Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K: Millist õli panna 722.608 aut. kasti???
#21
marek Kirjutas:
liiv Kirjutas:Kas on siis konkreetset näidet 722 6...  kohta,et kaua kestab vahetatud õliga kast rohkem
Miks sa mootoris õli vahetad? Sama hästi võiks küsida, et kaua vahetatud õliga mootor kestab... Äkki polegi pointi. Smile

Miks siis MB ei anna,et peaksid teatud mudelitel kastis ja sillas õli vahetama.
Vasta
#22
liiv Kirjutas:Miks siis MB ei anna,et peaksid teatud mudelitel kastis ja sillas õli vahetama.
Hea küsimus, aga see on kõigil nii (audi, bmw, mb). Kirjade järgi eluaegne õli, aga eluiga on umbes 7a (ei mäleta enam kuidas see tuli, aga kuskil öeldi see otse välja. Ehk siis pärast 7a't tuleks auto kuubikuks pressida) ja selle aja kestab ta vabalt ära.

Tegelikult on need "long life" service'd ka jamad, õige oleks ikka tavakasutuses 10-15k km tagant mootoris õli vahetada ja kastis 50-60k km. Aga kõik on selleks nii planeeritud, et klient ostab kalli auto ja et pärast oleks kulud minimaalsed. Ei saa ju sellist asja lubada, et konkurendi autot on odavam hooldada. Smile
Vasta
#23
Teeme siis natukene puust.
Millal tuli 722.6 kast - 90ndate lõpous ja W210 mudelitel. Palju on sellest aega mööda? Kas kasti õlid muutuvad ajas (kui neid arendatakse) paremaks või sitemaks? Peale seda tuli 7 kast. Tee väikene arvutus kui mitu korda vahetab 7 kast viiesest käike rohkem (mitukümmend protsenti rohkem). Kuna seitsmes kast on "kõvema" loogikaga siis on ka tema käiguvahetus sujuvam - loe:temp tõuseb sidurites rohkem. Seda ei kannatuanud välja 12 klassi õli - tekkisid MEGA probleemid uute sõidukitega mille lahendus saabus koos 14 klassi õliga.
MB annab KOHUSTUSE 60 000 km järgi õli vahetada. See ei ole soovitus vaid KOHUSTUS remondiettevõtetele. Tõsi see kohustus tuli alles 2000+a, ehk hulga hiljem kui selgus, et õli ei ole eluaegne vaid tänu siduriketastetolmule ja temperatuurile muutub tema omadus (läheb libedaks). Need kaks on just NAG2 (7 käiku) puhul väga olulised.
Ma ausalt ei viitsi remondijuhendit ja õlide vastavustabelit erinevatele kastidele siia laadida - kui kohustus on vahetada iga 60 000 km järel ning ei ole lubatud kasutada 10 klassi õli.
Vasta
#24
R129 Kirjutas:Teeme siis natukene puust.
Millal tuli 722.6 kast - 90ndate lõpous ja W210 mudelitel. Palju on sellest aega mööda? Kas kasti õlid muutuvad ajas (kui neid arendatakse) paremaks või sitemaks? Peale seda tuli 7 kast. Tee väikene arvutus kui mitu korda vahetab 7 kast viiesest käike rohkem (mitukümmend protsenti rohkem). Kuna seitsmes kast on "kõvema" loogikaga siis on ka tema käiguvahetus sujuvam - loe:temp tõuseb sidurites rohkem. Seda ei kannatuanud välja 12 klassi õli - tekkisid MEGA probleemid uute sõidukitega mille lahendus saabus koos 14 klassi õliga.
MB annab KOHUSTUSE 60 000 km järgi õli vahetada. See ei ole soovitus vaid KOHUSTUS remondiettevõtetele. Tõsi see kohustus tuli alles 2000+a, ehk hulga hiljem kui selgus, et õli ei ole eluaegne vaid tänu siduriketastetolmule ja temperatuurile muutub tema omadus (läheb libedaks). Need kaks on just NAG2 (7 käiku) puhul väga olulised.
Ma ausalt ei viitsi remondijuhendit ja õlide vastavustabelit erinevatele kastidele siia laadida - kui kohustus on vahetada iga 60 000 km järel ning ei ole lubatud kasutada 10 klassi õli.
ok.7käigulisest ma saan aru ,et on vaja vahetada aga minu 96a.7226 peaks olema üpris pommikindel.Vähemalt hr.R129 asja selgeks teha,siiamaani 2a.olen saanud erinevaid soovitusi.Võtan ühendust.
Vasta
#25
kas nendel 722.6 kastidel saab ka õli taset ja väljanägemist kuskilt kontrollida?
Vasta
#26
liiv Kirjutas:ok.7käigulisest ma saan aru ,et on vaja vahetada aga minu 96a.7226 peaks olema üpris pommikindel.Vähemalt hr.R129 asja selgeks teha,siiamaani 2a.olen saanud erinevaid soovitusi.Võtan ühendust.

Esimeste aastate 722.6 kastid ei ole nii pommikindlad kui hilisemad. Muudatusi 722.6 kastides on ikka kümnete kaupa tehtud - alates tihenditest kuni lõpetades vedrude ning laagritega.

Aga kes nüüd ikka aru ei saa siis nii 722.9 kastidel on lubatud kasutada AINULT 14 klassi õli. 722.6 kastidel on lubatud kasutada ka 10, 12 klassi õli kuid seaina AINULT siis kui on vaja õli peale valada. Õlivahetusel on lubatud kasutada AINULT 14 klassi õli. Allpool väike dokument ka selle kohta.

Mõlematel kastidel on vahetuse intervall NÕUTUD 60 000 km. See nõue tuli 2004 aastal dokumendiga AP00.20-U-1208IB

Once at 39,000 mi:
Automatic transmission - oil and filter change
Transmission 722.9 AP27.00-P-2702W
Transmission 722.6 AP27.00-P-2702I
oil change (4MATIC models) AP28.00-P-2801P

Õli taset saab kontrollida ainult spetsiaalse vardaga ning töötemp peab õlige olema.


Manustatud failid
.pdf   231.1.pdf (Suurus: 283.22 KB / Tõmbamised: 27)
Vasta
#27
Täna käsib tehas ka 722.6 kastil vahetada õli 60 000 tagant ja vahetada see 14 klassi õli vastu ja keelab sinna panna 10 klassi õli. Siis on see kast tõesti pommikindel ja eluaegne. See, et iga endast lugupidav õlimüüija raiub rusikaga endale rinnale pekstes, ning näpuga kataloogis rida vedades,et 10 klassi õli võib 722.6 kasti panna, on igati normaalne.Ei olda lihtsalt viimase infoga kursis ja ega siis see kast selle peale kohe katki ka ei lähe. Sõideti ju sellega siiamaani. Kui aga MB on oma kõikidest originaal dokumentidest selle 10 klassi õli maha on kriipsutanud, siis on minuarust see piisav märk ja argument et saksapoistele seal juures midagi ei meeldi enam .Väidetavalt ka w203 ja W211 käigukasti vahejahuti tihendite lagunemine ja glükooli sattumine kasti õli hulka on 10 klassi õli kätetöö.
Vasta
#28
Praegu on laiali pea 400th 10klassi õliga sõitnud 98.a. 722.608 kast. Kettatd on kõik ühtlaselt kulunud, kuid ei vaja välja vahetamist. Tihendid on arvestades vanust/läbisõitu täiesti tavalises seisus.(Ja õli on vahetatud rohkem kui 100th km järel.). Ainsad asjad mis töölepingu lõpetanud on tagumine vabajooksu sidur ja esimese/tagumise võlli vaheline puks kulunud.
Tegemist on tüüpvigadega. MB on täiustanud sidurit(14 "pulga" asemel 20) ja puks on asendatud nõellaagriga.

Lihtsalt väike näide.
Vasta
#29
Palju selle 236.14 liiter maksab?

Huvitav kas Silber ikka vahetab garantii ajal kastis õli kui esimesed 60000km täis saab? Pole taiband küsida, aga tekkis väike kahtlus.
Vasta
#30
Kait milline käigukasti õlitoru kork oli? Mis värvi see pisike nippel seal oli? See 400 000 km pidi keegi küll veerand gaasiga vist sõitma Smile ning autot eriliselt hoidma. Ma olen näinud 150 000 km läbinud V8 mootoriga iseneid kus kastist muda välja voolab.

Silber müüb 14 klassi üli vist 260 EEK liiter (oli vist selline hind).
Vasta
#31
Eks õlidega ongi niii.....mina sain ka hilja aegu õlidega lähemalt tutavaks ja kui on mure siis minu targemad sõbrad aitavad sind. Kui tõsine jama siis pane ps. sõnum ja võtan ühendust!!!!
Vasta
#32
Thumbsup
Sulo Kirjutas:Eks õlidega ongi niii.....mina sain ka hilja aegu õlidega lähemalt tutavaks ja kui on mure siis minu targemad sõbrad aitavad sind. Kui tõsine jama siis pane ps. sõnum ja võtan ühendust!!!!
Vasta
#33
R129 Kirjutas:Kait milline käigukasti õlitoru kork oli? Mis värvi see pisike nippel seal oli? See 400 000 km pidi keegi küll veerand gaasiga vist sõitma Smile ning autot eriliselt hoidma. Ma olen näinud 150 000 km läbinud V8 mootoriga iseneid kus kastist muda välja voolab.

Silber müüb 14 klassi üli vist 260 EEK liiter (oli vist selline hind).

722.6 kork on musta värvi. Kui ma ei eksi siis korgi lukusti oli punane. Miks küsid??
Vanematel, millel oli korgi all ka varras nedel oli punane kork.

Loomulikult on asi juhis kinni. V8 on ka midagi muud kui 130kw diisel.
Ma olen ju ka näinud kaste mis on sõitnud ~100th mille on naisterahvas kuskile lumevalli kinni ajand ja lihtsalt sisu ära "põletanud"Icon_smile

PS. sebisin endale just Shelli ATF 3403-M115 ~60kr/l. Millel pole muidugi erilist vahet kui kasti remondi hind on ~17th kr. Aga kui kasti remondi suurusjärk on ~2000.- siis on õli hinna vahe 8L pealt ikka päris tuntav.

Ise usun, et sõitis see masin 400th .10 õliga, sõidab ka edaspidi selle õliga.
Vasta
#34
Huvitav lugemine.

Milleks üldse küsida, kui omadele tõekspidamistele kindlaks jääda.

Illustreeriv näide.

Küsija: Millist õli sisse valada?
Vastaja: Vali xxxxxx õli, sest see on yyyyyy ja sobib just zzzzzzzz kastidele.

Küsija: Mul savi, olen alati kasutanud ****** õli ja midagi pole VEEL juhtund.
Vastaja: Palju õnne siis!
Vasta
#35
soovitan vaadata esimese postituse aastat! Jään oma tõekspidamistele kindlaks kuna vastus, et "mb ei luba kasutada" pole minu jaoks antud kasti puhul argument! Mind huvitaksid rohkem reaalsed kogemused mitte mingi turundusnippidega pooleks välja antud määrused. Ja selles teemas võiks ikkagi olla 722.6 kasti õliga seonduv, mitte naistefoorumi jutt nagu eelkõneleja kirjutis. Aitäh!
Vasta
#36
Tänks, ma olengi piisavalt naiselik mees. Ära nüüd ärritu, sest ma ei võta seda väga pahatahtliku solvanguna. Crybaby

Mul on samuti omad eelistused ja välja kujunenud/kujunemas väljavaated, seepärast ma ei küsigi millist õli ma peaksin valima ja selle üle vaidlema, kuigi....

....kuna ma tõesti automaatkastidega nii palju sina peal veel pole, siis küsisin Jürgeni (R129) käest ja arvestan tema, kui ASJATUNDJA nõuannet.
Vasta
#37
Loomulikult, ega polegi eesmärk tüli norida....peace.


Ja tegelt on ju hea teda, mida Mercedes-Benz lubab ja keelab ja soovitab ja loomulikult tuleks "tavakasutajal" kindluse mõttes tegutseda nii nagu valmistaja tehas soovitab. Lähed silberisse, viskad teh passi ja pleki letti ning valad saadud õli sisseIcon_smile

Ma lihtsalt ootasin siia kommentaare inimestelt kellel on konkreetselt mingeid probleeme tekkind seose õli kasutusega aga jahh....kui palju meist siin ikka sellise kogemusega on ja eks seda ole ka raske kindlaks teha kas vea on põhjustanud õli või vale inseneritöö datailide ning materjalide valikul.


OT. Millega R129 siis täpsemalt tegeleb??
Vasta
#38
kait Kirjutas:
R129 Kirjutas:Kait milline käigukasti õlitoru kork oli? Mis värvi see pisike nippel seal oli? See 400 000 km pidi keegi küll veerand gaasiga vist sõitma Smile ning autot eriliselt hoidma. Ma olen näinud 150 000 km läbinud V8 mootoriga iseneid kus kastist muda välja voolab.

Silber müüb 14 klassi üli vist 260 EEK liiter (oli vist selline hind).

722.6 kork on musta värvi. Kui ma ei eksi siis korgi lukusti oli punane. Miks küsid??
Vanematel, millel oli korgi all ka varras nedel oli punane kork.

Loomulikult on asi juhis kinni. V8 on ka midagi muud kui 130kw diisel.
Ma olen ju ka näinud kaste mis on sõitnud ~100th mille on naisterahvas kuskile lumevalli kinni ajand ja lihtsalt sisu ära "põletanud"Icon_smile

PS. sebisin endale just Shelli ATF 3403-M115 ~60kr/l. Millel pole muidugi erilist vahet kui kasti remondi hind on ~17th kr. Aga kui kasti remondi suurusjärk on ~2000.- siis on õli hinna vahe 8L pealt ikka päris tuntav.

Ise usun, et sõitis see masin 400th .10 õliga, sõidab ka edaspidi selle õliga.

KLui on punane "nippel" siis on esindus tehase korgi maha võtnud. Originaalis olev must kork ning nippel asendatakse musta korgi ja punase nippliga. TÕSI korki on võimalik ka nii maha võtta, et midagi aru ei saa, kuid käigukasti remontide ja teiste tööde juures (kus õli vahetatakse) on kirjas, et tuleb uus kork panna, et pärast oleks tuvastatav mitte originaal õli kastis. Nii, et vaevalt ta sama maslõõbiniga 400 tuhat käis.
10 klass on hea valik - auto kestab kindlasti hulka aastaid edasi, eriti kui talda ei anna ning mootoril ka võimu vähe mistõttu sidurikettad ei saa piina.

Aga võimsamatel pillidel - täna just üks 500 CL (ls 100 000 km) - oli meenuatas õli moodi ollust. Samamoodi oli ABC vedrustuse pump juba õhtal - sest ka seal ei käskinud tehas aloguses õli vahetada. nüüd on parandatud - on juba uus ja peenem filter ning õpetus kuidas pesu teha. Otsest käsku ABC õli vahetada vist veel ei ole - aga küll see millalgi tuleb Smile Julgen arvata, et 70 % ABC vedrustusega pillidel (mille läbisõit on üle 100 000) on pumbad juba hõredad, aga noh see teine teema.

Ning vastus su küsimusele - MB on lihtsalt hobi minu jaoks, leib tulab muu tööga lauale.
Vasta
#39
No nipli värvuse koha peal pead ei anna, liiga palju neid näinud aga ilmselt oli punane. Ja egas ma arvagi et 400th sama vedelikuga, ma lihtsalt oletan, et sama tüüpi vedelikuga. Samas pole mul ka mingit infot millal mb .10 õli kasutamise keelas....nii et jah. Et tegelikult on super hästi vastu pidanud kast. Arvestades seda, et konksuga universaalmasin ja viimased 2.a. suhteliselt rasket kaatrit vedanud, vette lasknud ja välja tõmmanud.

Kui mul oleks võimasm, v8 pill ja vaja, et asi ikka kestaks siis ei oleks minu jaoks üldse mingit valikut alla .14 õli, koormus kastile on ju nagu öö ja päev.

Jahh..ei saa mina ka aru miks on vaja mõned agregaadid "hooldevabaks" märkida ja hiljem avastada et oi....peaks ikka vist hooldama - ei taha teised kesta eriti kauaIcon_smile
Vasta
#40
Tere! Enda harimise mõttes uurisin siin antud teema püstitust ning üleüldisemalt natuke automaatkastiõli teemat. Tutvusin erinevatel kodulehtedel erinevate firmade toodanguga (Mobil, Valvoline, Addinol, Gulf, Shell jnejne). Enamus õlisid, mis pakutakse vastab heal juhul MB 236.10 nõuetele. Nt Shell ATF 3403-M115, Gulf Multi-Vehicle ATF. Valvoline ei pakkunud midagi. Addinol parim oli ATF II E (MB 236.8). Mobil pakkus natuke paremaid asju – ATF 3353 (236.12) ja ATF 134 (236.14). Kahjuks ei paista Mobili esinadajad Eestis (Morbela) selliseid tooteid müüma. Leidsin ka minu jaoks müstilise Febi-Bilstein kaubamärki kandva käigukastiõli, mis täidab nõuded MB 236.12.
Olen foorumist lugenud ja oma arunatukesega mõistnud, et eelistada tuleks 236.14 õli ehk siis sisuliselt ainult Mobili oma, mida peab minema Silberist ostma. Tunnistan ausalt, et ei tea täpselt auto peal oleva kasti markeeringut. Tegu a-klassiga, bensukaga (1,4), automaatkastiga, millel saab ise käike vahetada. Täpsustab äkki keegi, mis kastiga võib tegu olla ja mis siis õigem oleks 236.12 või 236.14. Kas Silberisse õli järgi minnes peab kanku endal kaasas olema või saab sealt mingi raha eest midagi? Tänud ette.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Käigukasti õli hen1 9 761 07-10-2022, 03:01 PM
Viimane postitus: hen1
  W210 722.6 5G-TRONIC käigukasti variandid dinowalk 2 670 01-05-2022, 05:52 PM
Viimane postitus: dinowalk
  W124 89a 300d automaatkasti õli jahutus torud Jozels 3 710 22-10-2021, 09:33 AM
Viimane postitus: v6sa
  Õli jahutus vedeliku paagis wolwer 3 1,103 23-01-2021, 10:00 PM
Viimane postitus: v6sa
  W211 E280 CDI 2007 140kw kasti asemele -165kw käigukast DaddyV 2 1,454 21-12-2020, 07:45 PM
Viimane postitus: Mbclk200
  W124 722.4 P ja N lüliti sm. pelle 6 3,767 20-02-2020, 12:00 AM
Viimane postitus: sm. pelle
  S124 300D õli probleem K6rvalt 6 3,388 18-10-2019, 07:49 AM
Viimane postitus: K6rvalt
  Käigukasti õli? Alan87 2 2,383 23-05-2018, 07:07 PM
Viimane postitus: Alan87
  Mis õli käib punnsilma manuaal käigukasti ? W210, 2.2cdi, 2000a. MV85 5 3,632 08-01-2018, 05:35 PM
Viimane postitus: MV85
  Mercedes-Benz w210 e270cdi mootori õli ja kogus ZEBRA111 1 3,171 26-11-2017, 08:57 PM
Viimane postitus: Randar



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne