Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
R129 Kirjutas:
Martin Kirjutas:Elementaarne liiklusviisakus:

sellistele blokkijatele keeran meelega peale

Ei aeta oma "õigust" taga - selle õiguse tagajärjel võib olla palju laipu.

Kui kõik niimoodi talitaksid, siis paraneks ka liikluse sujuvus, mis tähendab ka seda, et on hulge vähem närvilisi inimesi autoroolis.

Loe enda posti palun niiöelda ridade vahelt uuesti!

Eks vist näed isegi miks liiklus sujuvamaks ei lähe.
Ma saan su kibestumisest aru kui vahele ei lasta - jah, tõesti reastujal on LE järgi eesõigus (aga naga sa ise ütlesid ei pea kogu aeg seda õigust taga ajama)- suurim viga on minu arvates ise kohapeal kordnikku mängima hakata.
Ning kindlasti häirib neid mittevahelelaskjaid mingi tegevus - a´la kas reastud liiga hilja vahetult enne ristmikku vms. Teised pidid ootama ja siis tuleb üks mehike ja surub ennast vahele - mis õigusega küsivad nemad.
Ma ei tea, endal pole selliseid kogemusi väga ette tulnud - reastun piisavalt vara ära ja proovin teisi mitte häirida - punkt com.

Ps kui keegi on mulle TÄIEGA ette keeranud siis parim moodus korrale kutsumiseks talle kõrvale sõita ja siis naeratades õrnalt näppu viibutada - selline väikese lapse nooti nooti ilme endal näol . Enamus kordadel on vastu naratatud Icon_rolleyes ja õrnalt punastatud Icon_redface. Ei pea kätega vehkima
Eks sa said ise ka aru, mida ma mõtlesin. Ja ma ei rääkinud mingist vahele keeramisest, vaid korralikust ümberreastumisest. Teemast, kus liisel väitis, et tema ei saa vahele ja peab ootama heatahtlikku juhti, kes lõpuks lubab manöövrit sooritada. Samamoodi reastun ka mina piisavalt vara ja otsin ka selleks sobivat auku, et mitte kellelegi ette keerata. Kuid kui samal hetkel mingi vana arvab, et ta peab kindlasti su manöövri ära blokkima, vot siis ajab ikka marru küll.
Nii, et sel juhul ma rohkem muretsesin naispere pärast, kes sellise ülbuse all kannatavad ja seetõttu kilomeetreid varem juba kuskil vasakus reas jalgu jäävad. Kui nad aga teavad, et saavad iga kell vahetada rida, siis poleks ju seda probleemi. Mina isiklikult saan iga kord oma manöövrid tehtud ja selle pärast väga ei muretse.
Mis puutub sellesse, et mõni juht enne ristmikku kuhugile vahele tuleb, siis las tulla (jah, korraks teeb meele mõrudaks), lasen paar masinat enda vahele, siis koju jõuan ikka suht samal ajal - ma ei kaota ajas selle 1-2-3 koha loovutamise pärast.

Näpu viibutamine on selline asi, et tuimad huligaanid selle peale ei reageeri, neil täieasti ükskõik. Pigem reageerivad need, kes tahtmatult on mingi mitte just kõige korrektsema manöövriga hakkama saanud.

Ja selle õiguse tagaajamisega pidasin silmas rohkem maanteel toimuvat, kus osad "mendid" hakkavad möödujat takistama, lisades ise kiirust. Vaevalt, et linnas ümberreastudes mingeid suuremaid pauke saab tulla, pigem tekivad sellised väiksemad plekimõlkimised. Ja nõus sinuga, et suurim viga on kohapeal kordnikku mängima hakata.


PS! ridade vahelt võibki igasugu asju taga ajada, tähtis on asja mõte! Ma usun, et sa said must aru.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale! - Autor: Martin - 04-12-2008, 03:06 PM

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,236 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne