Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
süütelukk jukerdab.
#1
probleemiks siis see et süüteukk enam ei keera ja ei saa süütelukku kätte ka oma mõistusega äkki oleks kellelgi mõni soovitus, nipp, nõuanne või veelparem oleks joonis kuidas 124 kerega kupee mersul süütelukk kätte saada?

ettetänades marko
Vasta
#2
Mul oli sama asi. Auto seisis päev otsa poe ees, järgmisel päeval sai treileriga ära toodud. Kui süütelukk keeraks, siis saaks ta kahe sukavardaga kätte(süüteluku äärtes on 2 auku kust need tuleb sisse lükata). Võti oli ka nii kulunud, et lukumeister ütles et selle järgi tema uut võtit teha ei saa. Võtsin süüteluku ümbruse plastikutest paljaks, ühe tihvti käiasin ketaslõikuriga ära ja sain kogu kupatuse kätte. Muugid seest välja ja kokku tagasi. Natuke jama on see, et võti tuleb eest ära ka siis kui auto käib.Rolleyes Kuna see oli nii ammu, siis enam täpselt ei mäleta, aga ilma ketaslõikurita seda igatahes kätte ei saa, kui võti ei keera. Infot selle kohta sai ühelt rakvere taksojuhilt, kes ütles et see on tavaline asi. Kui süütelukk hakkab jamama, et vahest ei keera, siis tuleb kohe südamik ära vahetada või muukidest puhtaks teha, et pärast ei peaks seda jama läbi tegema mis ka sind praegu ees ootabRolleyes
Vasta
#3
jama on ju selles et see tihvt on nii pisike täpike seal ja ketaslõikuriga on seda vist päris keeruline ära saada.
Vasta
#4
Alguses proovisime puurida, aga ei õnnestunud. Siis lasime räigelt ketaslõikuriga sinna soone sisse, et tihvti siledaks saaks, midagi pole teha. Rolleyes
Vasta
#5
ja siis siia juurde kohe selline küsimus ka, et kas 124 sedaani ja kupee süütelukud sobivad teineteisele?
Vasta
#6
Ma arvan küll, võibolla uuematel on teistsugune, need millel alarmipult on võtmega ühes tükis.
Vasta
#7
mul masinal on eelmisel omanikul sama jama olnud vist. oli ketsas lõikuriga tiftist kuni lukuni lahti lõiganud ja siis tift ketaslõikuri soont mööda välja (lukust maha) hiljem on paigaldatud klamber et ei jääx töllerdama.
ainult tift ära käiata (lõikuriga) olex vast lihtsam, aga arvestage ka sellega et tift hoiab luku raami paigal. tifti auku liiga suurex ajamine tähendab seda et hiljem lukk töllerdab!
Vasta
#8
See tihvt tuleb sealt haamri ja kruvikaga lüües ilusti ära, ei pea relakaga lõikama.Klamber muideks on originaalis ka seal küljes.
www.lukukaubad.ee - Kõik lukkudest!
Vasta
#9
Rando Kirjutas:See tift tuleb sealt haamri ja kruvikaga lüües ilusti ära, ei pea relakaga lõikama.Klamber muideks on originaalis ka seal küljes.
Novot, me ei tulnud küll sellepeale, et kruvika ja haamriga taguma hakata. Klamber on tõesti originaalis juba olemas, ise ei pea sinna mingeid klambreid juurde aretama.
Vasta
#10
Soome foorumis on antud selliseid soovitusi.

Kõigepealt hangi uus südamik.ExclamationExclamationExclamation

Kui võti veel lukust välja tuleb, siis ujutada tühi lukusüdamik miskise õliollusega üle. Hea oleks universaalõli või suisa roosteehmati. Seejärel võti tagasi südamikku ja tuleb proovida keerata. Jõudu pole mõtet rakendada, sest muugid on tugevamad, kui võti.
Kui võti ei keera, siis tasuks keeramisürituse ajal koputada vastu südamikku. Seda on hea teha kahekesi: üks üritab keerata ja teine koputab haamri ja torniga südamikule. Löögid ei pea olema tugevad, kuid järsud.:eureka:

Kui võti soostub keerama, siis tuleb südamik KOHE välja võtta. Sõita saab vabalt ka ilma südamikuta, vaja on ainult miskit lamedat ja piisavalt pikka junni, millega lukku keerata.:evil:

Alati on võimalus oma tuttavalt autovargalt laenata titaanvõti...UZI

Selline määrimine on siis viimne võidmine, peale määrimist jääb miljoon sõidetud südamik enamasti kinni. Mina olen küll nõuannete vastaselt oma masinate lukke paar korda aastas määrinud ja mul pole nad kinni jäänud. Aga asjatundjad EI SOOVITA lukusüdamikke määrida.

Noh ja viimast võimalust siin juba värvikalt kirjeldatigi...
Vasta
#11
äkki on kellelgi pakkuda lukku ka siis kohe? kuna seda mul olemas ei ole.
Vasta
#12
ok sry arvasin, et klamber on hiljem luku kinnitusex sünnitatud ei teadnud, et originaalis onSmile
Vasta
#13
Ma tean ka jah, et ei tohi õlitada, see hakkab sodi siduma ja kulub veel kiiremini. Ukselukke ma olen ikka vahest õlitanud, need hakkasid küll paremini tööle. Minul läks konkreetselt kulunud võtme pärast see lukk nihu, sest mul oli 3 võtit ja kõigil olid need muukide hambad nii ära kulunud et vahest olid muugid võtme kõrvale läinud mitte hambasse. Ühesõnaga, kui võti on närakas, siis laske uus võti teha, enne kui võti nii per*e kulub et isegi lukumeister vana järgi uut teha ei suudaRolleyes
Vasta
#14
mul kaks võtit ja mõlemad täitsa kobedad. vanaisa lasi mul kah ome mb'le uue võtme teha, aga võtmetegija ei saanud korralikult hakkama ja nüüd tuleb võtit sikutada ja raputada enne kui süüte sisse saad. ma kiskusin nüüd selle rooli aluse täielikult lahti, jään nüüd ketaslõikurit ootama et tihvt kätte saada ja siis lukk kah küljest ära saada.

äkki kellelgi on odavalt lukku siis pakkuda?
Vasta
#15
siit väike kõrvale põige. vaja lukkusid kogu auto joox 2x eest, pagasnik, syyde?
pakkumised oodata pt-sse.
markole niipalju, et otsi kasutaja "siim69" pakkus teine syydet ja esimesi uxi aga pagassi ei olnud, seega minu äri jäi ära!
kuna olude sunnil lõhkusin pagassi luku ära (võti ja kesk lukk ei avanud) siis mul oluline ka pagasnik.
Vasta
#16
mul oleks just vaja süütelukku muu võib mul samaks jääda.
Vasta
#17
marko300ce Kirjutas:ma kiskusin nüüd selle rooli aluse täielikult lahti, jään nüüd ketaslõikurit ootama et tihvt kätte saada ja siis lukk kah küljest ära saada.

Proovi kõigepealt nii nagu Rando ütles, et kruvika ja haamriga see tihvt küljest ära lüüa, äkki pole vaja sel juhul rellakaga kallale minna.
Vasta
#18
teeme proovi peale jõule.
Vasta
#19
siit tuleb selline küsimus, et kas mitte kupee süütelukul ei ole mitte need turvavööde liigutajate pistikud ka mitte küljes?
Vasta
#20
No süüteluku põhi võibolla on sel juhul erinev, kuid ma ei usu et nende turvavööde abimeeste jaoks eraldi lülitid on. Sa ju vahetad ära ainult selle muukide osa, tagant see lüliti osa jääb vana.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  E230 süütelukk mb jann 0 1,483 22-02-2016, 10:03 PM
Viimane postitus: mb jann
  w210 elektrooniline süütelukk ei keera maksimvall 1 3,292 30-01-2015, 10:48 AM
Viimane postitus: v6sa
  Võti puruks süütelukus, kuidas kätte saada kasvõi terve süütelukk?? MikkAava 7 5,382 12-09-2007, 07:02 PM
Viimane postitus: strong



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne