Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kirjuta, küsida võib kõike!
(11-09-2019, 10:53 PM)Pealik Kirjutas: ...
Mis ülesanne sellel söefiltril on?
...

Vähendab sudu tekkimist suurlinnades ja aeglustab jääkarude sulamist.

Toimemehhanismi ütles Hents eelpool juba ära. Meil vanatehnika kontekstis kaunikesti kasutu vidin ja vajalik vaid Musta Numbri taotlemisel (ehk kui on plaan kolmekümne aasta pärast minna Concour'd Elegance väravat vallutama).
Vasta
(11-09-2019, 07:18 PM)Zlang Kirjutas: Selline küsimus :Kus asub Toyota Corolla 2002 e12 1.4 vvti kütusefilter?

https://www.toyotaownersclub.com/forums/...ere-is-it/

https://www.toyotaownersclub.com/uploads...500362.jpg
Vasta
(12-09-2019, 12:35 PM)väikemees Kirjutas:
(11-09-2019, 07:18 PM)Zlang Kirjutas: Selline küsimus :Kus asub Toyota Corolla 2002 e12 1.4 vvti kütusefilter?

https://www.toyotaownersclub.com/forums/...ere-is-it/

https://www.toyotaownersclub.com/uploads...500362.jpg

Tänud.
Vasta
(12-09-2019, 10:20 AM)v6sa Kirjutas:
(11-09-2019, 10:53 PM)Pealik Kirjutas: ...
Mis ülesanne sellel söefiltril on?
...

Vähendab sudu tekkimist suurlinnades ja aeglustab jääkarude sulamist.

Toimemehhanismi ütles Hents eelpool juba ära. Meil vanatehnika kontekstis kaunikesti kasutu vidin ja vajalik vaid Musta Numbri taotlemisel (ehk kui on plaan kolmekümne aasta pärast minna Concour'd Elegance väravat vallutama).

Et siis ei pea kohe tormama uut ostma, kui sisu välja tuli? 88a masin ja mingi plaan on ka must nr külge saada kunagi... aga sinna veel mõned aastad aega.
Vasta
Ei pea tormama. Aga kuna seesinane konteiner on osa paagiventilatsioonist, siis mingi voolikutsi sodist ummistumast vältiv anum/lahendus võiks seal olla küll.
Vasta
C140 1993 raadio küsimus.
Otsin Alpine raadio asemele Beckerit. Netis uurides jäi silma, et osadel Becker Mexicod erinevad.
Minu autol on pagassis katte all ja juhi poolel alles raam. Kas sinna käib võimendi? Juhtmed alles. Kõlarid autos originaalid.
Millist raadiot ja võimu soovitate autosse panna.
On kellegil müügiks sobivat süsteemi?


Tänud igasuguse info eest.
Vasta
On meie hulgas ka neid "õnnelikke", kes on maaletoodud õnne pidanud värava tagant lunimas käima:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=30&t=107904

Vat nii käib pusinäks Eestimaal.
Vasta
Tarbijakaitse teavitab: https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/tt...d=88342457
Vasta
Panin tähele, et Silberauto varuosade tellimissüsteem e-parts ei taha enam eraisikutele juppe müüa, ainult remondiga seotud ettevõtetele.
Kas minu ainuke võimalus on minna leti äärde osi lunima või saab ikkagi kuidagi kaasaegsemalt ka?
Vasta
(11-03-2020, 10:02 AM)Marksus Kirjutas: Panin tähele, et Silberauto varuosade tellimissüsteem e-parts ei taha enam eraisikutele juppe müüa, ainult remondiga seotud ettevõtetele.
Kas minu ainuke võimalus on minna leti äärde osi lunima või saab ikkagi kuidagi kaasaegsemalt ka?

Viimased 10 aastat on see nii olnud.
Tellimiseks peab lepingu tegema....hindu näeb, aga tellimiseks helistada või kiri saata.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Imelik, ma veel aastake tagasi tellisin omale sealt telematics plaate, kõik käis läbi portaali ja teavitused ja kinnitused tulid ka süsteemi poolt automaatselt.
Aga no siis pole vahet ka väga. Ma võin neile meilile nimekirja ka saata oma ostukorvist ja kui Sa ütled, et see toimib, siis on hästi Smile
Tänud!
Vasta
Võimalik, et vahepeal sai otse tellida. Ma ise tavaliselt saatnud varuosa numbrid meiliga...
Viimasel ajal üldse mujalt jupid ostnud, varuosa numbrid tuleb enivei ise otsida...on ka vahe, kas Poola lao jupid vs Saksa/Prantsusmaa...silberist tulevad kallimad jupid kui eelpool mainitutest, kvaliteedi klass (mitte toodang, aga eri regioonidele sorteeritakse paremad/kehvemad) madalam. Meie oleme paraku seal, kuhu loobitakse jupid, mis mujale ei sobi, samas B osaks veel ei lihvita.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Ei suuda otsustada mis mootoriõli kasutada W124 3.0 132kw mootoris, läbisõit 220000km. Autodata andmetel võib panna alates 0W30 kuni 15W50 masin olla aastaid seisnud, suvel pandi sisse 5W40 ja sellega max 150km sõidetud. Nüüd tahaks masina kasutusse võtta, talvel ei sõida. Kas peaks enne õlivahetust ka mootori läbi pesema?
Vasta
(21-03-2020, 01:43 PM)Pealik Kirjutas: Ei suuda otsustada mis mootoriõli kasutada W124 3.0 132kw mootoris, läbisõit 220000km. Autodata andmetel võib panna alates 0W30 kuni 15W50 masin olla aastaid seisnud, suvel pandi sisse 5W40 ja sellega max 150km sõidetud. Nüüd tahaks masina kasutusse võtta, talvel ei sõida. Kas peaks enne õlivahetust ka mootori läbi pesema?

W124-ja mootorid on piisavalt kvaliteetselt ja robustselt ehitatud, et nad polegi õli osas väga valivad ja sõidavadki üxkõik millise õliga ülalnimetatud vahemikust kui seda piisavalt tihti vahetada (vähemalt kord aastas või 10 000 km, sõltuvalt kumb ennem kätte jõuab).

0W30 ja 5W30 on küll aastaringsex kasutamisex, aga pigem talvisex kasutusex või põhja pool, kus temperatuurid on madalamad kui meil, nii et kui pole plaanis ainult talvel sõita, siis mina isiklikult jätax need valikust välja.

5W40 on selline hea universaalne õli meie kliimavöötmesse, mis tagab mootorile piisava kaitse nii talve pakasega kui suvekuumuses ja millega saab nii talvel Põhja Euroopas suusareisil kui suvel Lõuna Euroopas veini- ja kultuurireisil käia.

Mina isiklikult eelistan oma vabalthingava mootoriga igapäeva autodes odavama otsa 5W50 õli, kuna mu sõidustiil on erksam ja vahel satun ka suvel ringrajale või talvel jäärajale, mistõttu soovin mootorile rohkem kaitset tavapärasest extreemsemate temperatuuride ja koormuste korral. Odavama otsa oma saab ka kasvõi peale igat rinkapäeva vahetada, kuna see ei maxa hirmus palju. Tõsi, mu Toyotas on hetkel kallis 10W60 racing õli sees, kuna tegu keskmiselt forsseeritud turbomootoriga, mille puhul ei taha mingeid riske õli osas võtta.

Mootori läbipesu ei ole vajalik, kuna õlil endal on pesevad omadused sees ja see 150 km sõitnud õli on juba mootori puhtax pesnud, nii et piisab kui selle soojax sõidetud mootorist välja lased ja uue õli sisse paned.

Õli ja õli vahest saab vahel ka kuulmise järgi aru. Mõne õli puhul kuuled juba mootori häälest, et see sobib talle, kuna mootor nurrub vaixelt ja pehmelt, samas kui mõne teise õliga käriseb ja lagiseb tugevamalt.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
10W40 on sinna igati hea leem. Kui on suur soov täissünti kasutada jätka 5w40ga. Aga 0W30 milleks? Siis ei näita 124 kell ju soojana üldse õlirõhku tühikäigul. Ei tasu hulluks ka minna.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
Ma paneks ka poolsünti, samas kui õli ei võta, miks mite täissünt, kuid 5W ikka, sellel nullil puudub point.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
Tänud vastuste eest. Kas on tootjate poolepealt ka mõned keda võiks eelistada või välistada? Hetke seisuga oleks kolmele masinale vaja uus mootoriõli muretseda, siiani Castroli kasutanud aga tahaks midagi muud proovida.
Vasta
(22-03-2020, 09:19 AM)Pealik Kirjutas: Tänud vastuste eest. Kas on tootjate poolepealt ka mõned keda võiks eelistada või välistada? Hetke seisuga oleks kolmele masinale vaja uus mootoriõli muretseda, siiani Castroli kasutanud aga tahaks midagi muud proovida.

Ex kindlasti on mõningased vahed sees, sõltuvalt missuguseid lisandeid ja mis koguses keegi õli sisse pannud on ja tänapäeva viimase piirini (ja vahel üle sellegi) optimeeritud mootorite puhul võib mootori eluiga sõltuvalt õlist palju muutuda. W124-ja mootorid on aga kvaliteetselt ja varuga ehitatud, nii et piisavalt tihti õli vahetades ei ole eriti vahet millise tootja 5W40 sees on. Kuigi, nagu mainisin, siis vahel võib mootori häälest kuulda, kuidas talle üx õli rohkem meeldib kui teine, kui mootor vaixemalt ja siidisemalt töötab.

Mina kasutan oma autodes XL 5W50 õli, mis on u 5 EUR-ise liitri hinnaga nagu ka nende 5W40 õli. Mina olen rahul ja hääle järgi on ka mootorid selle õliga rahul. Kindlasti on neid, kes ütlevad, et alla 20 EUR-ise liitri hinnaga Castroli või Liqui Moly ei tasu üldse mootorisse panna või neid, kes on veendunud Mobil 1 või Addinoli kasutajad. Igal ühel on õigus oma arvamusele ja mina ei hakka siinkohal väitma, et üx tootja on parem kui teine. Mina usun pigem sellesse, et tuleb tihedamini õli vahetada, et selles sisalduvad lisandid ei jõuax ära laguneda, mis tõenäoliselt odavama õli puhul juhtub kiiremini ja kallima puhul mõnevõrra aeglasemalt, aga oma omadustelt igavene pole üxki õli.

Tänapäeva hapratesse mootoritesse või kõrgelt forsseeritud võistlus- või tuuning mootoritesse võix muidugi meelerahu huvides ikkagi mingit kallist tuntud tootja õli kasutada, aga seda ettenähtust veidi tihedamini vahetada, sest 30 000 km (vist on juba nii pikax tänapäeval õlivahetusvälp venitatud) meie kliimas ei ole mootorile sama, mis 30 000 km kuskil riigis, kus temperatuurid ja niiskus aastaringselt ei muutu. Ja paljud inimesed unustavad ära, et see 30 000 km on mõeldud ühes aastas, mitte 10 aasta jooxul läbimisex, ehk vähemalt korra aastas tulex ikkagi mootoriõli vahetada sõltumata läbisõidust.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
+1 5w50, proovisin 10w40 ja 5w40 ka aga nendega oli peale 4000km õlirõhk üsna nutune. Mootor pole just kõige tihedam aga 5w50ga oli mootor rõõmsam. Ma kasutasin elfi 5w50.
Turbo
Vasta
Lesven müüb valdavalt Petronase erinevaid tooteid.
Neid kasutan ka ise oma autopargis.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Võib kustudada! Minister 0 373 08-01-2023, 02:19 PM
Viimane postitus: Minister
  Naisperele kõike paremat naistepäevaks! Heinar 18 16,384 08-03-2011, 11:37 PM
Viimane postitus: taaviw126
  Palju võib maksta?... kpokyc 0 3,333 03-08-2008, 11:09 PM
Viimane postitus: kpokyc
  Palju võib maksta rumulast nahkistmed C klassile (W202) ? Scratch 8 8,765 14-12-2007, 07:04 PM
Viimane postitus: Uku
Heart Kuidas õnn võib uksele koputada. kuld 27 20,557 05-10-2007, 11:51 AM
Viimane postitus: Innu
  Mida kõike võib vanast küünist leida :) kalacompany 6 7,395 17-03-2007, 06:17 PM
Viimane postitus: /////AMG



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne