Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SDE: "luksauto" maks, WTF?
#1
09.05.08 kell 19.15 Kanal2 Reporter teatas, et sotsiaaldemokraadid otsustasid oma tarkade peadega kehtestada "Luksusautomaks". Eestis oleks selliseid inimesis üle 28 000 ja nende arvelt täieneks Eesti eelarve ligi mirjaldi.
Päris naljakas. Ei usu, et see jõustub.
Vasta
#2
tore uudis täna siis:
http://www.postimees.ee/090508/esileht/s...329369.php

maksustamisele läheb siis ju enamus AUTOSID! esialgu ei tea ma ühegi sõidetavat autot alla 139kW'i... isegi sõidetavatel traktoritel on rohkem...

ühte ma tean, SDE'd ei vali ma kunagi.

:pissed2::pissed2::pissed2:
Vasta
#3
See luksauto maks on seostatud küll väga vale näitajaga. Võimsus pole mingi luksuse näitaja.

Vanu kärusid, millel on üle 140kW, on päris palju. Mis luksus ta ikka on.
Vasta
#4
marek Kirjutas:ühte ma tean, SDE'd ei vali ma kunagi.

:pissed2::pissed2::pissed2:

#2
Vasta
#5
hents99 Kirjutas:See luksauto maks on seostatud küll väga vale näitajaga. Võimsus pole mingi luksuse näitaja.

Vanu kärusid, millel on üle 140kW, on päris palju. Mis luksus ta ikka on.
täpselt, ma saan aru tsiibimaks(nt. UK) või hummerimaks, aga selle kW maksu alla lähevad ju enamus. a ja b vist saavad ilma hakkama. sama lugu ka audi ja puumeriga.
Vasta
#6
"Ennekuulmatu" nagu Jüri Lepp ütleb.

Lõhnab kommunismi järele.
Vasta
#7
Luksusauto maksu alla läheksid kütusekulukad maasturid ja sportautod nagu näiteks Mercedes-Benzi S-klass :lol:
Vasta
#8
Oda..ma ei saa aru päris täpselt...riigieelarvesse laekuks lisa miljard?Confusedilly:
Et kui miljard on 1000 x miljon ja eestis on 28 000 sellist inimest siis miljon jagada 28-saga = ca 36 000 eeki aastas per face?:confusedangry:
Või ma arvutasin midagi valesti? Natuke liiga müstiline ju? Rohkem kui mõne auto kasko....

Vasta
#9
Sellist jama on lausa raske kommenteerida.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10
Innustust mujalt maailmast, väga väära ümber töötlemisega.
Luksusautoga meenuvad mulle Maybachid, Bentley'd, Rolls Royce'id jne.
Aga et kilowattid määravad auto luksuse- see on puht sõnaliseelt lollus.
PS. Sel juhul on mu C klass peaaegu, et luksus auto...pfff, elagu tsensuuritu mõtlemine
Vasta
#11
92S500 Kirjutas:Oda..ma ei saa aru päris täpselt...riigieelarvesse laekuks lisa miljard?Confusedilly:
Et kui miljard on 1000 x miljon ja eestis on 28 000 sellist inimest siis miljon jagada 28-saga = ca 36 000 eeki aastas per face?:confusedangry:
Või ma arvutasin midagi valesti? Natuke liiga müstiline ju? Rohkem kui mõne auto kasko....
ilmselt "s-klasse" on 28000tk, 139+kW masinaid KÕVASTI rohkem. küll selle maksu kohta rohtu leitakse, nagu ka ajalugu on näidanud.

renkju Kirjutas:Innustust mujalt maailmast, väga väära ümber töötlemisega.
Luksusautoga meenuvad mulle Maybachid, Bentley'd, Rolls Royce'id jne.
Aga et kilowattid määravad auto luksuse- see on puht sõnaliseelt lollus.
PS. Sel juhul on mu C klass peaaegu, et luksus auto...pfff, elagu tsensuuritu mõtlemine
sotside arust on juba suva auto omamine luksus. Smile tahaks selle "ajuhiiglase" nime teada, kes selle peale tuli... raudselt pole kunagi autot omand või siis sõidab mingi ostukäruga ringi.
Vasta
#12
marek Kirjutas:
92S500 Kirjutas:Oda..ma ei saa aru päris täpselt...riigieelarvesse laekuks lisa miljard?Confusedilly:
Et kui miljard on 1000 x miljon ja eestis on 28 000 sellist inimest siis miljon jagada 28-saga = ca 36 000 eeki aastas per face?:confusedangry:
Või ma arvutasin midagi valesti? Natuke liiga müstiline ju? Rohkem kui mõne auto kasko....
ilmselt "s-klasse" on 28000tk, 139+kW masinaid KÕVASTI rohkem. küll selle maksu kohta rohtu leitakse, nagu ka ajalugu on näidanud.

renkju Kirjutas:Innustust mujalt maailmast, väga väära ümber töötlemisega.
Luksusautoga meenuvad mulle Maybachid, Bentley'd, Rolls Royce'id jne.
Aga et kilowattid määravad auto luksuse- see on puht sõnaliseelt lollus.
PS. Sel juhul on mu C klass peaaegu, et luksus auto...pfff, elagu tsensuuritu mõtlemine
sotside arust on juba suva auto omamine luksus. Smile tahaks selle "ajuhiiglase" nime teada, kes selle peale tuli... raudselt pole kunagi autot omand või siis sõidab mingi ostukäruga ringi.

tglt on neil südamest poh***, sest neil seda pappi jätkub, et selliste autodega sõita, et siit võite ise omad järeldused tehaSmile

Eks nad hinges ikka kõvatajad ole:demond:
Vasta
#13
ise nad ju kõik sõidavad uute mersudega ja bemaritega.
Vasta
#14
Idee kommia oli ju näitleja. Ja kiitis oma 77 kw autot. Täna KUKU raadios oli avalik arutelu kus üks kodanik tetatas: mul on neli autot mis kõik on üle 200 kw . Üks on igapäevane ja teised hobiautod. Seega selle kodaniku kulud aastas oleks .... arvutage ise...2500-5000 krooni kuus*4*12. SDE mõte on säästa kütust ja osooni. Ise tahavad oma ulme palka seal kogus saada . Palka mille meie kinni maksame. No ma tahan näha kuidas nad hakkavad minu 68 aasta 151kw selt lux auto maksu võtma...
Nüüd kui eelarve on pees hakatakse igasugu lollusi mõtlema välja.

Mina hääletan selle valitsuse maha kes Eesti rahva nälga jätab.
Vasta
#15
tekib varsti juba selline olukord, et lausa pagendatakse eestist ära... Sad
Vasta
#16
Defitsiitne eelarve viib lausidiootsusteni ja seeläbi selliste "geniaalsete" saavutuzteni.Närvi ajab see, et ENDA kulude kokkuhoidmise peale ei julge keegi mõelda...tsirkus kuubis on kogu see nali...

- Luksusauto maksu alla läheksid kütusekulukad maasturid ja sportautod nagu näiteks Mercedes-Benzi S-klass, Hummerid, enamus Jaguaridest, teatas sotsiaaldemokraatide pressiesindaja -

Tõsine arusaam on meestel sportautodest ja luksautodest.....Hummer on ikka julm sportauto...ringajale loodud...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#17
Kuna ümberkaudsetes riikides on analoogne maks olemas «Lätis on lisamaksu tõttu üle kolmeliitriste autode müük sisuliselt seiskunud,» ja riigi rahakott kipub miinusesse, siis on karta et see maks ka tuleb, saab võtta ikka sealt kus on. Vaevalt, et just sellises mahus, et lausa 2500-5000 krooni kuus, eks SDE pakkus ka vähe üle, nagu tavaliselt kombeks, et saaks pärast öelda, et näe tulime üldsuse soovidele vastu ja teeme maksu näiteks ainult poole esmasest küsitut summast.

Ja ei taha kohe arvata, palju siis vanemad võimsamad autod hakkavad turul maksam, et maksust pääseda.
Vasta
#18
http://www.postimees.ee/100508/esileht/m...329546.php
Vasta
#19
Mind häirib kõigerohkem see lause ja just viimane lõik
"Tema sõnul aitaks see ühtlasi suurendada riigi tulusid, soodustada ühistranspordi kasutamist ja keskkonnahoidu."

Oi rsk, ise nad vaevalt sõidavad ühistranspordis haisevate asotsiaalidega koos, tehku enne korralik ühistransport ja siis vaatame edasi.
Vasta
#20
HotPapa Kirjutas:Mind häirib kõigerohkem see lause ja just viimane lõik
"Tema sõnul aitaks see ühtlasi suurendada riigi tulusid, soodustada ühistranspordi kasutamist ja keskkonnahoidu."
tundub, et peab hakkama vist mingit muud riiki nuumama, tõsiselt siiber ees sellest mis siin toimub...

ma pole mingi 10a ÜT kasutanud, ega plaani ka tulevased 10a ÜT kasutada, see on fakt. kui mul kodu ukse eest metroo töö ukse ette ei lähe, mina seda ei kasuta. ma üldse ei imesta kui see läbi läheb, sest "lehmapeerumaks" juba läks vist ju. Smile welkam tu estonia!

aga eks hakkab tekkima kõige lahjemate mootoritega "lukssportautomaastureid" ja siis sinna midagi paremat vahele või siis väike kompressor või turps ja elu läheb edasi. umbes nagu 90ndatel enamus 126'd olid kirjade järgi 2,8.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne