Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X204 GLK350 CDI BlueEFFICIENCY 4Matic
#61
Tänan laadimisjuhise eest. Kas laadimispinget ka kuidagi peenemalt reguleeritakse või antakse kogu mats peale? Meil praegu on ja püsib 13,1V, aga ma ei näe oma lolli riistaga, on see mingi madalama sagedusega PWM või reaalne alalispinge.

Käigukastis ja sildades on uus õli seesEusa_angel Tänan, Hõbenool. Kuigi ühe apsu nad siiski tegid: diagnostikapistiku kate oli jäänud kinni klõpsamataEusa_naughty

Esidiffer oli natuke nutune, mujal olid asjad täitsa hästi. Ja kuna hullemaks ei läinud, järelikult on remont õnnestunud. Endiselt tuleb väga hoolikalt jälgida, et mitte menetlusaluseks sattuda.Eusa_pray

Krt, ei meeldi mulle uus mood, et õlitaset polegi ette nähtud kontrollida. Paned õigel temperatuuril leeme sisse ja nii jääbki...Paranoid A kellele kurdad - kui tahad varrast leotada, osta piisavalt vana G või emmell, eksole.Doubt

Abiaku laadimisega on endiselt mingi kamm. Eile tuli jälle veateade. Kuna ma kavala inimesena panin C-TEKi indikaatoriga otsaku aku külge, siis saab ilma muterdamata olukorda jälgida. Aku pinge OK nii tulukeste kui multimeetri järgi. Auto aku pinge ka OK. Aga töötaval autol antakse abiakule peale endiselt vaid 13,1 V. Olukorras, kus põhiakule saab 14,6 V tarnitud.
Vasta
#62
Veidrad kombed, mis sellest vardast ikka passida, auto kontrollib seda sinu eest koguaeg. Selline jupp nagu õlitasemeandur on juba eelmisest sajandist.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#63
(17-06-2020, 11:13 AM)Laur Kirjutas: Veidrad kombed, mis sellest vardast ikka passida, auto kontrollib seda sinu eest koguaeg. Selline jupp nagu õlitasemeandur on juba eelmisest sajandist.

Automaatkasti õlitasemel ju pole andurit. Mootoril vist siiski on.

Ma olengi veider inime.Eusa_snooty
Vasta
#64
Käigukast ei saa ju õli ise ära kulutada, saab ainult lekkida ja see hakkab hoolduse käigus silma.
Esi ja taga difril ju ka vardaid pole
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#65
Uuemate MB diislite puhul kontrolliks mina mootori õli päris tihti.
Andurid lihtsalt ei toimi/tööta.
Ma olen enda käe vahel ühe OM 642 diisli kokku jooksutanud kiirteel.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#66
Tilk nädalas tihendi/simmerite vahelt teeb umbes 5-7 ml. See ei paista kuidagi välja muudmoodi, kui kergelt õlise põhjakattena. Mis nii uue auto puhul muidugi on ohu märk, kui auto üles tõsta/auto alla ronida.

Seni on meie pere peamiste autode aastaläbisõit tiksunud teistkümmend kkm, GLK näikse samas rütmis korjama. Käigukasti õlivahetuse välp on 100 kkm või seitse aastat. No meil ilmselgelt tuleb enne kätte seitse aastat. Ehk jämedalt 350 nädalat. Korda 6 ml (hea keskmine) teeb üsna reaalseks õlikaoks pea kaks liitrit nii, et loiku ei teki kuhugi...

Ma tean - see on paranoia, koos pohhuimigaParanoid

Õlivarda seisundit ma nii kord nädalas kontrollin. Meie läbisõit on nii väike, et selle kuni poolesaja kilomeetriga ei juhtu miskit. Esialgu näikse õlikulu puuduvat, aga õlivahetusest on alles teisttuhat sõidetud ka. Jõuab veelWink

Märkus on muidugi õige.
Vasta
#67
(17-06-2020, 12:37 PM)v6sa Kirjutas: Tilk nädalas tihendi/simmerite vahelt teeb umbes 5-7 ml. See ei paista kuidagi välja muudmoodi, kui kergelt õlise põhjakattena. Mis nii uue auto puhul muidugi on ohu märk, kui auto üles tõsta/auto alla ronida.

Seni on meie pere peamiste autode aastaläbisõit tiksunud teistkümmend kkm, GLK näikse samas rütmis korjama. Käigukasti õlivahetuse välp on 100 kkm või seitse aastat. No meil ilmselgelt tuleb enne kätte seitse aastat. Ehk jämedalt 350 nädalat. Korda 6 ml (hea keskmine) teeb üsna reaalseks õlikaoks pea kaks liitrit nii, et loiku ei teki kuhugi...

Ma tean - see on paranoia, koos pohhuimigaParanoid

Õlivarda seisundit ma nii kord nädalas kontrollin. Meie läbisõit on nii väike, et selle kuni poolesaja kilomeetriga ei juhtu miskit. Esialgu näikse õlikulu puuduvat, aga õlivahetusest on alles teisttuhat sõidetud ka. Jõuab veelWink

Märkus on muidugi õige.

Mul ka natukene lekkis, kui soetasin, kartsin hullemat ja ei tahtnud suurt remondiarvet. Mingi hetk lesvenis keerasid kasti karteri polte peale ja saigi korda.

Vahest veab, ehk ka sinul?
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#68
Neid vardaid müüakse eraldi. Millega esinduses kontrollitakse. Mina ostsin sellise endale garaaži saan alati kontrollida kui kahtlus.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#69
Peenelt käib asi siis, kui lekib ilusti turbosse.
Ideaalne kadumine ilma igasuguse jäljeta.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#70
Rolz räägib mootoriõlist ja täiesti õiget juttu.

Aga automaatkäiguskasti õlivarda jaoks ma isegi pole kohta leidnud. Tõsi, ma pole väga tõsiselt tulemüüri ja mootori vahet tudeerinud ka. Ikkagi Estri auto ja ülemäära paanitseda pole veel kavas.Icon_rolleyes

Muide, A kerega Zafira mootori õlivarras sobib päris hästi vanemate kastide õlivardaksWink Tasuta käes ka.Eusa_angel Märgid tuli ainult uued teha.
Vasta
#71
Tere

Elu on nii palju edasi läinud, et W202 on juba mõnda aega ajalugu ning nüüd jäi Saksamaalt silme ette üks perfektne täispauk X204, 2008 aasta ning 165kw. Auto kavas soetada pereliikmega kahe peale, kuna mõlemal igapäevaseks asjaajamiseks oma tööauto. Sellest tulenevalt võiks tal olla ehk sarnast laadi otstarve, nagu teemaalgatajatel. Teie või teiste teemalugejate käest uuriks - mida räägite vedrustusest? Isiklikult olen terve elu oma asju armastanud hoida ning üleliia remondi osas ei pabista, aga no krt kõik tänapäeva õhkpatjadega autod ajavad judinad sisse. Ehk on see tarbetu? Kuidas kommenteerite? Uurisin ka omanikult auto kohta - kuna tegemist on haruldase kombinatsiooniga autoga, siis kõik pidi korras olema, aga rehvidel mustrit vähe järgi. Kui kõik tõesti nii korras on, no siis poleks ju üldse probleemi!

Tänan tähelepanu eest!
Henry
Vasta
#72
(20-07-2020, 07:18 PM)onu_siim Kirjutas: GLK ei saanud õhkvedrustust kunagi.

Selge. Aitäh. Sellisel juhul oleksin võinud muidugi sügavamal tuhlata, olin pimesi liialt kindel. Mõte tuligi tegelikult alles eile, juhtusin täpselt õigele peale. Lugesin kogu teema läbi ning nüüd tuleb vähemalt anda endale võimalus reageerida. Aitäh!
Vasta
#73
Kommenteerin nii, et eks metallvedrudel olek on tundaWink Eriti siis, kui koormat on maksumumi lähedal. Nivood ju ka ei ole. Mulle meeldib, mõnele kindlasti mitte. Mõtlemise koht!

Õhkvedru ma ise ka ei tahtnud, aga nagu nüüd näha, isegi poleks pidanud kartma, kuna seda ei saanudki. Järelpaigaldada saab muidugi kõike.

Arvesta, et auto on kõrgema kusemisega ja igal sissekäimisel nühid säärega lävepakku. Piinlikult puhta autoga pole vahet, aga riided võivad määrduda. Lastel ja vanadel tuleb autosse ronida...

Lühikese auto kitsas tagaiste on pigem omadus, aga üldiselt mahub täismõõdus inimese taha (Ester on 180) ainult laps istuma. Ning kolmekesi taga on piin, kui need pole just alatoidetud lapsed. Mingeid täissaledaid Eesti mehi (201 pikk, 135 kg lihaseid) sinna toppides on oht sattuda tribunali alla inimsusevastase kuriteo eest.

Muus osas on täpselt nii hea/halb auto, nagu nullindate lõpu Mercedesed toona olid: veel äratuntavalt Mercedes-Benz nii seest kui väljast, aga vana head mugavust on vähevõitu. Nagu praegu moes ongi.

Praeguseks oleme sõitnud napi 9 kkm ja endiselt rahulEusa_angel

Kui rehvidel on vähe mustrit (ja see on kõigil ühtviisi kulunud), siis on ju hästi - järelikult on autoga sõidetud. Autodele meeldib sõitaEusa_angel

Mida see "täispauk" siis endast sisaldab? Istmete ventilatsioon ja katuseluuk on? Elektriline konks on? Iseparkimist sellele vist veel ei saanud.
Vasta
#74
(21-07-2020, 10:43 AM)v6sa Kirjutas: Arvesta, et auto on kõrgema kusemisega ja igal sissekäimisel nühid säärega lävepakku. Piinlikult puhta autoga pole vahet, aga riided võivad määrduda. Lastel ja vanadel tuleb autosse ronida...

Kusjuures, mina olen oma kelguga sõites (nii me teda nimetame) vist ainult paar korda suutnud kahe aasta jooksul sääre ära määrida, eks see harjutamise asi ole Rolleyes

Teemaalgataja teemat edasi solkides, siis kodanik Paugupill proovigu mõni korralik kodumaal olev auto proovisõiduga ära ja siis otsigu kaugemalt veel korralikum.

GLK280
Vasta
#75
Hästi sõidab. Ning arvestades kingakarbidisaini ja paaritonnist eluskaalu ka päris soodsalt.

1200+ km ring tehtud, kut tirtsti. Või noh, ma juba oma vanakese teemas jõudsin winguda istmete ja armatuuridisaini üle. Perega reisimiseks on kitsas kah. Mis oli ette teada, lihtsalt nüüd ka kinnitatud.

Aga ühest 15% kruusateetõususust, kus Rrrohelisega tuli väga täpselt gaasipedaaliga ümber käia, sai nelikvedune igast asendist nii üles kui alla. DSR on ka päris mugav asi (kuniks rehvil muidugi pidamist jätkub)...

Järgmine kord läheme üldse SELligaNinja

Abiakuteema on endiselt päevakorral. Olen mõnda aega jälginud ja mingit loogikat ei paista: viga antakse suvalisel hetkel päeva mitmendal käivitusel. Esimesel käivitusel haruharva. Seda antakse paar korda järjest ja siis enam mitte. Üks taaskäivitus enamasti ei aita. Aga mitu tükki järjest teeb elu sisse. Aku pinge samal ajal püsib nii põhi- kui abiakul. Samas kui peale x-ndat taaskäivitust enam veateadet ei tule, siis seda ka ei tule, sõida kaua tahad. Samas C-TEK laeb mõlemaid akusid ikka tunde, mis viitaks alalaadimisele. Sest laadimise järgsel käivitusel viga ei anta.

Mille jaoks sellest purgist üldse voolu ammutatakse? Käigukasti õlipump ECO-režiimis on üks, aga veel? Püsikiiruse äratapmine on kõige tüütum.

Teab keegi, kas mootorikatte lahtijätmine takistab auto tuttuminekut ka? Valvesse igatahes on nõus minema ilma aktiveerumata.
Vasta
#76
See aku maksab mingi 20,30,40eurot? Kas vahetuse peale pole mõelnud?
Vasta
#77
(14-08-2020, 02:32 PM)shed Kirjutas: See aku maksab mingi 20,30,40eurot? Kas vahetuse peale pole mõelnud?

Olen mõelnud. Aga mul pole mõtet osta sinna siiski 70 € maksvat akut vaid selleks, et tõdeda: miski on mäda laadimise või aku seisukorra tuvastamisega.

Praegu on aku algsest 12 Ah järel vähemalt 9, pigem 10 Ah (mul on 9A stend tehtud). Ehk kui viga oleks akus, peaksime saama veateate igal käivitusel. Aga pigem saame ühel käivitusel kümnest. See pole loogiline akuviga. Kui aku on peet, siis ta on peet. Mitte nii, et on peet ühel juhul seitsmest ja siis maagiliselt paraneb.

Samuti taob C-TEK peedi tunniga täis. Aga seda laadib taasterežiimil kaua, nagu ühte viisakat heas toitumises akut ikka.

Palun ülalolevat võtta mitte vingumise, vaid kõvahäälse mõtisklusena.Eusa_angel
Vasta
#78
Järgmine elektriauto rõõm - tagaluuk kerkib vaid poolde vinna.Crybaby Sulgub korralikult ja kui käsitsi üles lükata (sisina-krudina saatel ka läheb ilma olulise vastupanuta), siis alla tuleb kõrvaliste helideta ja lukustub korralikult. Ei ole vahet, millisest nupust luuki avada - käitub samal viisil.

Miskine aktuaatori pikkusandur nahkas?

Esialgu pole probleem aktuaalne, aga seoses läheneva sügistalvise hooajaga, vihmas üsna tülikas.
Vasta
#79
Moodsatel autodel on menüüs tagaluugi avamise kõrguse piirang (Mingid X kõrguse/ruumiga parkimiskohad jnje) valikus, ega juhuslikult seda aktiveerinud ei ole?

Moodne entsüklopeedia: https://www.youtube.com/watch?v=F6dTrnslLSA
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#80
Homme hommikul toimub ülekuulamine, kes ja MIDA eile rannas auto juures tegi.

Loomulikult oli keegi kavalpea aktiveerinud luugitõste piirangu. Nii umbes-täpselt noorema tütre käeulatusse...Icon_rolleyes

Mina tänab. Ning lõpetan tõdemusega, et nüüdisaegse auto puhul võib tihendileke esineda ka väljaspool autot.Eusa_doh
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S212 E250CDI 4MATIC Ott 18 995 07-04-2024, 11:08 PM
Viimane postitus: Ott
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 118 19,452 01-04-2024, 10:25 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,837 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,404 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 33,062 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz E220d 4Matic, S213, -17, Alkohoolik Alkohoolik 3 648 05-09-2023, 07:37 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E350CDI 4MATIC, 2011, S212 - Oliver.L Oliver.L 209 161,653 19-08-2023, 05:30 PM
Viimane postitus: jacos73377
Photo MB V250 4Matic Avantgarde 2016 - Hellenbeck Hellenbeck 6 590 11-05-2023, 10:17 PM
Viimane postitus: onu_siim
  MB S210 E320 CDI Elegance '00 v6sa 127 123,198 05-01-2023, 01:59 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 E300 TE 4matic andres23 30 26,681 12-01-2022, 10:25 PM
Viimane postitus: andres23



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne