Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LE §180 ehk udutulede kasutamine?
#1
kuna mind kotiti mingi aeg tagasi, siis hakkas huvitama, et kuda selle asjaga siis ikka on. mis siis, et midagi ei tehtud.

*********

§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

(9) Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.

*********

ma loen siit välja, et udukatega ei tohi sõita ainult "selge" pilves ilmaga. :lol: kas keegi loeb siit midagi veel välja? Confusedilly:
Vasta
#2
Täpselt nii - sõnastus on halb. Üks sõber rääkis ka et hakati peedistama ja lasi liikluseeskirja välja võtta ning siis oli karp kinni. Sõitis päeval edasi ja ei miskit.
Eks ta selline vaieldav asi ole.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#3
veel 1 hea seadus:

§178. Sõidu ajal peavad mootorsõidukil põlema lähi-, ääre- ja numbrituled. Trammil peavad sõidu ajal põlema lähi- ja ääretuled. Haagisel peavad sõidu ajal põlema ääre- ja numbrituled. Valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid.

kui nüüd lugeda §180 siis võib lähitulede asemele kasutada ka udutulesid:

§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel

:lol:

edit: et kelle silma järgi hinnatakse 300m peal objekti või mis kellast kellani on valge aeg või millal või mis kell on hämar... :lol::lol:
Vasta
#4
See teema nii suhteline...mind ka kinni peetud sellepärast, aga hea on vaadata, et mõni viicib sellega tegeleda...kuna mind ajavad need vennad küll piisavalt närvi kes 24/7 udukatega kogu aeg sõidavad...ja enamusel näitavad need teab kuhu aga mitte udupiirile...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#5
Sama siin, mulle ei istu sellised tüübid, kes sõidavad selge ilmaga udutuledega. Vahest tekib tahtmine täistuledele lülitada ja vastata neile enamvähem samaga, kuid siiski, peaga vastu seina jooksmine pole tark tegu.
Teised vennikesed on ilma suunatuledeta sõitjad...aga see teine teema juba.
Vasta
#6
no kui on valida 1500kr pirn või 15kr pirn, siis mina valin 15kr pirn valges sõitmiseks, tulgu või "veduriprosedega" vastu. :lol:
Vasta
#7
marek Kirjutas:no kui on valida 1500kr pirn või 15kr pirn, siis mina valin 15kr pirn valges sõitmiseks, tulgu või "veduriprosedega" vastu. :lol:

Jah, Sina valid nii. Aga on mingi kogus jobusid sõidab nii 15 kr udu (mis on veel valesti reguleeritud:madSmile + 1500 lähituli + veel mingi tilulilu.

Udutulest lähitule ASEMEL saan aru. Aga udutuli+lähituli... arusaamatu.
Vasta
#8
Selle kohta tekkis küsimus, et kas W124-jal lähitulede kõrval asetsevad tuled on ikka lisatuled või ka udukad? Sest udukad käivad ju veel eraldi stange sees (E500-l näitex). Ning ei, ma ei sõida nende lisatuledega päevasel ajal kui on hea nähtavus vaid öösel.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#9
udutuled, valgusvihk paneb asja paika. Võib kasutada ka koos täistuledega pimedal ajal.
perpetum mobile
Vasta
#10
Mis lähitule pirn maksab 1500 kr? Pole ju xenoneid sul ees?... Mingid ime coolblued?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#11
Eile käisin just samal teemal ühe elektriku käest uurimas seda maailma. Udukat päevatule asemel siiski tegelikult kasutada ei tohi ja pidavad 3k trahvi saama isegi.

Lahendus asjale on panna sinna alla stangesse (või stange peale) päevatuled. Markeering pidi olema erinev neil ja päevatulede vastu pole politseil midagi öelda.

Kuna endal stanges ümmargused udutule augud sees ja tühjalt pole just kõige kenam, siis otsingi hetkel sinna sobivaid päevatulesid ning lasen need panna ploki, et käivitades koos parkidega kohe põlema läheksid. Pooltuled peale keerates peaks need ära kustuma. Aga siis ei anna need efekti udutuledena.
Vasta
#12
soo Kirjutas:Eile käisin just samal teemal ühe elektriku käest uurimas seda maailma. Udukat päevatule asemel siiski tegelikult kasutada ei tohi ja pidavad 3k trahvi saama isegi.
jutuks hea kyll, loe seadust. kui üldse ei põle siis võivad teha kuni 3k. pole veel kuulnud, et keegi oleks saand trahvi tulede mitte põlemise eest või valede tulede põlemise eest...
Vasta
#13
Sain hoiatuse kunagi, kuna olin jublaka küll esimesse asendisse keerand aga polnud teda ülespoole sikutanud, seega sõitsin parkidega. Trahvi pole küll keegi teinud, et valed tuled põlevad, selles suhtes marekiga nõus.
perpetum mobile
Vasta
#14
Lõuna eestis olen saanud trahvi(300 EEK) udutuledega päevatulede asemel sõitmise eest ja paar korda kesk eestis olen saanud hoiatuse, mitte küll MB-ga. Aga seadused on meil kord sellised, et neid võib lugeda mitmeid moodi.:pissed2:
RENTIDA THULE KATUSEBOX! Diagnostika. Autode elektroonika remont. Webasto diagnostika/remont. Auto konditsioneeride kontroll/survestamine/täitmine. Tel. +3725145023 Puksiirabi +37255558678
Vasta
#15
tegelt on see udutuledega sõitmine puhas pederastia (vabandan väljenduse pärast). mida kuradit te sellega saavutate? eriti arusaamatu on see, kui inimene viitsib automaattulede olemasolu korral spetsiaalselt ja eraldi neid iga jumala kord neid sisse lülitada.
Vasta
#16
meego Kirjutas:Lõuna eestis olen saanud trahvi(300 EEK) udutuledega päevatulede asemel sõitmise eest

no nüüd on võimalus ölda, et tutvu §180ga, seltsimees kottija.


ervg Kirjutas:tegelt on see udutuledega sõitmine puhas pederastia (vabandan väljenduse pärast). mida kuradit te sellega saavutate?

mina ei saa aru jälle mida osad kiunuvad nende tulede üle, äkki seletad mis on sinu kiunu põhjuseks?
Vasta
#17
ervg Kirjutas:tegelt on see udutuledega sõitmine puhas pederastia (vabandan väljenduse pärast). mida kuradit te sellega saavutate? eriti arusaamatu on see, kui inimene viitsib automaattulede olemasolu korral spetsiaalselt ja eraldi neid iga jumala kord neid sisse lülitada.
Olen nõus samad laused kirjutama.
Aga ju siis on äge nii sõita,peaks ka proovima.
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#18
Mida rohkem blingib, seda uhkem.
Vasta
#19
marek Kirjutas:mina ei saa aru jälle mida osad kiunuvad nende tulede üle, äkki seletad mis on sinu kiunu põhjuseks?

nagu ka kuskil eelnevates postides mainitud: paljudel kodanikel on udutuled taevasse näitama regullitud ja seega lihtlabaselt pimestavad. võrdlemisi ebameeldiv on kui selliseid idikaid kõik kohad täis on kes teisi oma udukatega kotivad ja ise arvavad et see ilgelt cool on. tegelt on ju nõme väita, et "teeb auto ilusamaks". kui sul nii kole auto on, et ei kannata ilma udutuledeta sõita, siis mine ja osta uus, mis on ilusam Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin ja pealegi, miks peaks huvitama juhti kas ta auto on ilus või mitte? 80% ajast näed sa oma autot ikkagi seestpoolt ja kui udutuled ilule nii palju juurde annavad, lase siis nad endale armatuurlauda spidoka ja tahhoka alla paigaldada nii et sul endal ka nende põlemist näha õnnestuks Big Grin
Vasta
#20
ervg Kirjutas:nagu ka kuskil eelnevates postides mainitud: paljudel kodanikel on udutuled taevasse näitama regullitud ja seega lihtlabaselt pimestavad. võrdlemisi ebameeldiv on kui selliseid idikaid kõik kohad täis on kes teisi oma udukatega kotivad ja ise arvavad et see ilgelt cool on.
no kui hakata rääkima et pimestavad, siis ma võin julgelt väita, et neid kellel on lähituled reguleerimata või üldse puruks(kinnitused näiteks) ja pirnid valesti pesas on tunduvalt rohkem kui neid kes sõidavad udukatega ja mis näitavad "lennukeid". ise topidud xenonitest ja võimalikult üles regeullitud xenod on ikka kordades hullemad kui mingi väike udukas. "huvitav" kumb rohkem pimestab, kas regullimata udukas või lähituli? tundub, et tegu lihtsalt mingi uduka kompleksiga. :lol:

kuna siin vist enam asjalikku juttu ei tule seoses §180ga siis edaspidiste "fleimide" vältimiseks võiks vist teema lukku panna varsti.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Loll küsimus, kuid ehk keegi oskab aidata toix88 11 7,978 18-12-2016, 01:49 AM
Viimane postitus: kaupo51
  Mercedes-Benz C 180 Kompressor Avantgarde BlueEfficiency 115kW urri 0 2,396 11-08-2014, 10:21 AM
Viimane postitus: urri
  Mercedes-Benz Welt Berlin ehk Mersumaailm Berliinis Packman 10 9,913 31-10-2013, 10:19 PM
Viimane postitus: Packman
Big Grin Leidsin aardelaeka, kuidas edasi toimetada ehk kuidas münte puhastada? Karl 18 22,131 22-04-2011, 12:41 AM
Viimane postitus: siku77
  MB Nightmare ehk kohutavad MB'd Harry 60 60,440 27-02-2011, 11:52 AM
Viimane postitus: fromtallinn
  Minu eksirännakud ehk kuidas ma jõudsin Mercedeseni. puruvana 27 22,030 30-01-2011, 10:50 PM
Viimane postitus: cornah
  Tuledega vilgutus ehk "diskorid" on teel! QULLIVER 67 40,732 16-01-2010, 05:12 PM
Viimane postitus: Rait
  MB Klubi garaaz, ehk koht, kus saad ise oma autot järele aidata. Kalev 26 20,162 27-01-2009, 12:43 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Palun laenuks MB Comand 2,0 ehk DXII Navi paati Norra ja Rootsi Rolz 0 2,274 21-10-2008, 12:10 AM
Viimane postitus: Rolz
  K: Oskab ehk keegi midagi arvata? Janter 2 2,618 04-09-2007, 11:55 AM
Viimane postitus: v6sa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne