjutas:
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:[quote=Sulo]

Millest sa räägid???

Ma räägin sellest, et võiks olla eraldi teema : Tähelepanekud ja Hoiatused.
Ma saan aru küll, et täht on kaugel ja kuu vaatab pealt aga ikkagi Confusedilly:


Ehk tõesti on see vale teema liigituse all. Kuid siiski....mõte jäääb samaks!!!
Vasta
#15
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:
Sulo Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:[quote=Sulo]

Millest sa räägid???

Ma räägin sellest, et võiks olla eraldi teema : Tähelepanekud ja Hoiatused.
Ma saan aru küll, et täht on kaugel ja kuu vaatab pealt aga ikkagi Confusedilly:


Ehk tõesti on see vale teema liigituse all. Kuid siiski....mõte jäääb samaks!!!
Aga Sa oled ikkagi jälle teinud ajaluguTongue Mitukorda on Seda postitust vaadatud:lol:
Vasta
#16
Nu ma ka isiklikult vaatan odomeetrit kõige viimase asjana, tglt ma ei vaatagi seda, kui auto on värske siis olgu seal kasvõi 500 000 ees. Samas saan aru, et uuemate autode puhul vb see siiski tähendab midagi, esimene lause käis pigem vanemate autode suhtes.
Vasta
#17
Kahjuks Belgiast toodud 1996a autol seda näha polnud!

Vot täpselt! Seilberi abil ongi võimalik määrata seda asja ja see ei ole mingi privileeg vaid avalik info, kui viitsid küsida. Silber näeb asja üle Euroooopa.....õnneks.
[/quote]
CL500 & ML500
Ameerikaautode lammutus Eestis.
http://www.v8import.com/SWE/?group=5

Vasta
#18
iseenesest on see hea mõte. tore oleks osta endale autot, kui kõik valikus olevad oleks reaalse läbisõiduga. kahjuks eestis selline jama, et enamus nad keritud. kui sina(müüja) paned oma auto aga reaalse läbisõiduga müüki siis väga raske müüa ju. asi selles et kõik teised müüvadütleme kuni 300 000 km läbisõitu aga, mis on keritud. sina aga müüd 400 000 km läbisõiduga. ja eks proovi siis eesti inimesele seda müüa. enamus lihtsalt ei taipa et nii vana auto puhul(w124 näiteks) see läbisõit isegi vähe. müüsinkunagi 95 aasta nissan sunnyt(aasta tagasi) millel läbisõit 280 000. inimesed juba siis läksid lolliks et näed nii palju. ja siis tee ullikestele selgeks.
Vasta
#19
300-24 Kirjutas:iseenesest on see hea mõte. tore oleks osta endale autot, kui kõik valikus olevad oleks reaalse läbisõiduga. kahjuks eestis selline jama, et enamus nad keritud. kui sina(müüja) paned oma auto aga reaalse läbisõiduga müüki siis väga raske müüa ju. asi selles et kõik teised müüvadütleme kuni 300 000 km läbisõitu aga, mis on keritud. sina aga müüd 400 000 km läbisõiduga. ja eks proovi siis eesti inimesele seda müüa. enamus lihtsalt ei taipa et nii vana auto puhul(w124 näiteks) see läbisõit isegi vähe. müüsinkunagi 95 aasta nissan sunnyt(aasta tagasi) millel läbisõit 280 000. inimesed juba siis läksid lolliks et näed nii palju. ja siis tee ullikestele selgeks.


Päris hea Smile Olen mitu aastat autosid müünud ja tean mis tunne on müüa 400 000 km vs 150 000 km sõitnud autosid (loe: reaalne mõlemil ca 400 000km). Seega enne osteti ära loomulikult see auto mille odomeeter näitas 150 000 km.

Teema algatuse mõte ja moraal oleks aga see et on siililegi selge ju et keritud spidoga on autot lihtsam müüa. Kuid point on see et oleksime ise sisemiselt ausad (loe: kui on võimalik tuvastada ja kontrollida oma auto reaalset läbisõitu ja oled teada saanud et oled 100 või 200 000km-ga lutti saanud siis võiks teavitada autot müües ka uut peremeest).

Ei taha lihtsalt näha siin mingeid pikke arutelusid kus keegi HR: Huviline algatab teema Mercedese Vastupidavuse koha pealt ja on endale äsja saksast soetanud "190 000km" sõitnud 1995.a. Punnsilma.
Confusedmash:

Aga noh ega ei jõuagi ju tervet maailma parandada, kuid tuleb üritada.
Vasta
#20
Ei üritagi muuta eesti automüüate käitumist......küll aga üritan muuta MB klubi liikmete ja foorumi külastajate suhtumist/käitumist selles küsimuses.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kaebused ronnythebeast vastu indrek 3 678 26-02-2022, 11:33 PM
Viimane postitus: Ernst
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,141 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Otsin bussi MB 608 D. Andke nõu avomulder 2 477 28-10-2021, 06:55 PM
Viimane postitus: avomulder
  Filmivõteteks vaja W140, C140, W220, C215 või W124 mersusid Joel. 4 3,355 25-05-2019, 01:06 PM
Viimane postitus: väikemees
  Otsitake filmivõteteks W123 MB d indrek 2 3,003 18-03-2015, 04:50 AM
Viimane postitus: nostromo
  Vajan abi (W123) Henu 6 4,444 29-01-2015, 07:26 PM
Viimane postitus: V126
  Soov proovisõitu vanema mersuga CE W123 ja S W116 tom255 3 4,592 06-09-2014, 06:27 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Õhkpadjad tavavedrustuse vastu? E320MB2003 1 2,260 21-05-2014, 11:51 PM
Viimane postitus: väikemees
  W123 varuosadeks ro123 0 1,774 03-04-2014, 10:55 PM
Viimane postitus: ro123
  K:Kas keegi tunneb kedagi,kes tegeleb Boschi tööriistade müügi või maaletoomisega? Muhulane 5 5,436 21-02-2014, 11:52 AM
Viimane postitus: Muhulane



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne