Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tugev vibratsioon, kohati...?
#1
Tervist !
Vajaksin veidi suunamist...

auto W202T 200K 98 manuaal
läbisõit 252 000 (aastas ca 35 000) minu käes olnud 3 aastat.

ca 30 000km tagasi tekkis vibratsioon sõidul üle 100km/h, täiesti tajutav vibratsioon kõigile autos istujatele kadus, kui auto peatasin, käik välja, pöörded maha - ja uuesti kohalt minema .

Järjekordne rutiinne õlivahetus Kadakas Imre juures - kahtluse põhjal ja väikse uurimise järel vahetati kardaani tugilaager - kõik muu tundus ok.

kuid Sümptomid ei kadunud.

Nüüd veidi aega tagasi juhtus käigukastiga selline asi, et tühikäigul tekkis tugev tiksumine, mis sõidul ei kadunud - esimesel võimalusel kodulähedasse töökotta kus tuvastati mingi kahe kasti laagri surm. Laagrid vahetati ja vahetati ka kasti õli. ( tähelepanek veel, et auto seisis nädala ja aku ots oli maas)

Kui auto kätte sain, oli sellega tehtud proovisõit ja kinnitati et on nagu uus (olin palunud veel vahetada käiguhoovastiku puksid ja mootoriõli ja asi oli tõesti tore - auto ju käes).

Siis aga ilmusid järgmised sümptomid mida kunagi varem pole olnud !

1. Teiselt ja kolmandalt käigult alla vahetades sidurit aeglaselt vabastades tekib "kõrin" - kunagi mingi autoga olen kogenud tuksis survelaagriga sama häält ( mainin veel , et selle autoga varem pole sellist asja olnud)

2. Vibratsioon on nüüd igapäevane asi !!!
Proovisin seismise ajal (käik väljas) natuke pöördeid tõsta - 1500 pöörde juures rahmeldab korralikult - aga ainult aeg ajalt. Linnas proovisin vähemalt 5 foori taga sama teha, neist 2 taga auto raputas nii mis õudne, 3 korral ei teinud midagi kahtlast.

Ja nüüd on sõitmise ajal sama vibratsioonitõbi mis tekkis aegajalt 30 000 km tagasi üsna sage külaline - eriti märkab seda järsemal kiirendamisel.
Vaikselt kiirust kogudes võib autoga sõita päris probleemivabalt, kuid gaasi andes 110km/h kiirendades on 2 korral 5st vibratsioon selline, et targem on auto jälle korra seisma jätta tee äärde ja uuesti vaikselt startida.

Peale kasti vahetust läksin samast töökojast läbi kus olin kasti laagrite vahetusel kogenud väga head klienditeenindust - seekord mul nii ei vedanud - töökoja üks omanikest istus autosse, alguses oli tal väga paha tuju - ja sain ka veits sõimata ( ilmselt jäi talle mulje, et ma vihjan nende kastiremondi kahtlasele kvaliteedile ). Tegime proovisõidu ja nagu ikka Murphy seadus - autol neid sümptomeid tugevalt ei esinenud - käiku alla vahetades lasi ta muidugi siduri laksti lahti ja sellist "kõrinat" ei saanudki kuulda, vibratsiooni ka ei tekkinud sest ta ei kiirendanud vaid kogus madalate pööretega vaikselt kiirust - solvus vist jälle veits kui ütlesin et ma ise sõidan ja näitan.... aga see selleks - emotsioonid - igastahes soovitas ta uus auto osta - esiveoline -ütles et need mersud üldse teevad igasuguseid hääli ja et ma peaksin harjuma ja soovitas jälle näitama tulla kui midagi viga on ...

Ma nüüd sõidan - jõulud tulemas - vaja Tallinn-Tartu-Kuressaare-Tallinn ots teha ja süda ei anna rahu...
Vasta
#2
paistab et miskit läheb tasakaalust välja?
hooratas-käigukast-kardaan. rohkrm ei ole ju minemas?
hooratas kinni?
käimakas korras?
kardaani tasakaalud peal ja korras?
kui need korras siis vast mõni puks, nagu mootori, käimaka, taga sillas mõni. rohkem nagu mõtteid pole.
siduri survekad hakkavad muidu küll kõrisema kui lõpp paistab.
Vasta
#3
Tundub nagu oleks mingi polt lahti ja/või sidur saba andmas?
Kas sidurikorv on korralik? Korvi mõni lamell äkki väsind?
Vasta
#4
anto123 Kirjutas:hooratas kinni?
käigukasti remondi ajal ei näpitud ei hooratast ega sidurit, selle läbisõidu juures ei ole hooratast vist keegi näppinud, kui läbisõit põhjustab hooratta aegajalise tasakaalust välja minemise? siis kuidas seda kontrollida?
anto123 Kirjutas:käimakas korras?
käigukast ei saa seesmiselt tasakaalust väljas olla ? siis oleks see ju pidev?
Käigukasti tugipukse ma pole kontrollinud.


anto123 Kirjutas:kardaani tasakaalud peal ja korras?
kardaani peale mõtlesin alguses ise ka, kuid see tugev vibra tekkis nagu mainitud seisva autoga foori taga pöördeid 1500 pöördeni /min tõstes . seega langeb kardaan hetkel mängust välja lisaks käigukastile.
anto123 Kirjutas:kui need korras siis vast mõni puks, nagu mootori, käimaka, taga sillas mõni. rohkem nagu mõtteid pole.
Nii et kas hooratas või puksid - paigal vibratsiooni korral siis mootori või kasti puksid ? aga kuidas puksid saavad põhjustada seda vibratsiooni aegajalt ?
anto123 Kirjutas:siduri survekad hakkavad muidu küll kõrisema kui lõpp paistab.
Proovisin ka kõrgematelt käikudelt alla vahetamist, 4 -> 3ndale ei tee sidur lahti libistades häält, samuti 5ndalt ->4ndale.. ainult madalamete käikude alla vahetamisel... siduri survelaager peaks tegema veel paremat häält kui nüüd veidi külma teeks ?
Vasta
#5
hents99 Kirjutas:Tundub nagu oleks mingi polt lahti ja/või sidur saba andmas?
Kas sidurikorv on korralik? Korvi mõni lamell äkki väsind?

See remondikoha omanik, kes peale kastiremonti proovisõitu tegi, arvas ka et ei midagi hullu, et ju on midagi siduri vahel...

Ühesõnaga, kast maha uuesti, ja vaatluse teel siduri poolepealt viga otsima ?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Naastrehvide vibratsioon maanteel nostromo 13 11,085 14-12-2010, 12:44 AM
Viimane postitus: nostromo
  keres vibratsioon kaljula 6 4,774 18-05-2009, 06:12 PM
Viimane postitus: Pets
  Vibratsioon mootoris narva 1 2,486 27-09-2007, 10:36 AM
Viimane postitus: narva



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne