Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SL55 vs SL63 vs SL65
#41
Nt Düsseldorfis peab sealses "ARK-is" registreerimisel olema kohalik elanik kaasas? Samas said tehtud mingi läbi spetsiaalse reg. firma ilma kohalikuta? 1 Soome pastor ostmas paar a vana TT-d Saksast-reaalne kogemus:
Vasta
#42
Maanteeameti KKK rubriigist sai välja loetud, et koju võib sõita ka ilma kohaliku ARK-i külastamata ja Saksa numbritega, ning siin arvele võttes kustub auto müügiriigi registrist automaatselt. Aga arvele võtmisel võivad selguda seda takistavad asjaolud ? Millised asjaolud, kui on ostu-müügileping ja Saksa puhul siis mõlemad registreerimistunnistuse pooled ?
Ei kujuta ette, et lähen umbkeelsena kuhugi kohalikku ARK-i asju ajama...
Samas on müüja autokauplus, kodulehe järgi ka üsna asjalik, kas sealt tuleb keegi Saksa onu ARK-i kaasa ? On kellegil kogemusi jagada ?
Plaan oleks kolmapäeva ennelõunaks kohal olla, ei tea kas jõuab õhtuks ülekanded tehtud - paberid korda ? Neljapäeval on nimelt Saksas püha.
Või tasub ikka esmaspäeva peale jätta juhuks kui asjaajamine peaks venima ? Jällegi, on kellegil jagada kogemust asjaajamise kiirusega kauplusse saabumisest - paberid korras autoga lahkumiseni ?
Alati saab tuua ka vahendaja kaudu, olen seda igapäevasõidukite puhul ka korduvalt kasutanud, aga aastateks ostetava hobika puhul tahaks ikka ise auto üle vaadata ja eks see ise toomise moment lisab ka hiljem autole moraalset väärtust.
SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#43
Tere!

Alati on kõige lihtsam tulla kohaliku numbriga, siin arvele võtta ja asi klaar. Probleemid, mis tekkida võivad, kui on arvele võtul mingisugused piirangud. Tuleb täpselt kontrollida tausta. Kui müüaks ettevõte, siis ostumüügi leping ja tuld. Ega nad väga ei taha lasta tavaliste numbritega, aga ostumüügi lepinguga läheb nagunii vastutus uuele omanikule, aga ikka kardetakse asjaajamist. Suur pluss, et tegelikult kehtib veel siis eelmise omaniku kasko, kui see muidugi olemas on. Teine variant on transiit numbrid, kollase äärega, mis kehtivad 5 päeva ja punasega, mis kehtivad 30 päeva. Transiidile teed samuti kindlustuse ja pole probleemi. Ainuke halvem asi, kui teepeal auto pihta pannakse, siis minuarust ei ole ta mitte kuskil arvel ja kaskot ei saa teha.
viimasega võin eksida. Auto kauplused aitavad kindlasti j aajavad transiidid välja. Usun, et eraisikud ka.

H.
Vasta
#44
Ei olegi vaja midagi ete kujutada!
Ärge unustage, et Saksas on isikikulised reg. numbrid!!! Keegi ei anna seda naljalt kaasa.
Vaatad auto üle, kannad raha, müüja läheb käib kohalikus ARK's ära, annad 130 EUR (vist oli viimati) ja ta tuleb tunni-kahe pärast transiitnumbriga tagasi.
Number auto külge, pass koos ostu-müügi lepinguga kaasa ja tuld.
Siinses ARK's lähed võtad arvele ja asi klaar.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#45
Jätan ikkagi asjaajamise asjaajajatele. Viskab niimoodi tööd peale, et ei ole lihtsalt aega kuskil kiirteedel vedeleda, ise toomine läheks mulle oluliselt kallimaks, kui teenuse tellimine + mitu muret vähem kaEusa_doh
SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#46
Lähen neljapäeval autoga Belgia, kui tekib vajadus võin kuu lõpu poole ära tuua mööda maadSmile
Vasta
#47
(01-10-2019, 02:07 PM)secman Kirjutas: Jätan ikkagi asjaajamise asjaajajatele. Viskab niimoodi tööd peale, et ei ole lihtsalt aega kuskil kiirteedel vedeleda, ise toomine läheks mulle oluliselt kallimaks, kui teenuse tellimine + mitu muret vähem kaEusa_doh

Ise toomine lähebki reeglina alati kallimaks!

“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#48
Suvel tõin Hollandist auto, 100.-euri number koos kindlustusega, 230.- kütusele, 100.- majutus ja söök-jook teepeal.
Lennuk ca 100.-
Kogu kulu 530.-
Treilat alla 600.- ilmselt ei leia?!!
Vasta
#49
Minule on pakutud kohaletoomist+registreerimist 1500-2000€.
Vasta
#50
Treila ca 600-800, oleneb pakkujast.

Viimati tõin Hollandist 560sel, 600+km...(ETS Logistika....PITA, rohkem ei)...Kurbads on väga hea, aga seekord küsiti liialt palju...

Saksast(põhjapool) kindlasti 100-150 odavam, sest seal käiakse ikka väga tihti ja treilade peal tühjad kohad.

Olin isegi dilemma ees, kas Rotterdamist sõita või treilatada.....ehk kui ökonoomitada ja oma aega rahasse ei pane, siis on kindlasti soodsamalt võimalik...eile sõber kalkullis ja toob sõites ära....lihtsalt nii soodne auto (w124 E320), et treilal tuues kaob pool auto hinda veo sisse Crybaby
Ise sõitsin Tartust Rotterdami...ca 2200km ja 26h, väikse pausiga poolel teel...rohkem ei...


Ma isiklikult ei tooks küll mingit nati erilisemat autot sõites üle 1000km kauguselt...riske palju, samas mõnele just selline närvikõdi tuleb kasuks.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#51
Lisage siia juurde ka need 2000 km, mis reaalselt maksavad hoolduskuludena. Mõnele automanikule aastane läbisõit.
Vasta
#52
(01-10-2019, 08:09 PM)hents99 Kirjutas: Treila ca 600-800, oleneb pakkujast.

Viimati tõin Hollandist 560sel, 600+km...(ETS Logistika....PITA, rohkem ei)...Kurbads on väga hea, aga seekord küsiti liialt palju...

Saksast(põhjapool) kindlasti 100-150 odavam, sest seal käiakse ikka väga tihti ja treilade peal tühjad kohad.

Olin isegi dilemma ees, kas Rotterdamist sõita või treilatada.....ehk kui ökonoomitada ja oma aega rahasse ei pane, siis on kindlasti soodsamalt võimalik...eile sõber kalkullis ja toob sõites ära....lihtsalt nii soodne auto (w124 E320), et treilal tuues kaob pool auto hinda veo sisse Crybaby
Ise sõitsin Tartust Rotterdami...ca 2200km ja 26h, väikse pausiga poolel teel...rohkem ei...


Ma isiklikult ei tooks küll mingit nati erilisemat autot sõites üle 1000km kauguselt...riske palju, samas mõnele just selline närvikõdi tuleb kasuks.

Jõudsin oma mõtisklustes enam-vähem samasse kohta, 2100km täiesti tundmatu üle 30k maksva autoga, mis ühest registrist maas ja teises veel arvele võtmata, riske tundub liiast olema, et mõnisada eurikut kokku hoida. Las need veavad kelle töö see on.
Küll jõuab hiljem, kui autoga sõbraks saadud ja kindlustused värgid korras, minna...


(01-10-2019, 08:18 PM)väikemees Kirjutas: Lisage siia juurde ka need 2000 km, mis reaalselt maksavad hoolduskuludena. Mõnele automanikule aastane läbisõit.
Ka sellele mõtlesin - lihtsalt toomise peale üks aastane läbisõit raisata pimedas ja kõledas sügisesEusa_snooty

SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#53
Kui keegi teab kes usaldusväärne veel Saksast autode toomisega tegeleb peale Mobile.ee siis andke teada.

Häda ka selles et Mobile.ee ei taha eraisikutega üldse tegeleda-ainult firmadega. Tihti aga müüjaks just eraisik.

Kuna auto mida otsin on üsna eriline siis ei saa väga müüjat valida-on see siis eraisik vöi firma.

Paraku enamus minule silmajäänuid just seal kaugemal Saksa otsas Stuttgarti/Düsseldorfi ligidal. Berliinis väga vähe müüjaid miskipärast mis oleks palju ligemal.

Eeltoodud videos tulid soomlased tagasi läbi Rootsi.

Teine variant Travemündest Finnlinesi laevaga Helsingisse tulla 26h/ca 400€.
Vasta
#54
Sa Nostromo - tee endale asjad selgeks, mida Sa tahad! Toomine on Sinule kuuluva kauba transpordi teenus, mitte ostmise teenuse pakkumine!
Toojaid on palju - pane aga Googlisse sõidukite transport ja tuld.
G'l on mass suur - DE - ca 800 + KM on norm täna.
ETS Nord teeb parima anna aga mul on nendega ajaliselt ikka väga halbu kogemusi, kus kahest nädalast sai kuu.
See on see logistika teema - müüakse kliendile ruttu hea teenus maha ja siis hakatakse sisseostu leiutama.
Väga head kogemused on mul ka Autolink-ga.

“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#55
(01-10-2019, 08:18 PM)väikemees Kirjutas: Lisage siia juurde ka need 2000 km, mis reaalselt maksavad hoolduskuludena. Mõnele automanikule aastane läbisõit.
Arvestades sellega mis autost siin teemas jutt käib siis vaevalt igat km kohe hoolduskuludeks ümber arvestatakse enne igat sõituSmile
Vasta
#56
(01-10-2019, 08:51 PM)ignar Kirjutas:
(01-10-2019, 08:18 PM)väikemees Kirjutas: Lisage siia juurde ka need 2000 km, mis reaalselt maksavad hoolduskuludena. Mõnele automanikule aastane läbisõit.
Arvestades sellega mis autost siin teemas jutt käib siis vaevalt igat km kohe hoolduskuludeks ümber arvestatakse enne igat sõituSmile

Pigem ongi jutt riskide maandamisest ja mugavusest. Ise olen kasutanud Nordauto võtmed kätte teenust ja kasutan ka edaspidi. Autod on kohal olnud 1-2 nädalaga ja kõik alati vinks-vonks. Ja selle eest olen nõus ka rohkem maksma.
SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#57

[/quote]

Pigem ongi jutt riskide maandamisest ja mugavusest. Ise olen kasutanud Nordauto võtmed kätte teenust ja kasutan ka edaspidi. Autod on kohal olnud 1-2 nädalaga ja kõik alati vinks-vonks. Ja selle eest olen nõus ka rohkem maksma.

[/quote]
Selles osas ei vaidle vastu, et mugavus ja aeg maksavad.

Vasta
#58
Päris imelik et sakslased inglise k. ei oska. Just täna helistasin ühele hääle järgi 40 kandis mehele-vastu tuli vaid närviliselt saksa k. et ingl k. ei räägi ja Mercedes on hea auto. Kusjuures minumeelest polnud tegu puhastverd sakslasega vaid mingi araablase/türgi aktsendiga.

Tahtsin vaid 1 asja-VIN-koodi. Löpuks see siis Google translate'i abiga saadeti. Sellise suhtumise peale ei kutsu küll väga 2000+km reisi ette vötma ja oma vähest vaba aega raiskama.

Imelik on ka see et söiduki köige tähtsamat infot-VIN-koodi Mobiles üldse ei märgita. Turvalisuse pärast siis et keegi kuskil a'la Rumeenias seda enda auto külge ei graveeriks?

Mul poleks midagi selle vastu et väike 2-3 päevane tripp ette vötta kuid sealne paberimajandus ja eraisikute suhtumine paneb mötlema.
Vasta
#59
....kel janu, sel jalad.

Eks kui miskit väga tahta, tuleb ka pingutada ja/või teatud asjadega leppida, mis puudutab rahvuslikke eripärasid näiteks.
Eesmärk on ju ikkagi auto saada...asi siis selle nimel saksainglisekeelt läbisegi proovida, peaasi, et suheldud saab.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#60
Ja päeva lõpuks veel plussiks veel legend/lugu pingutustest kuidas see auto Sinu õuele jõudis.

Mõni masin lihtsalt on pingutamist väärt!
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  R230 SL55 US -> EU spec Joel. 0 2,308 17-04-2017, 12:40 PM
Viimane postitus: Joel.
  AMG avaldas 661-hobujõulise SL65 detailid indrek 6 4,000 22-07-2008, 11:22 AM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne