Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
#41
soul Kirjutas:
HotPapa Kirjutas:nonii...sai siis täna töölt koju sõidetud ja näe asja...tartus turu tänaval kesklinnas oli üks uus s-klass kupee endal esiotsa vastu puud maha sõitnud...esiots oli ikka päris maha niidetud...vb ilmub homme delfis artikkel:lol:

Auto kihutas Taaralinnas vastu tara
julm andmine käib praegu selle venna vastu kommentaarides: liiga võimas, liiga kallis, liiga noor ja üleüldse Mercedes-Benz :argue:
karm värk- kui kibestunult ennast välja elatakse. ise ei tea suurem osa sellest õnnetusest midagi. ei õigusta kedagi või midagi, aga suva lahmimine on ka ikka ajuvaba.
Vasta
#42
s6idufriik Kirjutas:
soul Kirjutas:
HotPapa Kirjutas:nonii...sai siis täna töölt koju sõidetud ja näe asja...tartus turu tänaval kesklinnas oli üks uus s-klass kupee endal esiotsa vastu puud maha sõitnud...esiots oli ikka päris maha niidetud...vb ilmub homme delfis artikkel:lol:

Auto kihutas Taaralinnas vastu tara
julm andmine käib praegu selle venna vastu kommentaarides: liiga võimas, liiga kallis, liiga noor ja üleüldse Mercedes-Benz :argue:
karm värk- kui kibestunult ennast välja elatakse. ise ei tea suurem osa sellest õnnetusest midagi. ei õigusta kedagi või midagi, aga suva lahmimine on ka ikka ajuvaba.

Tead midagi täpsemat rääkida?
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#43
ise tean ainult seda, et esiosa oli vägaväga sisse sõidetud, muud midagi. aga inimeste reaktsioon ajab närvi mustaks lihtsalt. oleks mingi oblääd sõitnud posti maha, poleks ju kedagi huvitanud.
Vasta
#44
hm ma ei imesta. Ja sellised kommentaarid on paraku juba "tavaliseks" muutunud, katk levib delfist...
Vasta
#45
jah ja kui mul on 2 autot 1 maksab 100k teine 3k ja kes üldse hindab, kui palju sinu auto maksab??
rauntz Kirjutas:
marek Kirjutas:1 trahvi suuruse määrja võiks olla suhtes auto turuhinnaga:
100k maksev auto, trahv x1
200k maksev auto, trahv x2
300k maksev auto, trahv x3

Oot, et ma olen siis nagu rohkem süüdi, kui mul kallim auto jah :confusedangry:
Ei, sõbrad, nii ei lähe...

Jätkaks siit:
10k maksev auto, trahv x 0,1
5 k maksev auto, trahv x 0,05
jne.
Vasta
#46
Teatavasti Soomes on trahvi suurus kinni trahvitava sissetulekust. Minuarvates parim lahendus. Hetkel tõesti nii, et vaesem liikleja peab iga päev liikluses oma viha, mille lambad tema ümber tekitavad, alla neelama, samas kui mõni rahatuus valimatult reegleid rikub ja konstaableid mõnitab.
Vasta
#47
Niii...mõned tänase hommiku ajuinvaliidid! Süüdimatult kasutatakse ühisõidukile mõeldud sõidurada. Ja siis kui politseid näevad reastuvad ruttu, vaheletrügides, ringi. Rõhutan et tegemist ei olnud autodega mis tahtsid peatuda või siis kuskile ära keerata.

Täna hommikul, Paldiski mnt. Meremeeste haigla vahetusläheduses.

Panen siis pildid!


   
   
   
Vasta
#48
Vaatan et HR:Sulo on asja päris vihaselt ettevõtnud ... tore et neid maailmaparandajaid ikka leidub aga kurb on see et šittagi ei muutu!
Meie liiklus on lihtsalt liiga haige ja pole midagi teha ja ei suudetagi ega iga posti või ristmiku juurde võmmi panna ei jõuta.
56562200
Vasta
#49
meie liikluse teema on hetkel puhas populism. ei ole ta nii hull midagi. mujal veel hullem, meil täitsa normaalne.
Vasta
#50
marko600 Kirjutas:meie liikluse teema on hetkel puhas populism. ei ole ta nii hull midagi. mujal veel hullem, meil täitsa normaalne.

alati on kusagil hullem
perpetum mobile
Vasta
#51
Just sain teada, et mina jäin ca kuu aega tagasi osalenud liiklusõnnetuses süüdi. Lubatud kohas, lubatud kiirusega möödasõidul sõideti külge sisse siis(juht ütles, et nägi mind alles, siis kui sooritas pööret). 3500.- trahvi + auto parandamine (20k) + asjaaajamine + muud kulud...fakin Eesti liikluskultuur - pole lihtsalt võimalik.
Asju saab vist tänapäeval ainult kohtu kaudu õigesti lahendada. Tavaliselt käibki see asi nii, et vahet pole mismoodi juhtum toimus, kes noorem(mina, esmased load), see loomulikult süüdi, juhtis veel mersut kah.
Pärast seda, kui politsei ütles, et mina olen raudselt süüdi, hakkas alles osalejaid üle kuulama. Tore.
Vasta
#52
marko600 Kirjutas:meie liikluse teema on hetkel puhas populism. ei ole ta nii hull midagi. mujal veel hullem, meil täitsa normaalne.

Ei ole normaalne, ei.

Loomulikult on kodanikke, kes peavadki sellist üle laipade minevat tegevust normaalseks. Mina mitte.

Iseasi, kas selline piltidega ja kampaaniakorras toimuv, kiirelt unustatav hoogtöö vilja kannab. Mistõttu ma sellist käitumist ka taunin. Kui võimalik, siis kodaniku kuuldes.:evil:

Keegi, oli vist taadu, irjutas eelmisel lehel ilusti: kõige paremini mõjub eeskuju. Just seda loodan parandamatu pessimistina ka mina. Ning üritangi elada-liigelda nii, et teisedki ära mahuks:hump:
Vasta
#53
hents99 Kirjutas:Just sain teada, et mina jäin ca kuu aega tagasi osalenud liiklusõnnetuses süüdi. Lubatud kohas, lubatud kiirusega möödasõidul sõideti külge sisse siis(juht ütles, et nägi mind alles, siis kui sooritas pööret). 3500.- trahvi + auto parandamine (20k) + asjaaajamine + muud kulud...fakin Eesti liikluskultuur - pole lihtsalt võimalik.
Asju saab vist tänapäeval ainult kohtu kaudu õigesti lahendada. Tavaliselt käibki see asi nii, et vahet pole mismoodi juhtum toimus, kes noorem(mina, esmased load), see loomulikult süüdi, juhtis veel mersut kah.
Pärast seda, kui politsei ütles, et mina olen raudselt süüdi, hakkas alles osalejaid üle kuulama. Tore.

Fakti küsimus... Esimese asjana tuleb pähe küsida, kas suunatuli oli tal sees enne Sinu möödasõitu? Sõitsid mööda pealteel? Kiirust ei ületanud? Kuhu pööraja Sinu autot tabas: esitiiba või alles tahapoole?

Üldiselt on olemas ka LKF, kuhu saab kahtlasi lahendeid edasi kaevata. Ja lõpuks muidgi kohus...
Vasta
#54
Jah eks mõnede liiklejate suhtumine teistesse annab ikka soovida. Liigun ise suur-sõjamäe vahet ja tihti kui lasnamäe poolne suund umbes siis mõned kasutavad kõnniteed oma sõidureana, sest see ehitati ju piisavalt suur, et mahuks autoga seal sõita ja jalakäijad ka veel-vot siis pigistad sõrmenukid valgeks rooli peal hambaid krigistades, et kui kätte saaks siis nüpeldaks raiskasid. Aga jah üldiselt ajavad närvi mind need vahele trügijad kes trügivad sealt kus tglt ei tohiks autoga sõita nt. kuskilt kõnniteelt, haljasalalt, bussi taskust jt sellistest kohtadest. Mina neile igaljuhul teed ei anna ja robustselt lükkan nina ette, et vahele ei saaks. Hommikuti viljandi mnt on ka pikk rivi siis ka paljud sõidavad kas paremalt tee pervelt või siis kõvemad mehed vastasuunas tee perve pealt tekitades siis kolm rida. Muidugi olen ise ka vahele trüginud aga seda siis kui ootan kuskilt välja pöördel või kiirendus rea lõppedes kui sind vahele ei lasta.
Vasta
#55
hents99 Kirjutas:Just sain teada, et mina jäin ca kuu aega tagasi osalenud liiklusõnnetuses süüdi. Lubatud kohas, lubatud kiirusega möödasõidul sõideti külge sisse siis(juht ütles, et nägi mind alles, siis kui sooritas pööret). 3500.- trahvi + auto parandamine (20k) + asjaaajamine + muud kulud...fakin Eesti liikluskultuur - pole lihtsalt võimalik.
Asju saab vist tänapäeval ainult kohtu kaudu õigesti lahendada. Tavaliselt käibki see asi nii, et vahet pole mismoodi juhtum toimus, kes noorem(mina, esmased load), see loomulikult süüdi, juhtis veel mersut kah.
Pärast seda, kui politsei ütles, et mina olen raudselt süüdi, hakkas alles osalejaid üle kuulama. Tore.

Jube vaieldav asi aga kas ei ole nii, et enne vasakpööret peab veenduma mõõdasõitjate olemasolus. Pole selle liiklusseadusega kursisCool aga äkki annaks otsida sarnaseid lahendeid mis räägiksid sinu kasuks ning nendele viidataExclamation
Vasta
#56
hents99 Kirjutas:Just sain teada, et mina jäin ca kuu aega tagasi osalenud liiklusõnnetuses süüdi. Lubatud kohas, lubatud kiirusega möödasõidul sõideti külge sisse siis(juht ütles, et nägi mind alles, siis kui sooritas pööret). 3500.- trahvi + auto parandamine (20k) + asjaaajamine + muud kulud...fakin Eesti liikluskultuur - pole lihtsalt võimalik.
Asju saab vist tänapäeval ainult kohtu kaudu õigesti lahendada. Tavaliselt käibki see asi nii, et vahet pole mismoodi juhtum toimus, kes noorem(mina, esmased load), see loomulikult süüdi, juhtis veel mersut kah.
Pärast seda, kui politsei ütles, et mina olen raudselt süüdi, hakkas alles osalejaid üle kuulama. Tore.
Liikluseeskiri §100. Pöörates ristmikevahelisel teel vasakule või tagasi, peab juht andma teed vastusõitvale ja temast möödasõidul olevale juhile.

St kas laks toimus ristmikul või mitte? Lisaks, mis paragrahvile viidati süüdistuses, mingi alus peab ju olema!

veel (kuna ei tea asjaolusid, panin võimalikke seotud paragrahve):

§96. Kui sõidukite liikumisteed lõikuvad ja sõidujärjekord ei ole käesolevas määruses mujal määratud, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale sõidukijuhile.

§101. Eraldusribaga teel tohib väljaspool asulat vasakule või tagasi pöörata vaid kohas, kus on vastav liiklusmärk «Sõidurajad ja -suunad», ja tagasi pöörata vaid kohas, kus on märk «Tagasipöördekoht».

§132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
1) ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu;
2) ees sõitev juht pole andnud vasaksuunamärku;
3) möödasõiduks kasutatav rada on vajalikus ulatuses vaba;
4) möödasõitu lõpetades saab ta naasta pärisuunavööndisse, ohustamata ja takistamata juhte, kellest ta mööda sõidab.

§135. Mööda sõita ei tohi:
1) ristmikul ja ristmiku vahetus läheduses sellele suubuval teel, välja arvatud selline ristmik, kus teistest suundadest lähenevad juhid peavad andma teed;...
Vasta
#57
Üks meie seast käis kunagi kohut vaieldava avarii pärast, jäi kaotajaks...
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#58
hents99 Kirjutas:...juht ütles, et nägi mind alles, siis kui sooritas pööret...

See ei tohiks liikluseeskirja valguses küll mingi argument olla. Võimalik küll, et nii oligi (kui vaatas peeglisse hetkel, kui olid peeglite jaoks pimedas alas ja pani siis vasakule minema), aga see pole vabandus. Endalgi on juhtunud paar korda (küll vähe teine olukord), et ristmikul paremalt tulev sõiduk pole vaatamise hetkel nähtav (täpselt piilari taga), aga on õnneks läinud ja õigel ajal siiski pidurdada jõudnud.
Vasta
#59
Mina jäin võitjaks umbes samas situatsioonis!
Vasta
#60
Sulo Kirjutas:Invaliidi märk peab olema esimese ja tagumise akna peal või siis nähtaval kohal. Seisin seal jupp aega aga invaliidimärki ei täheldanud!

invamärk on tihtilugu ees, sest neid märke, mis annavad õiguse parkida invakohale jms, antakse ainult üks. See on selline plastikust kaart, millel on nii nimi kui ka pilt tagaküljel!

Aga eks troppe on liikluses palju!
Samas tahaks öelda ka Hotpapa'le, et kaupluste ja kaubanduskeskuste juures on ka olemas kohad kauba mahalaadimiseks, ehk siis ei pea selleks kohe mitte kasutama invakohti.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,152 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne