Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Retrofit BI-LED moodulid
#1
Tervitus!
Küsimus, et kuivõrd legaalne on asendada xenon moodulid nn. retrofit BI-LED moodulite vastu?
Kui vahepeal sõita kaasaegsema autoga, siis tundub, et vanade mersude xenon tuledega ei näe mitte midagi. Klaase ja läätse võib pesta ja poleerida, aga tulemus ikka lahja. 
Kaugtuledega nagu pole probleeme, küsimus pigem lähitulede asendamises.
Suurimad sõbrad: relakas, keevitus, pahtel,
Vasta
#2
Vahetavad ja mõne inimese kogemuse järgi probleeme ei ole. Kõikidel neil autodel tuledepesurid ja automaatne kõrguse reguleerimine.
Allolevalt leheküljelt võib lugeda, et võib ja ei või ka. Kui tüübikinnitus lubab sellel autotulel erinevaid valgusallikaid kasutada, siis ei ole probleemi.
Huvitav kui tüübikinnitust ei ole, kas siis on see võimalik üksikkorras saada!?
https://www.tehnoulevaatus.ee/e-reegel-n...usseadmed/

Xenon-id on vahetatud, minu kogemuse järgi umbes 2 aastase kasutamise järel hakkab valgusjõud vähenema.

Arvestada tuleb ka 103 probleemiga, inimesed vananevad ka.
Vasta
#3
(18-04-2024, 07:33 PM)väikemees Kirjutas: Vahetavad ja mõne inimese kogemuse järgi probleeme ei ole. Kõikidel neil autodel tuledepesurid ja automaatne kõrguse reguleerimine.
Allolevalt leheküljelt võib lugeda, et võib ja ei või ka. Kui tüübikinnitus lubab sellel autotulel erinevaid valgusallikaid kasutada, siis ei ole probleemi.
Huvitav kui tüübikinnitust ei ole, kas siis on see võimalik üksikkorras saada!?
https://www.tehnoulevaatus.ee/e-reegel-n...usseadmed/

Xenon-id on vahetatud, minu kogemuse järgi umbes 2 aastase kasutamise järel hakkab valgusjõud vähenema.

Arvestada tuleb ka 103 probleemiga, inimesed vananevad ka.

Paberi pealt lugedes ei tohi.
Aga nagu Sa mainisid,siis enamasti probleeme pole.
Auto peab ise viisakas ja tehniliselt korras olema lihtsalt.

Ja xenoni valgusjõud hakkab tegelt peale 100 tundi juba vähenema.Tehnoloogilised eripärad...
Mina vahetan korra aastas enda omal pirne.Ma kasutan muidugi Philipsi ExtremeVisioneid ka.Neil tavapirniga juba eos lühem eluiga.Samas on peale 1a neil rohkem valgust alles,kui Philipsi tavapirnil uuest peast...


Alar.
Vasta
#4
(18-04-2024, 09:17 AM)MAV Kirjutas: Tervitus!
Küsimus, et kuivõrd legaalne on asendada xenon moodulid nn. retrofit BI-LED moodulite vastu?
Kui vahepeal sõita kaasaegsema autoga, siis tundub, et vanade mersude xenon tuledega ei näe mitte midagi. Klaase ja läätse võib pesta ja poleerida, aga tulemus ikka lahja. 
Kaugtuledega nagu pole probleeme, küsimus pigem lähitulede asendamises.

Legaalsus sõltub ülevaataja tujust.

Aga tulede parendamiseks on erinevad moodused.Mul enda omad Näitavad tehase versioonist nüüd veidi paremini ja lähituled on ikka väga OK.Ma tahaks just kaugtuld juurde saada.Aga Bi-lediks ei muutu xenon muidugi kunagi.Õigesti valitud  led moodul on xenonist alati parem.
Mul klientidele erinevaid tulesid lastud korda teha ja on saanud neid ikka võrrelda...
Kõik on rahakotis kinni.



Alar
Vasta
#5
Keegi oskab seda ka kommenteerida, et kui xenon ajab tuleklaasi piisavalt kuumaks ja see sulab talvel lumesajus lahti, siis kas see LED moodul ka seda suudab?
Mul on endal ka olnud hirmus tahtmine bixenon bi-lediks teha, aga ma pole julgenud just sellepärast, et kui klaas piisavalt ei soene, siis ma ei viitsi küll iga 5km tagant hakata käima õues tuleklaase puhastamas, et sõita näeks.
Ledbarid/ledprosed, mille klaas pole soojendusega igastahes ei suuda ennast lahti sulatada.
Vasta
#6
Mul ventikatega LED-id, luubid ja pärisklaasist klaasid.
Pole veel olnud, et esitulele mingi jää- või lumekiht tekib, ilusad säravad on. (kusjuures tarve vaid ca 16W / per pirn)

Tagatuledes on ka LED-id, need jah, tuiskavad kinni ja jäävadki lumekihi alla ja tuleb reisi alul puhastada. (maanteel rohkem kinni ei tuiska)
Kõik see kompott on muidugi illegaalne, aga vähemalt näeb sõita.  Eusa_whistle
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  G sisu retrofit joyride 1 1,793 01-10-2019, 01:25 AM
Viimane postitus: nostromo
  W211 tagatulede vahetus, piduri tuled halogeen-LED vastu Robert24 2 2,826 02-03-2018, 09:38 AM
Viimane postitus: Marksus
  mb w203, w211 led piduritulede remont arturmalcik 1 3,439 24-07-2014, 12:12 AM
Viimane postitus: arturmalcik



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne